Teknik Destekkk

Bugün yerinde destek geldi kabloyu sıfırdan çektik hız düşmesi ttnet kaynaklı oldugu soylendı suan 10megabit net 1 upload gelıyor fakat suanda internetim süreklü donuyor

Kablo değiştiği halde snrde değişen bir şey olmamış neden acaba? :thinking:

ben de bilmiyorum ki neden kaynaklı olabilir ya yokmu yetkili yönetim

@HKN @Hakan.Yildirim @ModeratriX yardımcı olabilirler diye düşünüyorum

Yapa sanırım mesafe ne kadar ?

normalde 873 metreyi suan bilşmioyurm ama 960 metre yazııo

yapa profini hızlı yada standart moda alıp deneyin

1 Beğeni

Hakan hocam sorunu buldum binadaki asansör çalışınca internet kopuyor üst komşumda TurkNet kullanıyor oda boyle soyledi evde çalışıyor kendisi çalışma saatlerinde asansörün kapısını açık bırakıyormuş bu asansör problemi nasil çözülebilir

Ankastreden dairenize yeni bir cat6 kablosu çekin.

Tuhaf bir sorun :joy: Hakan bey’in dedigi gibi asansor harici biryerden cat kablo çekin.

2 Beğeni

Öncelikle data hatlarının asansör boşluğundan geçip geçmediğini kontrol edin. Bunu için kapıcı yada yöneticiden destek bilgi alabilirsiniz. Eğer kablolar asansör boşluğunda değilse modemin arayüzü açık iken asansörü çalıştırın eğer modem reset atıyor (anlık kapanıp açılıyor) ise binanın elektrik tesisatı ile ilgili olabilir daha doğrusu asansörün kompanzasyonu ile ilgili. Bu durumda ise modem için kesintisiz güç kaynağı
(Modem ups) alıp kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

asansörün kapısına “asansör bozuktur” tabelası asın :joy:
şaka bi yana, bir yer de okumuştum adam “banyonun lambasını yaksam internetim kopuyor” demişti. demek ki hiç bilmediğimiz sorun kaynakları var. :slight_smile:

1 Beğeni

normal upsde iş yaparmı acaba

cok sacma deilmi allahın asansörü benim internetimi kesiyor :slight_smile: üst kattaki komşumda TurkNet oda aynı sorunları yaşıyor

saçma ama bu ülke de saçma şeyler görmeye alışığım şahsen. :slight_smile:

sen dua et apartman kapısının açılıp kapanması internetini kesmiyor. :joy: :joy:

telefon hattını elektrik kabloları ya da manyetik alandan uzakta bir yere konumlandırırsanız sanırım sorun çözülecektir. :+1:

Evet normal UPS de iş görür diye düşünüyorum. İnteraktif olması yani içinde gerilim düzenleyici olanlar. (Yeni tip UPS ler bu özelliği içeriyor) asansör aşırı akım çektiği için sizin apartmanda gerilim düşümü oluyor ve modemin çalışması için gerekli değeri karşılamıyor hattı koparıyor yada modemi yeniden başlatıyor

o zaman evdeki diğer elektrikli ev aletlerinin de etkilenmesi lazım değil mi. tv falan…

işte o kabloları kim yapıcak elektirikçi derdimi anlıyacakmı :slight_smile:

Onların içinde ki kapasitörler yeterli geliyor olabilir. Çoğu cihaz 200 - 240 volt aralığında çalışabilir fakat modemler adaptör ile beslendiği için gerilim düşümü olduğunda adaptör içinde ki dengeleyicinin kalitesine oranla düşüş olabilir. En kesin cevabı asansör çalıştığı Zaman ölçü aleti ile gerilimi kontrol ederek alınabilir diye düşünüyorum

1 Beğeni

asansör çalışıtıgı zaman telekom kutusundan mı almaları gerekıyor