Sorun modem de olabilir mi?

Bu satırda gözüktüğü gibi çok gözükürse atıyorum 3 saatte 100.000 10.000crc olursa hattın sorunlu oldğunu anlayabilirsiniz eğer bir hatta sinyal kaybı oluyosa hız kaybı yavaşlama sonrasında ise DSL sinyalinin kesilmesine sebep oluyor

Teşekkür ederim kontrol edeceğim :pray:

near-end CRC error fast: 2494

2 günün sonunda bu satır bu şekilde diğer satırlarda sıkıntı yok hepsi 0 destek kaydı açmalı mıyım ilerleyen günlerde daha da yükselir mi ?

açın 2 günde 2494 crc olamaz benim bile 2 haftada anca 1000 crc birikiyor

1 Beğeni

10k 100k 1m a ulaşmadıktan sonra kolay kolay sorun yaşanmaz. 2 gün için 2494 crc herhangi bir sorun yaşatacak kadar yüksek değil.

1 Beğeni

Bende sorun oluyodu hocam o yüzden Zyxel modemlerde sorun teşkil etmiyo bazilarinda arkadaş garantiye alsın belki sorunlu

1 Beğeni

Ne yapmalıyım peki biraz daha bekleyim mi ?

O zaman şöyle yapayim biraz daha bekleyim eğer önceki gibi sıkıntılar çıkarsa demek ki crc den yapıyor diye destek kaydı açarım

Near-end CRC error fast : 181411

Fena yükselmiş her yenilediğimde yükseliyor destek kaydı açıyorum 3 günün sonunda bu oldu

Merhaba, Sorun santraldeki cihazlarla uyuşmazlık olabilir veya yazılım değiştirmen sorunuda düzelte bilir.

1 Beğeni

Modemin şuan kullandığı firmware sürümü söyler misin. ?

Modem de en son ki yazılım güncellemesi yüklü 1 hafta önce yüklemiştim

1 Beğeni

Destek kaydın dan dönüş sağlandı bağlantımı yenilediler banada modemi kapatın açın dediler öyle yaptım sorunun kalıcı çözümü nedir diye sordum veya sorun neyden kaynaklı diye sordum TurkNet sunucu ve serwerlarında bir sıkıntı gözükmüyor bunu daha önceki destek kayıtlarında arkadaşlarım belirtmiş dedi temsilci doğrudur dedim şimdi ne gibi bir yol izlemeliyim

Bende sizin gibi saha dolabında sıkıntı olabilir mi dedim oraya bir baksalar dedim size döneceğim destek kaydından dedi temsilci bekliyorum dönüş sağlamasını

16712753768548071178865963965549

Son güncellemeyi her zaman ki aynı siteden TurkNet kampanyalarında satılan ürünler için geçerli yazan siteden yükledim

Şuan ki sürüm V5.50 ( ABPM.6) F0

Bunun için kayıt açmanıza gerek yok eğer crc diğer arkadaşların dediği gibi hızlı yükselmiyor ise Modemi kapayıp açmanız yeterli. Eğer sürekli crc kaynaklı hız düşüyor ise ya tanımlı profili düşüreceksiniz yada iç tesisatı kusursuz hale getireceksiniz.

1 Beğeni

Merhaba Sefer Ulaş Bey,

Konu ile alakalı sizleri aradım bir kaç işlem sağladık.Kullandığınız sıkıştırma programınızın son sürüm olmasına özen gösterin

Kullandığınız download yönetici programınızın sağlamlığına dikkat edin.Popüler olması önemli değil (flashgette bile bu olaylar karşımıza çıkar)

Bilgisayarımızda virus varsa dosya inmede sorunlar yaşatabilir ve bu hata ile karşılaşmamıza sebebiyet verir

Bazı programlar (firewall) bu hataya sebebiyet verebilir

Harddisk ya da ramdeki bir sorun yüzünden de veri alış-verişinde sorun çıkarak

Telefon hattınızda parazitlenme olabilir.Her indirdiğiniz veride bu oluyorsa telefon hattından kaynaklanıyor olabilir.Ahizeyi kaldırdığınızda cızırtı çıkıyorsa sorun olabilir.Ya da splitter kullanılmaması da bu hatayı meydana getirebilir

İlk olarak winrar programının bize sunduğu “Onar” fonksiyonunu kullanarak düzeltmeye gidelim

Eğer onarma işe yaramadıysa winrarın eski sürümünü kaldırıp yeni sürümünü kurabiliriz

Harddiskimizi söküp başka bir bilgisayara ikinci hdd olarak takıp ordan verileri kurtarma şansımız olabilir

Hattınızda parazit olmadığını tespit edin.Sorun verilerinizi indirirken parazitlenme sebeiyle eksik indirilmesi olabilir

Bağlantınızdaki TCP/IP protokolünde DNS de sorun olabilir

Anakart ın ağ yazılım programında ya da firewall programları indirmede sorun yapabilir.Buna dikkat etmeniz gerekir

İyi günler dileriz.

Böyle bir cevap geldi iç tesisatta bir sıkıntı yok direkten gelen kabloya cat6 bağlı ordanda ethernet kablosu ile modeme giriş yapıyor altyapı da 50 megabiti destekliyor.

TurkNet destek mi yazdı bu cevabı :flushed: siz son açtığınız kayıtta WinRAR ile ilgili mi sordunuz soruyu anlamadım doğrusu :flushed:

1 Beğeni

İç tesisat sorunsuz diyorsanız bu durumda crc de oluşmaması gerekiyor. Direkten sonra ki kablo bir manyetik alan veya elektrik hattının yakınından geçip size ulaşıyor ise parazit ihtimali var. Prizden alıyor iseniz prizin diğer odalar ile paralel bağlantısının olup olmadığı da etkili olabilir. Bunların haricinde aklıma bir neden gelmiyor

1 Beğeni