Türk Telekom VAE'de Upload Hızlarını Yükseltti (10-15-20-40-50)

Türk telekom kendi altyapısında verilebilecek upload hızlarını yükseltti, 50 ve 100 megabit paketlerde en düşük upload 10 megabit oldu, operatörler isterse vdsl’de 15 megabite kadar upload hızı verebilecek, fiber altyapılarda ise 50/15 100/20 500/40 1000/50 gibi yüksek upload hızlı paketler satabilecek.

Konya merkezli bir servis sağlayıcı 100 megabit paketinin üstüne +50 lira farkla 20 megabit upload hızı sunmaya başladı.

Tüm Hız seçenekleri :

4 Beğeni

Umarım TurkNet 100+ hızlarda olduğu gibi sessiz kalmaz ve ek ücretle satışı yapar.

Ayrıca hiçbirşey yapılmasa da upload’lar 8’den 10’a çıktı. Güncellemeleri gerek.

TurkNet’i severim, her fırsatta da savunurum, umarım bu upload olayında geri planda kalmaz da birlikteliğimiz devam eder.

3 Beğeni

Kaynak da paylaşır mısınız mümkünse?

2 Beğeni

Kaynak dh forum konusu

2 Beğeni

Yüksek hızlarda artırmışlardı zaten, demek ki hepsinde artırılmış. 1000’lik pakette 54 upload alıyorlar bağlatanlar paylaşmıştı donanım haberde.

Baktım orada da resmi bir kaynak yok. Umarım yükseltilir upload (ücretsiz) hızları.

2 Beğeni

İçerden (TT den) almış bilgiyi.

TT de Üst yöneticilerden tanıdığı olan kişiye de sorduk, o da konuyu onayladı.

Önümüzdeki süreçte konu daha da netleşir.

++++

2 Beğeni

Yayinlansa bilr TurkNet ne yapacak bu konuda daha fiber 100 ustu paketleri cikmadi birde isin icine bu girdimi çok iş hizlanmali bence bu islemler doğru ise

1 Beğeni

gıbırnet eklemiş kendi web sitesine

1 Beğeni

Biri paketleri çıkarmış bile jet hızıyla ek ücretle sunmuş 100 ve altına :astonished:

Zaten bu konunun detayında TT nin garip bir fiyatlandırması var. 10 mbps upload üzerine 50 TL gibi bir fiyat geçiyor :man_shrugging:

1 Beğeni

TurkNet halleder

2 Beğeni

şuanda BTK tarafından onay bekleniyormuş

200 mbit kullanıyorum uploadım 30 civarında. Ek para falan yok.

1 Beğeni

TurkNet’den açıklama bekliyoruz :joy: Aslı nedir astarı nedir ne zaman mevcut müşteriye uygulanmaya başlar ? 2 Mbps 2Mbps’dir :joy:

2 Beğeni

Evet hızlar arttı :+1: Üst düzeyden ben de onaylayabilirim bu bilgiyi.

2 Beğeni

Biz Türk Telekom 100 Mbps fiber paketine ayda 179 TL ödüyoruz. Birkaç gün önce fiber kurulumu tamamlandı. Süreçten buradan kimsenin haberi yok çünkü uzun süredir bu forumda aktif değildim. Ancak 10 Ocak 2022 yılında fiber kazısına başladılar. Ancak Upload hızım 8 Mbps hala, 20 Mbps değil. Ne zaman güncellenecek bizimki?

1 Beğeni

Upload 20 mbps olarak güncellenmeyecek maalesef 10 olarak güncellenecek eğer istersen ek ücret ödeyip 20’ye yükseltebileceksin.

1 Beğeni

telekomun ücret almadığı upload yükseltme işlemine diğer issler neden ek ücret istiyor?

2 Beğeni

10 Mbps üstüne ücret yazmış TT :man_shrugging:

2 Beğeni