Tp-Link Re-550 menzil genişletici-kopma sorunu

Merhabalar. Arka odada cekmedigi icin tp link re 550 menzil genisletici kullaniyorum. Fakat her seferinde ilk taktigimda baglanti kopuyor. Ya modemi resetlemem, ya aleti cikartip takmam gerekiyor. Bunun kaynagi ne olabilir sizce?
Tesekkur ederim.

Altı çizili olan ip adresi başka adresle çakıştığı anda interneti koparıyor. Tek çözümü manuel olarak uzak bir adresi yazıp kaydetmek

Wifiler arası kopma yaşıyorsan kanal değiştirmen gerekebilir.

Tesekkur ederim donusunuz icin. Fakat nasil yapilacagini bilmiyorum. Uzak adres nasil girebilirim?

Ana modemin arayüzüne girip cihaza ip atayacaksın.

Tp Link destek ile görüştüm. Ancak bir şey anlayamadım. Yardımcı olan biri olursa çok sevinirim.

TP-LINK Destek Merhabalar, sizlere nasıl yardımcı olabiliriz? 4:38:56 ÖS
Ceyhun Becerikli Tp-Link Re-550 kullanıyorum. Her aktif olduğunda bağlantı kopuyor. 4:40:22 ÖS
TP-LINK Destek Modeminizde mi bağlantı kopuyor? 4:40:35 ÖS
Ceyhun Becerikli Sürekli internet kullanılamıyor a düşüyor cihazlar 4:40:51 ÖS
Ya da kablosuz ağ bağlı değil 4:41:01 ÖS
Tv , telefon, pc 4:41:52 ÖS
TP-LINK Destek Sorununuzu Gidermeniz İçin İpuçları:
  1. Önce yönlendiricideki ana Wi-Fi ağının kararlı olduğundan emin olun.
  2. Menzil genişleticinin en son ürün yazılımına sahip olduğundan emin olun:
    Tether uygulamasında RE için aygıt yazılımını yükseltin veya modeliniz için TP-Link İndirme Merkezi’nden en son aygıt yazılımını indirin.
  3. Yönlendiricilerdeki Wi-Fi optimizasyonu, Bant yönlendirme (Smart Connect / Tüm Ev Wi-Fi) özelliklerini aşağıdaki kılavuza göre kapatın:
    Router Gelişmiş Özelliklerini Değiştirerek Range Extender’daki Kararsız Bağlantıyı Düzeltin
  4. Yönlendiricide farklı bir Wi-Fi kanalı deneyin:
    Wi-Fi analizör uygulaması veya yazılımı kullanarak neredese Wi-Fi kanallarını tarayın ve yönlendirici için daha az kalabalık bir kanal seçin.
  5. (çift bantlı RE için hem 2,4 GHz hem de 5 GHz Bantlarını kullanır)
    Yüksek hız modunu etkinleştirin: genişleticiyi (5 GHz) üzerinden ana yönlendiriciye ve genişleticiyi (2,4 GHz) üzerinden cihazlarınıza bağlayın veya tam tersini yapın.

Range Extender’ımda Yüksek Hız Modunu nasıl yapılandırırım
(Yeni kullanıcı arayüzü) How to configure High Speed Mode in my Range Extender (new logo) | TP-Link Nederland
(Mavi UI) How to configure High Speed Mode in my dual band Range Extender (new-designed blue UI) | TP-Link Nederland

1. RE interneti kaybettiğinde RE üzerindeki LED durumunu kontrol edin.
    Durum 1: Sorun oluştuğunda Wi-Fi Ledi veya Sinyal Ledi AÇIK kalır:
    RE’nin DHCP Sunucusunu AÇIN, buradaki talimatlara göre RE için statik bir IP ve daha küçük bir IP adresi havuzu kurun:|4:44:38 ÖS|
    ||TP-LINK Destek sizle bir dosya paylaşıyor. …jpg - (Boyut:50.96 KB)|4:45:19 ÖS|
    jpg (1)

6.anlattığı şeyi bende sana önermemiştim .

Re ye dinamik ip yerine statik ip atarsan çakışma belkide olmayacak

Cemal bey tesekkur ederim. Destekleyicinin bahsettigi ekrana en benzeyen yeri buldum modem arayuzunde. Ancak ne yapilacagini bilmiyorum.

