TurkNet, hızımı 8 Mbps'e düşürdü! (ÇÖZÜLDÜ)

Merhaba. Akşam saatleri kopma sebebiyle TürkNet’e destek kaydı açtım ve paket hızımla oynamadan, VDSL2 altyapı talep ettiğimi ve EBA Online ders için daha yüksek Upload hızına ihtiyaç duyduğumu söyledim. Altyapıda arıza yoktur diyip birde üstüne 16 Mbps’lik paketimi düşürmeyin dememe rağmen, 8 Mbps’e düşürüp, benimle dalga geçer gibi günlerdir dinlemediler beni. Bende zaten ASUS DSL-AC51 modem var ve hızımı kopmasın diye elle zaten düşürebiliyorum. Paket hız limiti istemiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz? Ben onlardan VDSL2 saha dolabı talep ettim. Onlar ise hattımın kopma sorununu, paket hızımı 8 Mbps yaparak çözmeye çalıştılar. Ben böyle bir rezillik görmedim! Ayrıca kaç kere söyledim paketimi eskisi gibi 16 Mbps tanımlayın diye. Dinleyen yok?!

TürkNet, derhal hız düşürme politikasından vazgeçmeli. En azından ben istemediğim sürece. Kopma sorununun çözümünün hız düşürmek olmadığını ne zaman anlayacaklar?

Burada konu Türk Telekom’dan VDSL2 saha dolabı talebim… Kopma sorununun çözümü için zaten VDSL2 istedim. Online ders için zaten 0.6 Mbps Upload yetmez.

Merhaba öncelikle bakır alt yapıdan türk telekom sorunlu zaten telekom müdürlüğü sizin orada planlı bir çalışma olmadığını söylemiş türknet bakır alt yapıya karışamaz hat değerleriniz kötü olduğu için hız düşürerek stabilite sağlanmış

1 Beğeni

Talebini yanlış yere iletiyorsun Türk Telekoma iletmen lazım.

1 Beğeni

TürkNet’in derhal paketimi 16 Mbps yapması lazım. Keşke destek kaydı açmasaydım. Karışıyorlar paket hızıma direkt. Bu sinir bozucu… :frowning: TürkNet kullanıyorum zaten paketimin 16 Mbps’te kalması lazım.

hat değerlerini atar mısın bakalım

Zaten konuda mevcut.

hat zayıflamanız çok yüksek snr ona keza 8 megabitte bile 12.7 16 lık pakete geçerseniz kopma olması çok olası iç tesisat kontrolü eğer varsa eklere bakılmalı bina dışı ankastreye vs.

1 Beğeni

Ben sadece 16 Mbps’e dönmek istiyorum. Gece saatleri kopma olmuyor. Ben gece 5-6’da yatan biriyim zaten. 16 Mbps’e döndürsünler… Hakkımdır.

Ben VDSL2 ile alakalı başvuruda bulunmak için destek kaydı açtım. Onlara da önlem almak için internet paket hızımla oynamayın dedim. Buna rağmen bunu yaptıkları için, tekrar 16 Mbps’e döndürmelerini istedim. Olay bu.

bakır alt yapı yol olsun siz çukurlu köy yolunda 200 gitmek istiyorsun ama sürekli yavaşlık kopma yaşadığınız için gidemiyorsunuz ama hızı 100 e düşürmekte istemiyorsunuz ben sizi anlayamadım bakır alt yapıdan türk telekom sorumlu türknetin yapabileceği bir şey yok bu konuda benim arkadaşım 5 yıldır türk telekom kullanıyor 5 yıldır 8 mbps vdsl hala gelmedi kaç kez mahallece başvurdular bu alt yapı işlemleri ha deyince olmuyor

1 Beğeni

Ama eskiden TürkNet, paketimi 16 Mbps yapabiliyordu. Yani gene yapabilirler diye umuyorum. Böyle bir rezillik kabul edilemez. Arada devasa fark var. Artık 2K 60 FPS video izleyemiyorum. Artık 1.5 MB/s indirme yapamıyorum. 800 KB/s diyor. Bu berbat. Eski rezil ADSL dönemine döndüm resmen.

