Son durum Öğrenmek istiyorum

Evet Telekom un sorgusuna göre adresimde altyapı var. Ama ne hikmetse iki ağaç direk olmadan internet veremeyiz konusuna döndü. Eğer ben TurkNet yerine Telekom dan internet hizmeti almış olsaydım eminim ki 1 hafta içinde o iki direk dikilir internet hizmeti başlardı. Ben de sizin yaptığınız gibi inat ettim 9 ay gecikme ile o iki direği diktirdim 87 metre yeni Bir kablo çektirdim ( eski Telekom hattı elektrik direği üzerinde olduğu için veremezlermiş “sözde”) hat önce ADSL açıldı VDSL talep ettim 3 defa mesafe nedeniyle reddetti Telekom yine direniş ve VDSL 35 i aldım. Reddedilen VDSL başvurusunun hesabını reddeden personelden sordum. Aldığım cevap ben öyle tahmin ettim şeklinde oldu. Hat değerine baktım (zaten sorgu sonucunda da 70 vardı) 50 mbps kaldırır diyerek üst paket ile beraber hız yükseltme talep ettim. Ne mi oldu hat 50 mbps yada üstüne çekilmek istendiğinde DSL sabitlenmedi. TurkNet ile iletişime geçtiğimde ise 40 mbps ile sınırlandırılmış bizim yapabilecek bir şeyimiz yok cevabını aldım. Şimdi TurkNet yalancı mı? Çünkü bana 70 vermedi :blush:
İşyeri ve internet kafeler kurumsal tarife kullanır diye biliyorum.