Türk Telekom tarafından eklenen TIP-7 saha dolabı

sana söyle diyim . ankastre çakma işlemi uygulanması için aparat koydurursan . hat zayıflaması yapar diye düşünmüştüm ben. çıkarıp direk tt nin kablosuna bağladım . sen bilirsin

bundan alıp duvara monte edip hepsini çaka bilirsin .

resim

kutu koymana gerek yok bunu koysan yeterli olacaktır.

birde bu lazım olacak çakmak için ama düz bi tornavida iş görür

hizdeyedi
Bugün Altyapı sorgulaması yaptığımda alabileceğim maksimum hız 81 Mbps olduğunu gördüm ve TurkNet’den destek kaydı açıp YAPA’dan VAE’ye geçmek istediğimi belirttim ama bana altyapınız için şuan uygunluk bulunmamaktadır dediler bu nasıl oluyor şimdi ne yapacağım ben TurkNet’den altyapı sorgulaması yaptığım zamanda 82 Mbps alabileceğim gözükmekte.

1 Beğeni

Hocam extranet üzerinden sorgulama yaptığınızda vdsl gözüküyor mu? Bizim saha dolabı da ekim ayında tip7 ile değiştirildi.Tüm altyapı sorgulamalarında vdsl gözükmesine rağmen extranette hala adsl gözüküyor ve hala 7 8 mbps hız alıyorum 2 aydır dolabı aktifleştirmediler sanırsam.Sizin de öyle bir durum olabilir.

Türk Telekom tarafından sistem üzerinde diğer ISS’lar için aktif hale getirilmemiş olabilir.

Altyapı sorgulaması yaptığımda her yerde VDSL 81, 82 Mbps olarak görünüyor

Bilmiyorum ama her yerde altyapı hızım 82 Mbps olarak görünüyor

Valla tt ile alakalı değil saha çalışanları ile alakalı bizim burda 2020 yazında portlar taşındı o zaman çalışanlara 2.5 lt kola ısmarladım mahallede ilk 100 mbps ben kullanmaya başlamıştım :slight_smile: bu arada o gelen siyah kabloya ankastre taktırmak senin için daha hayırlı olur sen kendin de takabilirsin YouTube da nasıl takılacağı anlatılıyor istersen elwktrikçiye de taktırabilirsin

2 aydır dolabı aktifleştirmelerini bekliyorum ben de hocam.Milletin 1 haftada aktif olur bizimkiler keyfine düşkün herhalde.

TurkNet üzerinden kontrol ettiğinizde ne gözüküyor? Kendi dairenizi veya binadaki diğer dairelerde

Benim tip 7 geldiğikten 2 ay sonra aşağı yukarı aktif oldu hemen hemen her gün Telekomu aradım ne zaman aktif olucak diye şimdide TurkNet 'i rahatsız ediyorum gigafiber için Allah moderetörlere sabır versin :slight_smile:

Hocam ben de arayıp rahatsız ediyim madem öyle çözülüyorsa:D Adres bilgisi mi veriyosunuz arayınca başka bir şey istiyorlar mı?

Valla ortaya karışık ara ne zaman aktif olur gibisinden veya bölge müdürlüğü ile görüş en net bilgiyi orası verir

1 Beğeni

Değiştirilen Saha dolabına bağlı olan binalarda VDSL altyapı mevcut olup mesafeye göre 73, 81, 82 Mbps hız görüntülenmekte

Sizin binanızda ve daireniz için ne gözüküyor?

Net tarih verilmemekte yıl sonuna kadar aktif olunur diyorlar. yıl sonundayız dolap aktif ama kullanamıyoruz :smiley:

Fiber

Buradan bildirin kısmına girdiniz mi peki

Hayır hiç girmedim neden ki?

Muhtemelen 10 15 gün içerisinde hava koşullarında extreme Bi değişiklik olmazsa portlar taşınır.

Acaba ADSL altyapısında kaldınız da VDSL geçişiniz gözükmedi mi diye düşündüm. Çünkü VAE üzerinden VDSL altyapınız görünüyor. Destek kaydı açıp VAE’ye geçiş yapılabiliyor diye biliyorum. Destek kaydı da açabilirsiniz