demek ki yapamıyor alt yapı sorunlu neden anlamak istemiyorsunuz ? şuan benim de 65 70 megabit kullanabilmem gerekli fakat geçiş sağlanamıyor alt yapı izin vermiyor snr değerlerim sizden yüksek 50 megabitte duruyorum

1 Beğeni

Hayır! Eskiye döndürmeleri gerekiyor. Çekemem ben. Sadece akşam yoğun kullanımda kopma oluyor sonra gece sorun yok. 1.5 MB/s stabil indirme yapabiliyordum ben 16 Mbps paket ile. Önemli olan bu. Şimdi 800 KB/s civarında. İstemiyorum bu rezilliği ben. VDSL2 Talebinde bulunmak istedim alt tarafı. Ne hakları varda benim paketimle oynuyorlar?!

biz sizinle anlaşamıyoruz iyi akşamlar dilerim

2 Beğeni

Anlamıyorsunuz herhalde?! Ben yıllarca 16 Mbps paketle sorunsuz kullandım. Akşam saatleri haricinde kopma olmuyordu. Hakkımdır yani eskiye çevirmeleri gerekiyor. Kilit istemiyorum ben hızımda. Siz anlamıyorsunuz asıl. Ben o destek kaydını VDSL2 talebinde bulunmak için açtım. Ayrıca paketimle oynamayın diye uyarıda bulundum. Onlar ise sırf beni gıcık etmek için bu eylemi yaptı yüksek ihtimalle. Benim hattım çünkü, ben memnunsam, kim ne hakla hızımı düşürür? Değil mi?

TürkNet Bir an önce "Online İşlemler Merkezi"ne paket hızı seçme ayarı koymalı. Biz kendimiz karar verelim. Örneğin VAE ADSL için 8, 12, 16 Mbps paket geçiş ayarı olsun. Hangisi bizim için iyi ise, hangisinde memnunsak, o paketi seçme hakkımız olsun.

Paketimi 8 Mbps yaptıklarından dolayı, dosyalarım epey yavaş iniyor ve videolar takılmaya başladı. 16 Mbps iken bu sorunlar yoktu.

internet paketlerinde verilen hız xx mbps ye kadar ibaresi yer alır siz de bunu onaylarsınız artı olarak türknet tahütsüz istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz başka firmaya geçebilirsiniz bu alt yapı ile 16 zor size bir anımı anlatayım aynı saha dolabından hizmet alan 2 arkadaşım var biri 90 megabit kullanıyor diğeri 35 35 olan hızını 75 e yükseltti 90 megabit kullanan arkadaşın bir anda interneti 70 lere 68 lere düştü şimdi bu arkadaş ben daha önce 90 alıyordum demiyor çünkü saha dolaplarının santrallerin bir kapasitesi olduğunu biliyor biri yeni abonelik başlatırsa hız yükseltirse diğerleride etkilenir siz ilk önce kendi sorumluluğunuz olan ev içi tesisata baktırın zayıflama çok yüksek

1 Beğeni

Ama bakın, 16 Mbps paket varken, altyapım kaldırıyordu. 1.58 MB/s indirme hızına ulaşıyordum. Şimdi ise 800 KB/s… Hız testinde 12.60 Mbps’lere çıkıyordu. 2K 60 FPS videoları takılmadan izleyebiliyordum. Şimdi 8 Mbps yaptıkları için, videolar takılıyor, indirmeler epey yavaşlamış durumda. TürkNet, paketi 16 Mbps yapma yetkisine sahip. Daha önce 8 Mbps’e kaç kere düşürdüler. Ama benim talebim üzerine 16 Mbps yaparlardı. Gene yapabilirler. Bizde bunu bekliyoruz. Uzun süre biz 16 Mbps pakete alıştık ve gördük ki daha yüksek hıza çıkabiliyor. Zaten ben ASUS DSL-AC51 modem kullanıyorum ve kararlılık ayarını kullanarak, internet hızımı kendi elimle de düşürebilirim veya yükseltebilirim. Orası bana kalmış. Sadece 16 Mbps versinler, gerisini ben hallederim.

destek kaydı açın uygun görülürse geçilir

1 Beğeni