Turknet için modem önerisi

Merhabalar ben TurkNet 'e geçeceğim fakat modem konusunda biraz tereddütde kaldım arkadaşlarım dediklerine göre turknetin zyxel modeminden iyi modemler var imiş, santrale mesafem 16 metre, 100mbps download 8 mbps upload olarak gösteriyor. Bu değerleri almamı sağlayacak ve kopma sorunu yaşayamacağım bir modem arıyorum yardımlarınızı bekliyorum :slight_smile:
İyi forumlar.

Bütçem 550₺ keenetic in tam olarak hangi modemini önerirsiniz peki ?

Ben modem alırken aradığım özellikler şunlar;
1.Snr Margin değerini ayarlayabilme
2. Wifi performansı
3. Yazılım
4.F/P
5. Torrent desteği vb gibi gider

Snr margin ayarlama işini modem arayüzünden Asus ve Keenetic modemler izin veriyor bildiğim.
Yazılım konusunda da Keenetic oldukça iyi bir marka. Asus ta da yazılım desteği var.
Keenetic modemlerde torrent desteği mevcut. Benim gibi download seven biriyseniz oldukça işinizi görür.
Ben hem Asus kullandım genel anlamda memnundum. Memnun olmayanlarda mevcut.
Asus un forum distribütöru @tsunami Onur var :grinning:
Şu an Keenetic Hero Dsl kullanıyorum. Çok da memnunum

3 Beğeni

:grinning::grinning:Ah be Onur burası da olmasa

2 Beğeni

Valla senin aldığın hız ile bana sorarsan kıy paraya adam gibi birşey al.
Bu ekonomide zaten her geçen dakika ne almak istersen zamlaniyor zaten alakalı yada alakasız.
O bütçeyle Tenda V1200 mü ne vardı ama çok da tutulan bir modem değil kanımca.
Genel özellik anlamında iyi. Mesela lan portlar gigabit destekliyor. Türkiye de olmasa bile 35b vdsl profili var. Hem 2.4 hem 5 GHz var. Ama makyaj önemli değil işte.
Mesela Keenetic te Omni Dsl ile başlıyor,Extra Dsl ve Hero Dsl diye gidiyor Dsl modem olarak.
Keenetic in sitesine gir. Bu üç modemi karşılaştır bak özelliklerine.
Asus ta ben Vdsl modem kullanmadım. Adsl kullandım ve genel anlamda memnundum
Asus Vdsl modem kullanan @tsunami Onur ile @ModeratriX Göksel abi var. Memnunlar sanırım

1 Beğeni

@tsunami kral önerini bekliyorum, bütçemi belirttim ve cidden işimi görecek bir modem gerekli.

1 Beğeni

Bak bi de şey söylemek istiyorum.
Ben modemi tercih ederken Asus,Tplink,Zyxel ve Keenetic olarak araştırdım.
Kullananların yorumlarına baktığımda Keenetic hariç diğer modemleri beğenenler kadar begenmeyenler de çoktu.
Ama Keenetic alıp da begenmeyenlerin sayısı cok fazla değil. Bu da bir kriter

1 Beğeni

Bütçenize göre aşağıdaki modemi önerebilirim fakat menzil yani sinyal mesafesi konusunda bilgim yok fakat işinizi göreceğini düşünüyorum.

KEENETIC KN-2011-01TR Omni Dsl N300 VDSL2/ADSL2+ 4Port Modem

2 Beğeni

Peki keenetic omni dsl mi yoksa asus ac51/750 mi ikisi arasından hangisini önerirsiniz ?

Asus markası her yeni güncellemesinde sıkıntı çıkartıyor yani her güncellemesinde bir problem var. (Araştırmalarıma ve gördüklerime dayanarak söylüyorum)

Keenetic markası yazılım konusunda çok titiz çalışıyor ve her yeni gelen güncellemesinde stabilite konusunda çalışmalar yaptığını düşünüyorum ve gözlemliyorum. Asus markasını kötülemek gibi oluyor fakat şahsen Asus marka modem kullanan arkadaşlarım çokça sorunlar gördü yazılım konusunda.

1 Beğeni

Değil tabiki. :wink: (20 karakter)

3 Beğeni

Asus iyidir ama 2 lan portu var bildiğim kadarıyla yanlissam duzelt. Bana gelmez. Ben 4 portu full kullanıyorum. Çift bant ozelligi var. Omni de 5 ghz yok sanırım

2 Beğeni

@ModeratriX @Darkcrak o zaman keenetic omni dsl siparişimi veriyorum ? Son defa emin olayım :slight_smile:

1 Beğeni

Omni için söylemedim ama ben. Epey sitesi üzerinden karşılaştırma yapabilirsiniz.

1 Beğeni

Sana son tavsiyem bence omni alacağına Extra Dsl al. Aradaki fark ne kadar bi araştır?

3 Beğeni

Bütçenize göre Omni cihazını önerebilirim fakat yukarıda da belirttiğim üzere menzil ve sinyal konusunda birşey diyemem fakat @ahmetmelih 'in de dediği gibi belirlediğiniz bütçeyi biraz daha arttırıp Extra DSL almanızdan yana olabilirim.

1 Beğeni

Hepinize bu değerli yorumları için teşekkür ederim. Umarım @thec_utku yardım alabilmişsinizdir :smiling_face_with_three_hearts:

3 Beğeni

Yardım için herkese teşekkür ederim, yarın omni dsl veya extra dsl ikisinden birini alacağım, öğrenci olduğum için bütçem çok yok. Durumdan haberdar edeceğim, tekrardan teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni

TpLink 9970v3 operatör modemi. Ucuz bir modem. Özellik isterseniz sonrasına router koyarsınız.

1 Beğeni

Hero dsl kullanmayan da ne bileyim :sweat_smile:

1 Beğeni