Turknet düşük hız profili tanımlama sorunu

Olsun bu şekil 3 ayda 1 sinir olacağıma, en azından değer.

Buyrun 8 snr ile Max hız 102 yani net 100 mbps alabiliyorum ama verilen 80 ? Daha üstüne konuşulacak birşey yoktur umarım ? Nasıl yol izlemeliyiz ? Yetkili biri yardımcı olabilir mi ?

modemden snr 5-6 yapın değerler değişmez ise dslam kilidi vardır.

1 Beğeni

Çok doğru. Snryi 5-6 yapın eğer değer değişmiyorsa oime iletin. DSLIM kilidinin kaldırılması gerektiğini söyleyin.

Yok dostum ya snr yi arıza açmadan önce 3 e düşürmüştüm. Arıza kaydı açınca TT nin otomatik değerleri gösteren sistem mesajın da Maks değer 120 lere fırladı. Ama hızda değişim olmadı. Müşteri hizmetleri siz onu 8 e çekin dedi. Çektim. TT sistem mesajı atınca tekrar dan 102 ye düşmüş snr ama yine çoğalma yok hızda 80 sabit. Dsl kilidi atmışlar kısaca . TurkNet dsl kilidine birşey yapamıyor diye biliyorum ?

Dslam kilidini kaldırırlar 2 dk sürmez sen o kaydı kapatıp dslam kilidimin kaldırılmasını istiyorum de.

TurkNet mi kaldırıyor dslm kilidini turktelekom mu ? TT altyapısın dan hizmet alıyorum çünkü.

TurkNet ayarlıyor Dslam kilidine takıldım hız profilimi 102400 8192 olarak tekrar tanımlar mısınız? Aynen kopyala yapıştır.

1 Beğeni

Bu fotonun üst tarafını çeker misin orda hız profilin yazıyor kilit olup olmadığı görülür.

1 Beğeni

Evet dslm kilidi var malasef 79 olarak hemde…

2 Beğeni

Yapabiliyorlar gayet. Santralden ise TT kaldırır.

son durumu yarın paylaşırım tekrar. TT altyapı döşeyen bir kişi ile tanıştım. Daha doğrusu çalıştığım isyerine gpon çekiliyor. TurkNet ve TT elamanı ortak. Ona söyledim yarın baktırayim, bizlikse halledriririm dedi.

1 Beğeni

@Ugur.Aydogan Uğur abi de yapabilir. Vaktin olursa yardımcı olursan seviniriz abi.

Halledecek olsa yazardı şimdiye. Sanmıyorum yardım edecek

1 Beğeni

Gerekli kişiler için şikayet talebin de bulundum. Cem celebire kadar mail aticam simdi…

Hocam süreç başlayalı kaç gün oldu? Mesai saati harici hızlı aksiyon alınması zor.

aynı sorun bende vardı
zamanla hızımı düşürdüler yada başka şey bilemiycem ama ttnet kasıtlı gibi geldi bana
kapattırdım bende hattı

1 Beğeni

Süreç aslında 5 gün önce başladı ama ben 92 de kalsın hız nolcak diye ses etmedim. Modem de sorun dediler. Nasılsa SNR ayarı yapılan modem alıcam diye de keenetic omni aldım. Birde ne göreyim 75 mbps hız alıyorum. ALLAH ALLAH dedim. Acaba modem kendi kendine snr yi yüksek verdi hız ondan mı düştü dedim. Snr düşürüyorum, hız aynı. Artırıyorum aynı. Eski modemi taktım. Dedim modem de mi sorun. TT nin kalitesiz tdw modeli kullanıyordum. Baktım modeme 92 mbps max hız geliyor. Aslında 100 ü geçgin geliyorda modem hızı düşük gösteriyordu. Böyle bir sorunu vardı. Hemen TurkNet Online İşlem Merkezi destek açtım yani Dün itibari ile asıl sorun başladı ama sorunu yine farklı yerlerde aramaya başladı teknik ekip. Ne güzel bölgeye özel Teknik ekip var dedik bizi üzdü bu durum. Fidan hanım aradı 10 dk derdimi anlattım. Önceden yaşadıklarımı. TT ekibinin port değiştiğini vs. Bi konuştu dedim ALLAH ALLAH yaşadık. Sonra dedi arızanızı sık sık kopmaya ceviriyorum:D Dedim ki benim kopma problemim yok. Saha dolabı 10mt Çekilen bakır kablo santrelden 20mt anca. Bina 3 yıllık. 3 ay önce yerinde destek ekibiniz geldi. Ankastre daire arası baktı. 1mbps kayıp bile yok dedim… Yok dedi sistem den bakıyorum port error hatası alıyorum :smiley: Yav ben snr ayarı kurcalarken falan sürekli bağlantı git gel yaptı, yani modem kendini yeniden başlatmak zorunda bir sorun yok. Benim asıl sorunum 80 mbps düşürülmüş hızım. Yine portu oynadı TT dedim. Yok inatla bana sık sık kopma kaydı açtı. Dedim ki bakın süreç uzamasın dan sıkıldım. TT ekibi ilk arızam da olduğu gibi müşteri kaynaklı diyecek, modemi yeni aldım. Modem kaynaklı, müşteri kaynaklı dicekler. Lütfen sunu performans olarak açın sorun sizde dedim. Yok bi açalım da tt bi baksında duruma göre gideriz dedi:D Ne diyim bayana ? tamam dedim. Sonra TurkNet, TT ye iş emri verince sisteme otomatik hat bilgileri düşüyor. Bir baktım max alacağım hız 120 mbp lerde :smiley: Tabi bu arada Snr yi 8 e çektim. Sonra TT işte bi sistem mesajı daha atmış Müşteri kaynaklı diye ve o anki hat değerini. Hat değerine baktım 8 snr de 107 mbps :smiley: Arkadaş bir foto at dedi burda ki baktık ki meğer tanımlanan hız 79 mbps imiş:D TurkNet 'e açık olan destek kaydına tanımlanan hızı 102400 8192 yapın dedim:D Adam yine sık sık kopma sorunu adı altında ttye durumu bildirdik dedi. Bildiğin 2 dklık işlemi boka sardılar. Şimdi düzgün olan hattı bozacaklar. Bendeki portu TT birde daha düşük bir portla değişirse sen bak asıl olaya :smiley: Film ozaman daha yeni başlayacak. Durum Bundan ibaret. Resmen rezillik yaşıyorum. Al bak modem arayüzü…

Isınmalar daha yeni başlıyor ikinci ara ne zaman başlıyor :smiley:

Yarın dana kuyruğu kopacağa benziyor.

1 Beğeni