Teknik Destekkk

Asansörün sorumlusu bakımcısı kimse gelip baksın.

muhtemelen elektrikçiye yaptırmanız lazım. siz de bilgi ve teknik kaynak varsa siz de yapabilirsiniz ama yine de elektrikçiye danışmak iyidir.
tabi sorunun asansörden kaynaklandığına eminseniz. yoksa boşuna elektrikçi çağırıp masraf etmeyin. :slight_smile:

kesinlikle asansör çagırdıgım gibi gidiyor %10000 eminim başka bir ihtimali yok

1 Beğeni

UPS işe yaramadı :frowning:

UPS in Marka modelini paylaşır mısınız mümkünse

Kabloyu daha kısa yoldan götürmek için asansör boşluğunu seçip asansör kablolarının yanından sarkıtmışlardır. Asansör çalıştığı zaman oluşan akım sinyali bozuyordur[Varsayım]. Telefon kabloları için binada özel boru olur. Elektrikçi yardımıyla kabloları oradan geçirebilirsiniz.

Bence kendin binadaki kutudan modeme kadar cat6 kablo çek. Aldığın elektrikçi “bakır al zaten 2 kablo kullanılacak” der ama ne biliyim benim eski bakır kablo sıkıntılıydı sanırım hız düşüktü öyle yaptım. Sonra bir dene büyük ihtimalle eve gelen hatta sıkıntı var. Elektrik geriliminden olması da ihtimal ama çok düşük gibi geldi bana.

Asansör ün manyetik alan oluşturacak parçaları (motor ve kumanda devreleri) genellikle çatı kısmında bulunur. çok nadir de olsa zeminde olanları vardır. Eğer kablo kabine değmiyor ise bu da düşük ihtimal.

Asansör Yeni tip mi bilginiz var mı bu konuda? Ve internet kesintisi DSL hattının tamamen gitmesi şeklinde mi yoksa sadece kablosuz internet ağının gitmesi şeklinde mi?

Doğrudur sadece varsayım dı :slight_smile:

şuan öyle zaten telekom kutusundan evime gelen kablo cat6

inform markası modelini iblmiyorum

DSL Gidiyor asansör çalıştığı anda asansör de yaklaşık 10 15 senelik işte :slight_smile:

1 Beğeni

Daha öncesinde sormuştum DSL kablosu asansör boşluğundan mı geliyor diye onu kontrol ettiniz mi? Şikayet var üzerinde yazmışsınız Telekom kaynaklı diye o sonuca nasıl ulaştınız?

şimdi şöyle 1.si DSL boşlugundan mı gleiyor bilmiyorum tek bildiğim binadaki telekom kutusundan direk cat6 ile kabloyu kendime çkeiyorum. 2.si ise bu alt yapı telekomun ve asansör çalıştığı gibi gidiyorsa problem de bunlarındır gidip bina içindeki kutuya zarar verecek halim yok 11 gündür sorun devam ediyor sorunun net bir şekilde ekipler bulamadı kullanıcı olarak ben buldum ve buna hala bir çözüm yapılmıyor

ankastre kutusundan sonrası zaten abonenin sorumluluğunda ama ankastre kutusunun sorumluluğu tam olarak kim de. abone demi yoksa telekomda mı ?

benim tahminim abone sorumluluğunda olması. ki türkiye şartları da bunu gerektirir. :joy: :joy:

Allah’tan direklerin sorumluluğunu da aboneye vermiyorlar. yatıp kalkıp teşekkür etmeliyiz telekoma :joy:

ya mesele sorumluluk da deil sorunun nerde oldugunu solesinler ücreti neyse yaptıralım TurkNet 11 gündür telekoma iletio telekom sistem meseajı tt kaynaklı arıza yok diyor 11 gündür 35mb olan netim 10mb nasıl cozulck merak edıyrum

1 Beğeni

en azından sorumluluk sizdeyse bi elektrikçi çağırtıp yaptırabilirsiniz. o bakımdan söyledim. siz telekom gelecek diye beklerken onlarda sorumluluk biz de değil diye gelmiyor olabilirler. ankastre kutusu için söylüyorum. ondan sonrası zaten sizin sorumluluğunuzda. zaten ankastre sorumluluğu turknette olsa bile dediğiniz gibi gelmemek için ayak diretirler. yani her halukarda iş başa düşüyor.

ben sizin yerinizde olsam ankastreden modeme giden kabloyu asansörden olabildiğince uzak bir yerden yeniden çekerim. ha sorun mesafe değil asansör apartmanın enerjisini sömürüyorsa o zaman işiniz daha zor. ya asansörü iptal edeceksiniz ki bu imkansız ya da masraf yapılıp sorun çözülecek.

kabloyu farklı yerden cekemem cunku kutu asansorun yanında

hım… ben kablo bir süre sonra asansörle çakışıyor sanmıştım. o zaman kablo çekmekten çok elektronik bir işlem yapmak gerekiyor. artık telefoncu değilde asansörcü işi gibi duruyor.

zor olan diğer ihtimal ise telekoma kutunun yerinin değiştirtmek. eğer biz karışmayız siz elektrikçiye değiştirtin derlerse o daha kolay olabilir.