TT kablo verdi ama ne kablosu bu?

Gördüğünüz gibi bu kablo cat 6 mı yoksa cat 5 mi veya farklı bir şey mi anlamış değilim

Fiber kablo bu sanırım tt sizin elektrikçi yardımıyla bina içi kablolama yapmanızı istiyor.

O bir fiber optik kablosu ancak, çok kötü bir şekilde size vermişler, büyük ihtimalle performans kaybı yaşayacaksınız. O kablonun kırılmaması gerekiyor.

1 Beğeni

Her hangi bir bükülme yok dostum böyle verildi açtık şuan normal düz sorun yok yani

Elektrikçiyi bekliyoruz iç tesisattan geçiricekler

İnşallah içi kopmamıştır.çok hassas bu kablo.

1 Beğeni

o kabloyla internet gelse dahi hız olarak dengesiz ve düşük olacaktır.

bizdeki fiber kablo da yamulmuştu, hız testlerinde sapıtmıştı ve düşmüştü baya.
kablo yenilenince düzeldi.

Hocam ama bu şekil vermişler ben napabilirim ki bu durumda değiştirmek mi lazım

Deme öyle deme? Netuzman arkadaşlarımın kabloya neler yaptığını gördüm. Öyle cam falan diyorlar ama baya baya çamaşır ipi muamelesi yaptılar. He zamanla kılcal kırıklar olur ve izolasyon u deler ise kayıp yaşanabilir diye tahmin ediyorum. Bu arada Ahmet Melih in çok selamı var sana :hugs:

Olsun aleyküm selam, valla teklif ettim ama sanırım gelmeyecek. :frowning:

1 Beğeni

kablonun helvası yenir artık

arkadaslar pekte dusundugunuz gibi olmadı

2 Beğeni

Bence olmuş fiberde Ping en fazla 5 çıkıyor bende

2 Beğeni

Ben VDSL’ de 4ms alıyorum. Bir sorun olduğu belli gibi.

Arkadaşımız fiber internet kullanıyor. İsterse atmosferde olsun yine bu kadar ping olmaz(!).

1 Beğeni

Valla hocam kendileri bilir. Dün arıza kaydı açtığımda TT ekibi geldi. Modeme kendi kullanıcı adı - şifresini girip deneme yaptık. Değerler süper. Ne bir gecikme var ne de lag…

wan paketlerinin error oranına bakın. ping ondan yüksek olabilir.

2 Beğeni

Merhabalar,

Konunun amacından sapmaması adına tartışma içerikli mesajlar silinmiştir. Lütfen din, dil, ırk ve siyaset içerikli mesajlar iletmemeye özen gösterelim. Ping değerleriniz ile alakalı bir sorun olursa Online İşlemler - TurkNet & 0 850 288 80 80 üzerinden konuyla alakalı destek kaydı oluşturabilirsiniz. Keyifli kullanımlar diliyorum :innocent:
image

2 Beğeni

pingimin 37 olma sebebi konumdan dolayı hatayda yaşıyorum :slight_smile: