Son durum Öğrenmek istiyorum

Ses kaydına gerek yok attığınız fotoğraf yeterli ama siz VAEde o hızları alamayacaksınız zaten

Ahmetcan Bey merhaba,

Buradaki moderatör arkadaşlar Forum’a gönüllü olan destek veren kişilerden oluşan bir ekip. Burası da çözüm noktası değil, Forum. Elbetteki sorun yaşayan müşterilerimize burada yardımcı olmaya çalışıyoruz ama çözümün gerçek mecraları TurkNet Online İşlem Merkezi, IVR gibi servislerimiz ya da şikayet edebileceğiniz telefon numaraları. Hepsi web sitemizde mevcut. Buradaki insanları “sizinle dalga geçen, kaçamak cevaplar verebilecek, ■■■■■” insanlar olarak görmeyin, bizi de “ses kayıtları var elimde” diye tehdit etmeyin. O ses kayıtları bizde de var, görüşmeler kayıt altında yapılıyor zaten. Size fikir vererek, yöntem önererek yardımcı olmaya çalışan moderatör arkadaşlarım, neden size kaçamak cevap versinler, neden sizinle dalga geçsinler?

Anlıyorum sorun yaşıyorsunuz, çözüm talep ediyorsunuz, haklısınız da ama bu yaklaşım tarzınız yaşadığınız sorunu çözmenize yardımcı olmayacak.

Ben güncel durumunuzun ne olduğunu operasyondan sorgulatacağım, size de bilgi verilmesini isteyeceğim. Lütfen polemiğe girmeden yazışmaya devam edelim, iletişimde kalalım.

4 Beğeni

Forum Da gönüllü olanlardan kalbini kırdıklarımdan özür dilerim. Müşteri hizmetlerinizden kaynaklanıyor olabilirmi her seferinde bir geçiştirici cevap ben internetimi alır iken müşteri hizmetlerindeki bayana 5 kere aynı soruyu sordum dedim ki 75 mbps olarak mı gelecek 5 kerede aynı soruya 75 mbps olarak vereceğini belirttiler Şimdi evime 40 mbps geliyor 75 lik olarak tarife aldım destekliyor dediler üst pakete geçiş yaptım peki 75 mbps yerine neden 40 mbps ? müşteri hizmetleriniz benimle dalga geçermiş gibi santral uzak santralin videosunu çekip atıyorum hala müşteri hizmetleriniz santral uzak olduğunu belirtiyor dalga geçermiş gibi

gördüğünüz üzere.
santral yerlerini öğreniyorum @Allison bey veriyor yerlerini oradan ölçme yapıyorum daha yakın çıkıyor şimdi santral benmi uzağım yada siz uğraşmak istemiyorsunuz ben çözüm istiyorum problem değil image ilgilenmiyorlar müşteri hizmetlerinizden kaynaklı onlar ne kadar iyi bizde okadar iyi oluruz onlar ne kadar berbat bizde okadar berbat oluruz dipnot: @Allison santral atıtığı yer olsun 300 metre

Attığınız görselerde yürüme mesafesi ölçüm yapıyorsunuz. Telefon ve internet kabloları tek bir doğrultuda çekilmez belli planları vardır. Ayrıca yaşadığınız bölge Çekmeköy de iç içe girmiş bu mahalleleri biliyorum. Hangisinin sınırı nerede başlıyor nerede bitiyor belli değil. En basitinden Yemeksepeti nden sipariş verirsek bile Hamidiye mi mimar Sinan mı Mehmet Akif mi Alemdağ mı hepsini gezip buluyoruz. Adresinizin konumu ara bölgede kaldığı için yakın olan santral yerine diğer santrale bağlanmış olabilir. Ayrıca bakır altyapı üzerinden hizmet veren tüm ISS ler kesin bu hızı vereceğiz taahhütü altına girmezler. Orada size söylenen cümle şu şekildedir. 80 Mbps e kadar altyapınızın desteklediği maksimum hız. Yani size 80 yada 75 i kesin veririz denmemiştir. Modemi ankastreye bağlayıp oradan hat değerlerini aldınız ise onu da paylaşın tahmini santral mesafesini görmeye çalışalım.

