Sorun modem de olabilir mi?

Winrar ile ilgili bir soru sormadım bende anlamadım neden bu cevap verildi :roll_eyes:

Türk Telekom bizde sıkıntı yok demiş bende destek ekip istedim iç tesisat kontrolü için daha öncede böyle sorun olmuştu ekip gelip yerinde bakmıştı. Sorun türk Telekom da çıkmıştı yine aynı şekilde olacak sanırım bekleyelim bakalım ilginiz için teşekkürler tekrar yazarım ben

1 Beğeni

Tamamdır, umarım sorununuz kısa sürede çözülür :pray:

1 Beğeni

Arkadaş hatta hatalar gözüküyor veri indirirken evet hız dusmesi olabilir ancak bu hız dusmesi hat kablosuna gelen internet hizini etkilemez bilgi vermek için bilgi vermişler resmen… Sorunun hatta olduğunu Telekom ekibinin bina iç tesisatini kontrol etmesi gerektiğini söyleyin destek kaydinizdan forumdaki arkadaşlar kusura bakmayın ama turknetin müşteri temsilcileri arkadaşa verdikleri gibi boş bilgi veriyorlar adam diyor hatta sıkıntı var müşteri temsilcisi ise virüsten bahsetmiş :person_facepalming:

1 Beğeni

En son ben yazdım saha ekibinizi yollayın baksınlar diye Türk Telekom her zaman ki gibi bizde sıkıntı yok demiş temsilci arkadaş öyle dedi pazartesi mesai saatlerinde gelecekler bakacaklar eğer bende sıkıntı varsa düzeltip 300 tl faturaya yansıyacakmış eğer ki bende bir sıkıntı yoksa ücretsiz olacakmış ve Türk Telekom a belgeli olarak bildireceklermiş

Ve bakın hattınızda gerçekten bır sıkıntı olmasa (ben Asus marka dsl ac750 modem kullanıyorum crc konusunda en hassas modemdir kendisi) hat değerleriniz bu değerlerden bile daha iyi olabilir çünkü ben bundan önce Zyxel T20b modem kullandım crc 30gunde anca 700 800 olurdu :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Türk Telekoma göre hiçbir altyapı da kabloda sıkıntı yok böyle dediklerine inanmayın banada öyle demislerdi hattı kontrole geldiklerinde tepelerine dikilmesem hızımı 3mbps de bırakıp yarım yamalak kabloları bağlayıp gideceklerdi :slightly_smiling_face: tavsiyem TurkNet ekibinin neysede Telekom ekibinin başında dikilmeniz. Ben başlarında dikildim sonuç 64mbps lik altyapıdan 66mbps kopariyorum :+1:

En son yine aynısı oldu Türk Telekom bizlik sıkıntı yok dedi TurkNet ekibini yolladı baktılar bende sıkıntı olmadığını gördüler Türk Telekom sonra seve seve sorunu çözdü. Direği yenilediler kabloları yenilediler. Ama bu sureç tam 1 ay sürdü 1 ay sonunda yaptılar hatta imza da topladık mahalleli olarak ADSL den VDSL ye geçiş yaptık şuan 50 megabite kadar internet alabiliyoruz. Uğraşmazsan bunlarla maalesef kendi müşterisi olmadığımız için yapmıyorlar gerçi kendi müşterisi oldugum zamanlarda da bıkkınlık vermişlerdi :slight_smile:

1 Beğeni

sorununuzun çözülmesine sevindim :slight_smile: sorununun çözülmesi için müşterisi olman gerekmiyor adamların müşterisiyken hattı kontrole gelmemişlerdi TurkNet 'e geçince geldiler baktılar :smile:

1 Beğeni

Yok bu sorun daha çözülmedi bugun gelecek TurkNet den ekip bakacaklar anlattığım olay 1 sene önce falan dı yine aynılarını yaşıyorum maalesef :slight_smile:

Anladım bende cozuldu sandım :sweat_smile: umarım sorununuz çözülür siz iç tesisatin sağlam olduğundan eminseniz kabahat telekomdadir :blush:

Yani iç tesisat dan eminim sağlam oldugundan gün içinde gelecekmiş ekip gelirken beni arayacaklarmış bekliyorum işte

TurkNet ekibini yolladı gelen kişi herşeyi ölçtü ne iç tesisat da nede modem de bir sıkıntı yok dedi. Bende modemin CRC bastığını söyledim arayüzden gösterdim önceki çektiğim resimleride gösterdim. Sonra arayüzden zamanlayıcı yerini açtı orası 3600 dü oraya 0 yaptı ben müşteride sorun olmadığını bildireceğim port değişikliği isteyeceğim dedi. 35 megabit kullanıyorum dedim ona göre port değişikliği yapsınlar dedim sakın 16 megabit porta takmasınlar dedim çünkü daha önce böyle olaylar ile karşılan olmuş dedin tamamdır sıkıntı yok öyle birşey yapamazlar dedi. Bakalım ne olacak beklemeye geçtim. :slightly_smiling_face:

Telekom ekibinin portları karistiracagini zannetmiyorum önemli olan sağlam porta takmaları :slightly_smiling_face:

Screenshot_20221220-101326_TurkNet

Temsilci şimdi de bunu diyor ne gibi yol izleyeceğim şimdi yine aynı sorunu verirse modem

Eski bir modem alıp deneme şansınız varmı ?
İkinici el filan

Dün gelen ekipteki kişi modem de sorun olmadığı söyledi altyapıdaki tüm hızı rahatlıkla alıyor dedi

hocam sorunun devam ettiğini diretin telekom ekibi evinize gelip ölçüm yapasaya kadar diretin.

Merhaba Sefer Ulaş Bey,

Konu ile alakalı sizlere son olarak ileteceğim yöntem ping tracert testleri aktarım sağlamanız crc değeri ile de testlerde network ekibine kontrol sağlatalım.Ping probleminiz için tracert testi yapmalısınız. Yardıma ihtiyaç duyarsanız " Ping ve Traceroute Nasıl Yapılır – Blog.İxirhost " ve “ Ping ve Traceroute Nasıl Yapılır? - TurkNet TurkNet - Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? “ adresinde tracert için gerekli bilgilendirme mevcut.

Bilgisayarınızın CMD komut sistemin üzerinden, tracert yazıp boşluk bırakarak problem yaşadığınız siteyi veya online oyun serverlarını yazmalısınız. Enter tuşuna bastığınız da bekleme sağlamalıyız. Complete yazısını gördüğümüzde sonucun tam ekran görüntüsünü destek kaydının içerisine eklemenizi rica ederim. Tam ekran görüntüsünde sağ alt köşe de saat aralıkları ve kablolu bağlantı sağlandığı belli olmalıdır

İyi günler dileriz.

Bu cevap geldi zaten ben buna daha önce yaptım sorun olmadığını bildirdim dedim. Aynı şeyleri tekrarlıyorlar valla ya onlar anlamıyor ya ben

not: Crc değeri aşırı artarsa hat düşer yani normal arttığında pinge yol açmaz

1 Beğeni