TurkNet Fiber altyapısı getirilmesi hk

Mevcutta TurkNet VDSL Abonesiyim geçenlerde şansımı deneyeyim dedim oturduğum apt. Fiber sorgulaması için tt müşteri hizmetlerini aradım fiber projesinde olduğu ve bir kaç haftada geleceğini belirttiler hızlanması için fiber paketlerden birine başvurunuzu alalım daha hızlı altyapı gelir dediler…
Sorularım şu;

Acaba hızlanması için fiber paketlere başvursam geldiğinde TurkNet 'e geçebilmek için cayma bedelsiz neler yapılabilir?
Halihazırda da kablonet fiber var bina da acaba tt fiber gerçekten gelir mi?
Altyapının gelmesi için ne yapabilirim fikir ve deneyimlerinizi paylaşır mısınız?
Şimdiden teşekkür ederim.

ben bölge müdürlüğündeki adamları darladım artık sonunda ne yaptılar ettiler proje onayı verildi

Peki ne kadar süre sürdü onay verildikten sonra altyapı ne zaman gelir bişey dediler mi?

1 hafta içinde çalışmalara başlarız dediler 15 gün içerisinde de internet bağlanmış olur dedi ama biraz daha uzar gibime geliyor

Fiber paketlerİne başvursam gelir mi sizce bölge müdürlüğü bana illaki paket başvurusu dayatması yapıyor

şöyle yapabilirsiniz taahhütsüz bir paket alıp fiber gelince 1 ay kullanıp sonra TurkNet e geçebilirsiniz ben öyle yapmayı düşünüyorum

Taahhütsüz olarak başvurulabiliyorsa çok iyi illede taahhüt deme gibi bir şartları olmaz değil mi?

taahhütsüz paket var mı bilmiyorum müşteri hizmetlerinden öğrenmek lazım onu illaki vardır ama TT bu insan öpmeyi sever ne kadar fiyat verirler onu bilmem

Şansımızı deneyeceğiz artık insaflarına kalmış teşekkür ederim sizede sağolsun

rica ederim burada da yazarsınız diğer arkadaşlara bilgi olur :slight_smile:

slm 1.5 ay oncesi mahallede fiber altyapi yapildi ve evin onunden fiber kablo gecti solumdaki ve sagimdaki binalara fiber hat cekildi benim bina 3 katli ve 5 daire var ben TurkNet ve diger daire vodafone net kullaniyor calisan saha ekibine benim binaya neden cekilmedigini sordum ve projede olmadigini mevcut vdsl aboneligi oldugu icin internet olmayan yerlere fiber verildigini soylediler benim duvarin arkasinda yan binanin fiber kutusu kondu ilerde mecbur kalinirsa o kutudan benim binaya kutu konup fiber verilecegini soyledi ve bana su an fiber vermediler mevcut paketim 100 mbps ve hizim 90 ile 99 mbps arasi dalgalaniyor mevcut saha dolabina 180 m uzakligim var acik kapidanda dilekce yazdim ve tekekom tarafindan arandim TurkNet abonesi oldugum icin operatorunuze soyleyin dediler ve konu kapandi mevcut hizimla fiber arasinda farkta yok ama stabilite olarak fiber daha iyi benim fiberi binama aldirmam icin ne yapmam lazim TurkNet zaten ugrasmaz

Tabii ki gelişmelerden haberdar ederim konu kilitlenmez ise

1 Beğeni

@1085842 bende TurkNet kullanıyorum ama böyle bir şey demediler benim bir şansım oldu fiberin geçti logar tam binanın önünde 2 adım ileride oradan ek alacağız dediler artık bilmiyorum işlemler bitince konu açıp detaylı anlatmayı düşünüyorum

Aynı dertten muzdaribim bende bakalım gelişmeler hakkında bilgi vereceğim

Benim binanin 50 cm onunden gecti ve yan binaya fiber kablo cikti ikimizin ortak duvari sadece 30 cm duvar delincek benim binaya gececek ama projede hangi binaya gidecekse ona veriliyor tahminim 2021 yili icindeki projode olabilir yada benim binaya gelen karsi bina duvarindaki kutu iptal olursa o zaman yan binadan bana fiber kablo gececek sacmalik olan ilk yapilirken onlarin 20 dk sini almayacak islem icin pas gecmeleri hizim dusuk olsa ugrasirdimda zaten 99 mbps vdsl den aliyorum

Senin yerinde olsam direkt kablonet alırdım. Diğerleri için bu kadar uğraşmaya değmez.

Kablonet oldugum sehirde yok turktekekom altyapisi var ve belli ana caddelerde superonline fiber dosedi digerleri daha ortalikta yok

Doğru diyorsunuz o da bir seçenek fakat işte taahhüt derdi sıkıntı

Turktelekomda sifir yeni uyelik alirken mevcut paketinizi farzimisal 70 ₺ diyor ve tahhut bozarsaniz en az hangisiyse sure ordan ceza odersiniz diyorlar oysa paketi aylik 300₺ uzerin den 230₺ indirimle 70 ₺ ye veriyor ve 2 ay sonra iptal edersenizde 460₺ ceza kesiliyor buna dikkat edin tahhutsuz paketleri zaten alinmaz paketin indirimli ve indirimsiz fiyatini mutlaka ogrenin.

Peki taahhütlü aldık diyelim dediğiniz gibi 2 veya 3 ay sonra iptal etmeye kalktığımızda cihaz vs ücreti gibi bişeyler çıkarmazlar değil mi? Örneğin bugün abone oldum aynı ay içinde aboneliğimi iptal edebiliyor muyum?