TT kablo verdi ama ne kablosu bu?

binanın son katında oturuyoruz 50 metre uzunluğunda bir kablo belki de ondan biraz gecikme olabilir

Hangi mahallede bu hızı alabiliyorsun çok merak ettim :smiley: Ben burada Yeni VDSL bağlatabildim. Sen fiber alabilmişsin adına sevindim :smiley: Ayrıca bu ping değeri biraz yüksek ben 29-30 arası ping alıyorum. Lol oynarken 36-37 yi buluyor tabi.

akbez mahallesi kanka bilmiyorum ping 37 falan ama indirme güzel yani sorun yok 120lere çıkıyor

1 Beğeni

test serverını değiştirip deneyebilir misiniz? türk telekom hatay gidip orda mesafesi 0-1 km olan serverlar ile

Kablo zarar görse TT öyle vermezdi. Kensileri kurulum sonrası o kabloyu fazlalığı çapı 5 cm olacak şekilde topladı. Bir sorundan ötürü fiber değerlerime baktığında kalitenin çok iyi olduğumu gigabit hizmeti dahi kaldırabiileceğini söylemişti. Yani kırılmadığı sürece sarılmasında sorum yok. İçerisindeki zaten cam değil. Belli ölçülere kadar bükülmeye dayanıklıdır. Ayrıca TT çalışanına sorduğumda Fiberde iki seçenek vardır dedi. Ya sinyal var yada yoktur. Gereksiz bilgiler ile insanları yanıltmayalım.

1 Beğeni

Opera Anlık Görüntü_2022-06-06_004828_hiztesti.turktelekom.com.tr
70 km uzaklıkta bir yeri seçtim ping nedense böyle çıktı

En yakın server ı seçip tekrar deneme şansınız var mı?

Dostum ben şimdi farkettim yaşadığım şehirdeki ilçeyi seçiyorum ama 900 km diyor yani ama en yakın turknetin kendi istanbul sunucusu 2 km yakında gösteriyor ve ping değerleri böyle çıktı bir şey yapmam gerekiyor mu ?

Bu ping değerleri tamamen bulunduğunuz konumdan kaynaklı. TurkNet önceden Ankara içinde 20 ms gibi ping değerleri veriyordu. Çünkü internet Ankara → İstanbul → Ankara rotasında izliyordu. Geçen senenin sonlarında TurkNet yeni sunucular kurdu ve iyileştirme yaptı. Ankara için artık İstanbula gitmek gerekmediğinden Ankara’daki bir servera 3 ms alabiliyorum. Sizin ping değerinizde tamamen lokasyonla alakalı. TurkNet birşey yapmadığı sürece ping değeriniz düşmez. Sizin içinde çok çok önem arz eden bir sorun olmayacaktır. Zaten kullanılan çoğu web sitesi, hizmet vs. için önemli olan yurt dışı çıkışları. Yurt dışında ise tüm aboneler neredeyse aynı değerleri alır.