Starlink 10 Gbps hız verince, TurkNet ne yapabilir?

Steam oyun indirmek 500 Mbps bile geçmiyor.

2 Beğeni

ben coaxa karşıyım docsis 3.1 bile olsa ben fiberciyim arkadaş ama fiyatlar eğer rekabetçi olursa misal 1 gbit internet 100 lira falan olursa o zaman işin rengi değişir. Sonuçta oyun oynamıyorum oynadığım tek oyun lichess üzerinden satranç onda da yüksek ping olursa dert değil benim için ama yinede ben fiberin yerini hiç bişey tutmayacağını düşünüyorum. Ayrıca fiyatların coğrafya bazında uygulanması lazım sonuçta Türkiye fakir bir ülke tutup 100 euro olursa 900 liraya internet alamayız bir çoğumuz. Ha kimin işine yarar o zaman starlink Türkiye’de elbette köyde belde villası olan zengin takımının işine yarar.

Sadece starlink mi Türkiye için pahalı :joy::joy:

3 Beğeni

Çok enteresan yorumlar var. Okumak gerçekten eğlenceli. Umarım dedikleriniz önümüzde ki 100 yıl içinde gerçekleşir.

4 Beğeni

Bütün ülkeleri tek tek sayalım mı yani? Türkiyede yaşıyoruz burası için konu açılmış ona görede yorumda bulundum.

Edit: yanlış okumuşum, mi eki farklı yerdeymiş.

Boşverin saymanıza gerek yok.

Benim teorime göre yaklaşık 30-40 sene sonra 3. Dünya Savaşı çıkabilir… :frowning:

Hayırlısı. Siber savaşlar için hazır mıyız :sunglasses:

2 Beğeni

Bilmiyorum, teori sadece. Hemen evham yapmaya gerek yok. Zaten kastettiğim yıla kadar yaşamaya ömrüm yeter mi emin değilim. Şeker hastasıyım çünkü…

Yeter yeter, umarım hayalleriniz gerçek olur :pray::pray:

1 Beğeni

Teşekkürler. Sadece benim değil, Simetrik Gigabit FTTH Fiber internet hepimizin hakkı. Bu sebeple hepimizin hayallerinin gerçekleşmesini diliyorum. :smiley:

1 Beğeni

Herkes 35b alabilsin zaten kimimizin yoğun işlemlerinin hızı 3 kat artacak kimimizin 30 kat artacak. Bu çok büyük birşey görmek lazım. Fazla uçuk şeyler istemeyi doğru bulmuyorum. Elbette olsun ama uçuk olunca ihtimaller %0.001 lere düşüyor. Bu kadar düşürmeye gerek var mı erdem :slight_smile: ama özellikle sen 1 gbps yada 10 gbps simetrik alabilirsen mutlu oluruz türkiye forumları adına

Hocam 35b gelmesi yetmez, Download ve Upload hiçbir şekilde sınırlandırılmadan verilmeli. Yoksa 35b’nin anlamı kalmaz.

20-30 da uploadın olur 35b de

1 Beğeni

1 seneyi devirdin Erdem kaldı 49 yıl :grinning: Türk Telekom ve diğer firmalar VDSL2 Plus (35b) veya FTTH Fibere geçsin! | DonanımHaber Forum » Sayfa 5

2 Beğeni

Biraz okudum konuşmaları bir senede benden gitti. Hadi hayırlısı :joy:

3 Beğeni

35b ile 50 Mbps ve üzeri Upload mümkün. Örneğin eğer hattın çok iyi ise, 60-70 Mbps’e çıkabiliyordu sanırsam. Ancak teoride maksimum 100 Mbps deniliyor.

Hazırız tabiki her daim görevdeyiz :smirk: :sunglasses:

1 Beğeni