Turknet için modem önerisi

Omni alma bu saatten sonra 2.4ghz modem alınmaz. Hele ki 100 mbit altyapın varken. Kendini biraz zorla en azından Keenetic extra dsl al. Oda olmadı tenda v12 al. Asusun o fiyat aralığında düzgün bir modemi yok.

2 Beğeni

Aynen Tenda hakkında çok iyi yorumlar okumadım

2 Beğeni

Hero gerçekten çok güzel bir modem. Çok memnunum ama bütçe meselesi. Kardeşimiz öğrenci. O yüzden bisey diyemem ama 100 mbit hızı da dandik modemlerle heba etmez inşallah

2 Beğeni

Bana kalırsa Keenetic dışında hiçbir modemi tavsiye etmem. Ama fiyatlardan dolayı herkesin bütçesine uygun olmadığı için tavsiye ediyorum.

1 Beğeni

Ac51 mi önereyim. Bu vasat modemi önermektense tenda daha iyi olur. Kaldı ki Keenetic dışında hiçbir markayı önermem aslında ama fiyatlar herkesin bütçesine uymuyor. Ama Keenetic’e bütçesi yetmiyorsa asus yerine tenda daha iyi tercih bence.

1 Beğeni

Benim diyeceğim şeyde 5ghz olmayan modemi evine sokma. Yardım istersen iban yolla yardım ederim… Fazla çalışmaz bende tabi

3 Beğeni

Düşünmen yeterli, bugün keenetic extra dsl alacağım taksit ile.

4 Beğeni

İsabet olmuş :+1: Çok seveceksin

2 Beğeni

Hangi modem olursa olsun sıfır almamanızı sahibinden araştırmanızı öneririm sahibinden veya letgodan çok az kullanışmış garantili ürünleri 3 te 1 fiyatına alabilirsiniz ben TB50 türknetin önerdiği modemi 2 yıl garantili şekilde 260 liraya aldım 5 ay önce kesinlikle sıfır almaktansa araştırın derim

Dsl-ax82u içinde aynısı geçerli olsa ne güzel olurdu ama dünyadaki tek wifi 6 dsl modem oluyor kendisi… Fiyatı da kurdan dolayı korkunç ama uygun yine de…

Hadi bakalım :muscle: Şimdiden hayırlı uğurlu olsun :pray:

3 Beğeni

Doğru tercih, hayırlı olsun şimdiden. Asus almadığın için ayrıca sevindim.

1 Beğeni

bu ülke bi terim sporlulardan bide kinetik taparlardan çektiğini başka bişeyden çekmemiştir.yarın ilk iş kinetiği arayıp bende reklam departmanında çalışmak istiyorum diyeceğim:DDDDD

2 Beğeni

aihm verecekler ondan korkuyorum :smiley:

Keenetic tapar ne demek anlamadım?

İlk önce sözlerimi yanlış anlayan olduysa özür dilerim. .hiç kimseye kişisel birşey demedim yazdıklarım ortaya şakayla karışık espirilerdi sadece. Çünkü son bir senedir heryerde biri bişey sordunmu hemen biri Kinetic Kinetic Kinetic diye bağırıyor yani biri para veriyor diye düşünmüyor değilim bu arkadaslara😃.heryerdeler virüs gibi😃.biraz amd Intel fanboyluguna benzetiyorum.

1 Beğeni

Tapmak kelimesi ağır bir kelime. Farkına varmak güzel birşey.
Burası bir forum sitesi. Herkes herşeyden anlayacak yada bilgi sahibi olacak diye birşey yok.
Birisi çıkıp modem ne almam gerek diye sorarsa, bunun cevabını kim hangi modem(ler)i kullandiysa ona göre bilgi verir.
Ben Tplink de kullandim, Asus ta kullandım, şuanda da Keenetic kullanıyorum.
@tsunami Onur Asus un distribütörü :grinning: Asue u över. Ben Keenetic kullanıyorum 1.5 aydir onu overim vs.
Kimisi iç tesisat yenileyecem hangi kabloyi kullanacağım der ve nasıl yapacağım der. Dilimizin döndüğü kadar yardım ederiz. Başkaları bize nasıl yardım ediyorsa.
Kendi başının çaresine bak diyemeyiz yada ben demem eger bilgim varsa.
Kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum ama kelimelerini düzgün seçmeni tavsiye ederim
Bu arada terimspor lu değilim ama Fatih Terim in Galatasaray’ını severim :grinning:

4 Beğeni

Yazdıklarınızda sonuna kadar haklısınız. Dediğim gibi sadece eğlence mizah amacli yazmismistim bukadar ciddiye alınacaginı dusunmemistim tekrar kalbini kırdığım herkesten özür dilerim

2 Beğeni

Şaşırtıcı bu gerçekten :face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth:

1 Beğeni

Herhangi bir modem/router almadan önce bilinmesi gereken en önemli şey donanım özellikleri. Aldığınız şey sonuçta ufak bir bilgisayar. Şu aşağıda vereceğim sayfalardan (eğer veri bankalarında var ise) ne kadar rami var, işlemcisi ne vs. öğrenebilirsiniz.

Çok düşük ramli cihazları satın almayın. Ek olarak, eğer biraz ingilizceniz var ise ve kurcalamayı seviyorsanız, satın aldığım cihazın romunu değiştirsem de donanımı son damlasına kadar orijinal halinde bile olmayan özelliklerle kullansam diyorsanız (bozarsanız sorumluluk kabul etmem), o zaman “openwrt” destekleyen bir router almaya özen gösterin. Onunla ilgili bilgi de burada:

Ek olarak Türkiye’de fiyat ve temel özellik karşılaştırması yapabileceğiniz web sitesi olarak da https://www.epey.com/modem/ adresini önerebilirim.

1 Beğeni