TurkNet Fiber altyapısı getirilmesi hk

vdsl de modem sizin ama fiberde modemi size kiraya veriyorlar turktelekom ve TurkNet modem kira ucreti almiyorlar digerleri 10₺ ile 15₺ arasi aylik kira aliyorlarama yukardada yazdim turktelekom mevcut 70 ₺ lik paketi 300₺ den indirimle size veriyor ve kac ay kalirsaniz onu 230₺ ile carpin indirim miktari burda tuzak var ona dikkat edin ve tahhut olmadan fiber hat cekmezler birde turktelekom kurulum ucretide almiyor sifir abonelikte ayni ay icinde iptal ederseniz bunlari abartili sekilde size ceza kesebilir

Desenize kafese girdin mi kurtuluşun yok bakalım komşulardan TT vdsl kullanan varsa onları fibere bir şekilde ikna etmeye çalışayım onlar mevcut aboneleri olunca hızlandırırlar diye düşünüyorum

Evet merak eden arkadaşlar için biraz araştırıp dönüş yaptım tt bölge müdürlüğünde projede çalışan bir arkadaş buldum onunla bu sabah konuştum bina da mevcutta bakır altyapısı var sa hiçbir şekilde fiber getirmeyeceğini belirtti bu konuda da üstüne basa basa söyledi. Şimdi hayallerde kaldı fiber

saha dolabı bizim binanın tam 5-6m önünde logar da zaten saha kutusunun önünde, ama 3 katlı müstakil ev olunca ne yaparsam yapayım fiber gelmez

Aynı şekilde tt rögarı tam benim evimin önünde. Yanımdaki, çaprazımdaki ve karşımdaki binaya yeni diye o rögardan fiber çekildi. Benim bina 10 yıllık 4 katlı. Denemediğim yol kalmadı. VDSL olan yere fiber getiremeyiz diyorlar. Öncelik hiç interneti olmayan binalar diyorlar. Saha ekibiyle de görüştüm. Projeye eklense olurdu da projeye eklenmedikten sonra bu yıl unut dedi fiberi.

Selamlar, hangi bölgedesiniz?

Selamlar hocam İstanbul Bağcılar Kazım Karabekir Mahallesi.

Ne çok ortak noktamız varmış :smiley: bende aynı durumdayım,

Fiber için çok kez şikayet başvurusu felan. En son bana dedikleri 2021 2. Çeyrekte bölgenizde kapasite artırımı olacak, bugün baktım benim saha dolabımın (t7) yanına t23 için rögar koymuşlar, inatla fiberi çekmiyorlar, şaka gibi :smiley:

Bina eski diye çekmiyorlar fıberi büyük ihtimalle, yoksa fiberi çekecek çok nokta var…

Fiber çekilmesi için bina içi tesisat uygunluğu vb şeylerede bakılmaktadır.Binanızın fiber kablo çekilebilirliğinden uygunsanız toplu imzalanmış dilekçenizde ayrıntılı bir şekilde belirtirseniz ilgilenebilirler.

Selamlar bende bağcılar göztepe mahallesinde oturuyorum. Bulunduğum bölge de adsl altyapı var ve bağcıları çoğu yerinde adsl altyapı var bende yarın müdürlükte konuşmaya gidecem. Bakalım Fiber altyapı getiricekler mi çok merak ediyorum ? Bu arada 2 üst sokakta 4 dairleri bina da fiber kutusu vardı. Birde 20 yıldan fazla olan bir bina da türk telekom kutusu gördüm.

Bina içi fiber tesisatı apartman sakinleri döşer ve bunu dilekçelerinde belirtirse o fiber kablo 1 hafta sonra binanıza girer.