2 Beğeni

Gosel bey yukarıda attığım video izlemediniz galiba dilerseniz evimin yakınındaki tüm dolapları santralleri artık ne görmek istiyorsanız videosunu çekip atabilirim bir problem teşkil etmez 75 mbps de bana geliceği internet hızı olarak 60-65 civarında ki müşteri hizmetleriniz 75 olarak verebiliceğini bellirtiler

1 Beğeni

Hayır videoyu izlemedim açıklama yaptım bununla ilgili. Attığınız görselde indirme hat zayıflaması 5.2db ise 75 i rahatlıkla alabilirsiniz. Eğer zayıflama 17db olan kısım ise mümkün değil. Keenetic modem kullanan arkadaşlar hat değerini açıklar ise devam edeceğim yönlendirmeye

Burada hat değerleri hakkında bilgi var kendiniz de bakabilirsiniz. https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360002830880-ADSL-hattı-parametreleri

Hat değerleri ile ilgili bilgiyi attığım linkte buldum “Birinci rakam aboneye giden yönü (downstream), ikinci rakam ise aboneden gelen yönü (upstream) gösterir.”

Bu durumda 17.2 db zayıflama ile sizin hattınızın 75 alması mümkün değil

75 mbps alması mümkün değilde satarken 75 mbps olarak sattılar demekki mümkün satarken 75 mbps olarak sattıklarına göre. bu benim problemim değilki bu turknetin problemi ben 75 mbps diye satın aldım kiraladım evraklarımda o şekilde .

Ben bu durumu tüm detayları ile inceletiyorum. Sonucunu da size aynı şekilde ileteceğim. Bakalım bizim açımızdan durum ne, ne yapabiliyoruz, nasıl yapabiliriz…

@bekir.kopuz bekliyorum cumartesi günü gidicem TurkNet merkezine avukatım ile birlikte ins ozamana kadar sonuçlar çıkar.

Buyrun gelin ama kimseyi bulamazsınız çünkü pandemi dolayısıyla tüm çalışanlarımız 13 Mart’tan beri evinden çalışıyor. Bir süre daha bu şekilde çalışacağız.

2 Beğeni

Şu an 40 Mbps geliyor ise zaten VDSL porttasınız demektir, ADSL’in maks. verebildiği hız 16 Mbps. Ve rica etsem modem arayüzünde Yönetim kısmından Tanımlaya girip DSL sekmesinin SS’ini atabilirmisin ona göre tam hattına bakalım.

Bilgim var 16 adsl modem eve gelen 13 mbps olarak geliyor VDSL porttayim @bekir.kopuz evden çalıştıkları için saten takmıyorlar anlaşılan

Rica etsem modem arayüzünde Yönetim kısmından Tanımlaya girip DSL sekmesinin SS’ini atabilirmisin ona göre tam hattına bakalım.

Buyrun @HakanC

Sizin bu politikanızı hiç beğenmiyorum haberiniz olsun. Aynı soruna sahip olan insanlar Google’dan buraya gelip çözümü bulabilir ama siz illa mal kaçırır gibi ille de özel mesaj diyorsunuz.

Bunu kalıcı çözüm olarak görmüyorum, o yüzden özel mesajdan yazmasını istedim. Keenetic modemler snr ayarını indirip biraz daha yüksek hız alabilirsiniz. Ama hattınızın stabilliğide gidebilir.

Eren bey, sizce ideal SNR margin değeri kaçtır? Benim bildiğim 15 den aşağısı sıkıntılı, bide birinci ağızdan sizden duyalım.

VDSL-Vae’de 15 aşağısı sıkıntılı oluyor genellikle. Hat zayıflamasıda fazlaysa.