Turknet D-Smart üyeliği?

https://tuketicisikayet.btk.gov.tr/tsys/giris.html

Burdan şikayet oluştura bilirsin.

Bugün hemen ilk işim o oldu zaten faturayı görür görmez oluşturdum :frowning:

1 Beğeni

Başka birşey yapamazsın şuanda. Orayı aradığında başka şeyler uyduracaklardır

Evet bir sürü şey sayıyorlar iptal için 500 tl vs. bir ücret istiyorlar.

@ramazanyelen, TurkNet’te size ait olan aboneliğinizin müşteri numarasını benimle özel mesaj üzerinden paylaşır mısınız?

Paylaşırken yaşamış olduğunuz bu deneyimi de detaylıca iletmenizi rica ederim. Bir bakalım, sizinle görüşelim. Yardımcı olmaya çalışalım.

Ben de bugün tekrar DSMART ı arayıp kontrol ettim adıma başvuru açılmış 29Tl lik bir paket. Müşteri Hizmetleri sizinle kurulum için iletişime geçtiklerinde iptal ettirin herhangi bir imza atmadan kaydınız başlatılmaz fatura vb. gelmez dedi artık bekliyorum kurulum için iletişime geçmelerini.

Arayan numara : 02162050913 DİKKATLİ OLUN.

1 Beğeni

Teşekkürler bilgilendirme için… Ben bu numarayı dosyamıza ekliyorum.

1 Beğeni

Merhaba, ben de bugün 216 2050913’ten arandım. Yeni taşındığım adreste TurkNet aboneliği yaptıyorum. Modem kurulumuna da bugün geldiler. Arayan kadın da TurkNet’ten aradığını söyleyip aktivasyonun tamamlandığını ve internete bağlanabilip bağlanamadığımı sorunca haliyle herhangi bir şüphe duymadım. Akabinde “sizin internetiniz sabit 55TL ve 44TL de d-smart üyeliğiniz olacak” dedi. Onayınız olursa ekiplerimiz tv kurulumu için gelecekler diye ekledi. Ben de telefonda onayladım fakat TurkNet’in böyle bir kampanyası olmasını abes bularak numarayı geri arayınca bir dolandırıcılıkla karşı karşıya olduğumu anladım. BTK’dan şikayetimi oluşturuyorum ancak burada benim TurkNet ile olan durumumu nasıl bildikleri sorusu ortaya çıkıyor? Bilgi ve yönlendirmenizi rica ederim.

Bu konularla ne yazık ki son zamanlarda karşı karşıya kalıyoruz. Biz sizi arayan numaraları dosya halinde tutup durumu hukuk birimimizle paylaşıyoruz. Arka planda tüm numaralar sorgulanıyor ve sonuca ulaşılmaya çalışıyor. Siz lütfen bu aramaları dikkate almayın :frowning: Biz konuyu sonuca ulaştıracağız.

Ayni olay benim de başıma geldi nasil iptal ettirdiniz beni arayan numara hep meşgul çalıyor çağrı kabul etmiyor. Dsmart ise adıma başvuru olmadığını söylüyor.

Kurulum için vs geldikleri zaman istemediğinizi belirtebilirsiniz.

Telefonda onayladığım için sıkıntı çıkarırlar mı?

Belge imzamaladığınız için bir sıkıntı çıkaracaklarını sanmıyorum ancak dediğim gibi sizin adresinize işlem yapmak için geldiklerinde istemediğinizi belirtebilirsiniz.

Bugün ilk defa TurkNet kullanmaya başladım. Hemen 1-2 saat sonra 0216 205 09 13 numara beni aradı ve Türknetten arıyorum. Devlet bu aydan itibaren bütün operatörler yalın interneti kaldırdı, İnternet + TV paketi olacak dedi. Size Dsmart tv paketi yaptırıcam faturanızda herhangi bir değişiklik olmayacak dedi. Bende istemiyorum deyince bu zorunluluktur şuan işlem yapmak zorundayım deyince bende tamam dedim. Fakat sonra biraz araştırınca DSMART ı aradım. Dsmartta böyle bişeyin olmadığını mağdur olmamak için o numaraları engelleyin dedi. Bu yüzden aynı durumu başka kişilerde yaşamasın diye buraya yazayım dedim.

1 Beğeni

Gerekli işlemler sağlanıyordur arka plan da beni de bir çok kez arıyorlar

1 Beğeni

Eğer evinize DSMART’ dan bağlantıya gelirler ise istemediğinizi belirtin. Aralıklı olarak Dsmart’ı da arayıp bir kontrol edin. Bazen gecikmeli iletiyorlar talepi. Sonra bir bakıyorsun kurulum için gelmişler :slight_smile: Sorun yok siz istemediğiniz sürece birşey yapılamaz.

+908505200905 nolu numarada aynı şekilde dsmart aboneliği yapmak için aradı TurkNet tarafından arıyorum herhangibi bi sorunuz var mı dedi vs vs daha sonra dsmart aboneliği açtırmak m istedi istemiyorumdedim yüzüme kapattı

1 Beğeni

En kısa süre içerisinde bu ve buna benzer şüpheli aramalarının önüne geçmiş olacağız. Teşekkürler numarayı bizimle açık açık paylaştığınız için… Listemize numarayı ekliyorum.

1 Beğeni

08505200905
02129080480
02169900025
08504209857
08509010702

Numaraları beni aradı internete fiyatına bağlı olarak eve d smart ve Digitürk taktılar.

1 Beğeni

Internet üzerinden tüknet ismiyle dsmart satmaya çalışıyorlar dolandırıcılar : 08504806775 bu numarayla kesinlikle iletişime geçmeyin , lütfen ilgilenireiniz sevinirim