TurkNet Başvuru İşlemi Hk

Merhaba herkese. TurkNet’ten farklı bir ISS’e geçtim. Memnun kalmadım geri dönmek istiyorum ama 3 ay kısıtlama olduğu için Churn yapılamıyor. Yeni kurulum hizmeti almak istiyorum. Bu süreç nasıl olacak bilgi verebilir misiniz? Kullandığım ISS’i önce iptal mi etmem gerekiyor vs.? Şimdiden teşekkürler.

Evet öncelikle iptal etmeniz gerekiyor diye biliyorum.

Tahhütlü bir servise mi geçtin?

Başvuruyu yaptım temsilci kurulum yapıldıktan sonra mevcut aboneliğinizi iptal edersiniz dedi. Sorun çıkmaz umarım.

Hayır taahhütsüz firmadayım şu anda.

Merhaba bir sorum var. Yaklaşık 1 ay önce Türkcell’den Netspeed’e geçiş yaptım. TurkNet’e geçmek istiyorum, geçiş işlemi yapılamıyor mu 3 ay geçmediği için?

Hayır maalesef churn yani ISS değişikliği yapılamıyor.

1 Beğeni

Şuan boş port var, interneti iptal etmeden TurkNet’ten yeni internet bağlatıp sonra diğerini iptal etsem bir problem oluyor mu?

Bir de bir sorum daha var, ankastre kutusundan modeme çekilen kablo Hat Zayıflaması yani Line Attenuation değerini etkiler mi?

Zamanınızı alıyorum kusuruma bakmayın, şimdiden teşekkür ederim cevabınız için.

İsterseniz ikinci bir internet alabiliyorsunuz sıfırdan hizmet alacağınız için kurulum ücreti yansıtılacaktır.

Ankastre kutusundan Modeme gelen kabloya İÇ TESİSAT diyoruz. Kendi iç tesisatımı değiştirien ki deneyimim diğer konuda mevcut ama ilk kablom tahhütlü servislerin getirdiği ince kabloyu değiştirmekti ama ankastreden dış hattın ne kadar iyi yapıldığınıda etkileye biliyor. Şans işi

Yaklaşık 2-3 hafta önce değerler bu şekildeydi. Superonline’dan 50Mbps alıyordum.

Netspeed’e geçtiğimde 79mbps sağlıyorlardı bana sorunsuz. Sonrasında birden hat değerlerim bu şekilde oldu.

Arada modem de değiştirdim tabi o yüzden arayüz farklı. Gördüğünüz üzere hat zayıflamam şuan 53, daha önceden 11’di. Birden bu şekilde hattın zayıflaması sizce iç tesisattan kaynaklanıyor olabilir mi? Kopma sorunları yüzünden kayıt bıraktığımda Türk Telekom şebekeniz kaldırmıyor 24 alın iyi olur dedi. Altyapı sorguda çıkan hız 67Mbps. Bu konuda biraz beni aydınlatabilir misiniz ne yapacağım bilmiyorum.

53 hat zayıflaması saç telinin üstünde geziyorsun koptu kopacak gibi birşey duruyor.

Santral ile arandaki mesafe kaç
Şehirden uzakta köy gibi bir yerde misin.
Ankastreden gelip ölçüm yaptılar mı ?
İç tesisatını kontrol ettirdin mi ?

Santral ile saha dolabı arasındaki mesafe 204 Metre
Hayır şehirden uzak bir konumda değilim.
Arıza kaydı bıraktığımda santralden 63Mbps çıkış olduğunu söylemişlerdi ama kayıt bırakmadan 2-3 gün önce 75Mbps modemime ulaşıyordu.
İç tesisatımı hiç kontrol ettirmedim Telekomun ilk abonelikte çektiği siyah kablo ve minimum 6-7 yıllık.

Evim müstakil, saha dolabı dışarıda dolayısıyla gelen kablo dışarıdan geliyor. Yağmur veya güneş yüzünden zarar görmüş olabilir mi? Dış mekan için uygun bir CAT6 alıp hiç ek yapmadan ankastreden direkt modeme çekmeyi düşünüyorum. Değerlere etkisi olur mu?

Bu değerleri iyileşmesi için olabilir.

Boş port olduğu için önceden iptal etmeme gerek kalmadan bağladılar bugün. Modem felan da yeni verildi eskilerini iade edicem Netspeed’e. Artık yeniden TurkNet’liyim :tada:

1 Beğeni

Tekrar aramıza hoşgeldin. :heart:

Kurulum ücreti alındı mı sizden? Ben de öyle yapacağım muhtemelen çünkü.

Evet 300 TL kurulum ücreti yansıyacak faturama. Ayda 100 TL 3 aya bölünüyor.

Kurulum ücreti vermek istemiyorsanız churn için beklemeniz gerekir.