Tracert Sonuç Analizi

arkadaşlar tracert google testimde bi gariplik var mı ?10.hoptaki artış neden var yardımcı olur musunuz.

Google’a olması gerektiği gibi ulaşıyorsunuz aslında. Takip ediyorum belki bilen biri vardır.

Telekom yurtdışı çıkışında yoğunluk olmuş olabilir

Valla sürekli tam o hopta 85 ms bunun bana bi zararı var mı ?düzelir mi?

Peki benim oyunlarına etkisi olur mu?ping gibi

Tesekkur ederim .birde bu 8.hoptaki packet loss normal mi ?ping plotterdan test yaptigimda
Packet loss diye gözüküyor ,oyunuma etkisi olur mu

Ping oyununuza gecikme olarak geri döner.

Yok ping ne biliyorum da ,bu testte 10.hoptaki 80 ms bana ping olarak geri döner mi yoksa bana en son ulaşan degermi önemli?

Server konumuna ve ulaşırken izlediğiniz yola göre o hop noktası değişir. O nedenle bu oyuna bağlandığınız yola ve sunucuya bağlıdır

yani buradaki ping ve packet loss oyunuma etki etmez mi?
ekte görünen packet loss benim için sorun oluşturur mu?

Farklı ip ve domainler için de aynı hop üzerinden çıkış alıyor ve Packet Loss yaşıyor musunuz?

yok mesela twitter twitch tarzı sitelerde packet loss yok

O zaman dert etmeyin oyunlarda ani ping artışları ve lag yaşamıyorsanız sıkıntı teşkil etmez bence. CRC ile alakalı sıkıntı yaşıyorum ben de mesela ama oyunlarda ani ping artışları vesaire olmuyor altyapı arızaları hariç. Tüm değerlerin birden önerilen düzeyde olması birçok değişkene bağlıdır. Bunların geliştirilmesi için de cebinizden para çıkması gerekiyor biraz.

evet ani ping falan yok fakat pubg de test ettim arka planda film açtığımda %3-%10 arası anlık packet los giriyor acaba bunlamı alakalı dedim.altyapım 100 mbps destekliyor .yani 1 film açmakla packet loss oluşması sinirimi bozdu

Film açtığınızda modeme pasif yük bindiriyorsunuz. Modeminizin paket yönetim yazılımı zayıfsa bu değerler sizin senaryonuz için olağandır. Garip bir durum yok ama değerler pek de verimli değil haklısınız.

1 Beğeni

bakın mesela bu ıp adresi pubg nin adresi 2 tane packlet loss var

Yükte mi boşta mı bu loss

yok kimse bağlı degil

Google tracert ilginç geliyor bana gereksiz bir dolaşım var gibi keşke peer yaptıkları biryer olsa com.tr daha uzun yol izliyor

bak bişey fark ettim senin 11.hop benim 8.hop ile aynı sunucu değil mi?ve senin ms değerin cok düşük bnmki çok fazla .neden böyle ki