Gorsel ekledim.

Adres rezerve yazan yere RE ekle ve ip adresini 1.150 yaparsın. Kopup kopmadığına bakarsın.

Ana modem hangi tp link cihazı

Hocam FB grubunda yazmıştım size. Kablosuz Bağlantı Üzerinde "IP Adresi Alınamadı", "İnternet Kullanılamıyor" Hatası konusunu önermiştim. Mantığını anlatayım daha iyi hakim olursunuz konuya.

Aşağıdaki görselde IP adresi havuzu var. Burada 100 ile 199 aralığında 99 tane sayı var.
Alıcı listesine baktığımızda ise 101, 102, 103 vb şeklinde IP adresleri atanmış bağlanan cihazlara.
Sağda da kira süresi var. O süre bitince “Ceyhun -A32” isimli cihaza 103 değil de 105 atanacak belki. Modem kendisi atıyor bu IP’leri cihazlara.

Aşağıda adres rezervasyon var. Bu ilgili cihaz için IP’yi daimi hale getiriyor. Süre sonunda modem tekrar atamak zorunda kalmıyor. Orada Ekle’ye basın. İlgili cihazın MAC adresini seçin ya da yazın. IP adresi olarak ise 100 - 199 aralığında bir sayı yazın. Örneğin @CKLasT Bey’in dediği gibi 192.168.1.150 yapın. (100 ile 199 arasındaki değerlerden 150’yi seçtik).

Bu şekilde her cihaz için tek tek atayabilirsiniz.

Malesef hocam. Yine koparttı. Ayrıca mac adresini girince nedense RE değil ben ve eşimin kullandığı ceyhun ve buse diye a32 samsung telefonlar çıkıyor isim olarak ‘‘tara’’ deyince adres rezerve kısmına.

@PsikologKedi hocam cok tesekkur ederim. Boyle anlatinca anladim mantığını. Deneyip buraya yazacağım.

TP-Link Archer Vr400

Acaba re550 ip sini de tether uygulamasından girip manuel aynısını mı yazmam gerek acaba hocam?

eski vr400 mü yoksa V3 versiyonu mu

TP-Link Archer VR400, AC1200 Mbps Kablosuz Dual-Band MU-MIMO Fiber Destekli VDSL/ADSL Modem Router, 4 Gigabit LAN Portları, 1 USB 2.0 Port, Beamforming, Tether Uygulaması ile Kolay Kurulum https://amzn.eu/d/gYMp2jO

Bu model hocam.

Eğer modem resimdekiyse

Mesh sistemi var RE550’nin de mesh sistemi var.

Bende vr2100 ve RE605x var meşh sistem sayesinde hiç bu sorunu yaşamadım.

RE yi güncelleme yapmadayısan yapabilirsin.

ikisi bir bütün oldumu kanallar aynı ve wifiler aynı oluyor.

Zaten mesh sistemi oldugu icin almistim hocam. OneMesh acik. Ama yok olmuyor da olmuyor. İade de edemiyorum vallahi biktim artik.

Hocam belki de komplo teorisi olacak ama bende de benzer sorunlar vardı.
Modemim bu: Archer VR400 | AC1200 Wireless VDSL/ADSL Modem Router | TP-Link Türkiye
Powerline ise buydu: TL-WPA4220 | 300Mbps AV600 WiFi Powerline Extender | TP-Link Türkiye

Tabi mesh falan yok bende :smiley: İnternetteki forumlarda Tp-Link’in cihazlarında zamanla bu tip sorunlar çıktığını yazanlar vardı. Yazılım kaynaklı vs diyorlar. Gerçek anlamda test edemedim. Bendeki sorunun kaynağını ise bulamadık zaten. :smiley: FB’de de yazdığım gibi evin öbür ucuna Tp-Link koydum. PC’nin yanına da Keenetik modem router aldım. Ethernet kablosu ile bağladım çözdüm.

Valla olur mu olur hocam. Beni bulur böyle şeyler. Ne canlı desteklerine ulaşılabiliyor. Ne arayıp biri yol gösteriyor. Tp-Link pismanlıkmış gercekten