Turknet Atlak port sorunu ve dahası

Evet biliyorum, evimiz müstakil direkten evime ulaşıyor. Benim direkteki telefon kutusunda ki kablolara mı yoksa telefon kutusundan çıkan ve yer altından gelip evde ki kutuya mı bakmam gerekli? Hatta fotoğraflarını bırakayım

Siyah kablo telefon kutusundan evime ulaşan kablo

Her iki tarafıda kontrol etmek gerek bir de spliter kullandığınızı görmekteyim. Belki de o sizin sorununuz olabilir.

Evet sanırım direkt santrale bağlıyım çünkü zamanında Milleni kullanırken evime gelen yetkili arkadaş mahallemde beyaz dolap göremediğinden bahsetmişti üst mahalleme bile yeni gelmiş beyaz dolaplardan onu söylemişti. Türk Telekom bulunduğum bölgeye yaz ayında yatırım yapacağını söylemişti sanırım benim mahallem dışında her yere yatırım yapıldı :slight_smile: :smiley:

1 Beğeni

Şunu da belirtmek isterim artık yalın internet kullanıcısyım telefonu iptal ettik

O zaman direk olarak spliter’ı kaldırıp kabloyu bağlama şansınız var mı ? YAK1 konnektör veya Elektrik bandıyla ek yapabilirsiniz. Şuanki durum nereden tespit etmek için

Eklemek isterim, milleniden gelen ekip merdiven boyutu yetersizliğinden telefon kutuma(direkteki kutu) bakamamıştı :slight_smile:

1 Beğeni

Siyah kabloyla mı geliyor internet ? Splitter devre dışı mı ? Onu mu kullanıyordunuz yoksa siyah kabloyu mu ?

Bunlardan hangisi bağlı ?
Eğer siyah kablodan internet geliyorsa orada fazla kabloları kesin sadece beyaz ve maviyi siyah kablodan gelen uçlara bağlayın. Modeme bağlı olan kabloyıda aynı şekilde sadece beyaz ve mavi olarak yapın. İkisi bir birine temas etmemeli ve ikisini ayrı ayrı bantlamanız daha iyi olacaktır.
Eğer yeterli bilgiye sahip değilseniz TurkNet saha ekibi yönlendirmesini talep edebilirsiniz. Ekipler direkteki kabloyla resimdeki kabloyu kontrol etmeliler. Etmezlerse öyle yapmalarını rica edin. Nedenini de atlak problemi olduğunu söyleyiniz.

Hepsi siyah kablodan geliyor bir taraf splitter’ın diğer girişinde bir kısmı ise diğerinde gibi görünüyor karmaşık görünüyor

Evde alarm sistemi de var sanırım onun kablosu bağlantı sağlıyor bir ayrımda

Splitter galiba alarm sisteminin. Emin değilim ama. Net anlaşılmıyor. O yüzden en iyisi dediğim gibi TurkNet’in saha ekibi göndermesi.

1 Beğeni

Bana burada sorun var gibi geliyor. Çok fazla kablo bağlı.

Evet banada öyle geliyor desteğe bildirdim bunu sanırım kendim yapamam alarm sistemi olmasaydı denerdim ama şimdi onu bozarım falan iyice maliyet çıkmasın :slight_smile:

1 Beğeni

Evet alarm sistemi olması biraz karıştırabilir o yüzden saha ekiplerinin incelemesi daha mantıklı.
Umarım çözüme ulaşırsınız.

1 Beğeni

saha ekiplerine bugün bildirseler anca yarına gelirler gibi umarım türk telekom ekiplerinin halledebileceği bir sorun vardırda daha da uğraştırmazlar. Çünkü evde hepimiz mobil veriyle bağlıyız yarını çıkaramayız :slight_smile: :grinning:

1 Beğeni

Umarım TT ekipleri halleder. Eğer TT ekipleriyle görüşebiliyorsanız burayada bir baktırın derim. Biraz karmaşık geldi çünkü TT’nin siyah kablosunun sorumluluğu TT’ye ait diye biliyorum çünkü sonuçta dışarıdan gelen bir hat.

1 Beğeni

Maalesf, eğer evime gelirlerse ilgileneceğim ama sanmıyorum geleceklerini büyük ihtimal santralden kontrol ederler sorun ordaysa çözerler orada değilse de durumu TurkNet yetkililerine bildirirler evime gelmezler diye düşünüyorum. Evet TT’ye ait zaten buraya taşındığımızda TT kullandık ilk, 14 sene evvel ne yaptıysa onlar yaptı

1 Beğeni

Ankara’nın çoğu yerine gigafiber geldi. Belki sizin eve de TurkNet bağlantı yapabilir. Başvurmayı deneyin belki ilgilenen olur. Hem 1 gigabit internete kavuşursunuz hem de bu bakır kablo derdinden de kurtulursunuz. :slight_smile:

Link yanlış olmuş düzelttim.

1 Beğeni

normalde TurkNet li olmadığım zaman VDSL destekliyor görünüyordu hatta abone olduktan bir süre daha VDSL destekliyor görünüyordum ama son 1 hafta içinde ADSL görünüyor onu da anlamış değilim. Hatta 1 ay öncesinde yaptığım altyapı sorgulamalarınıda bırakayım şöyle

1 Beğeni