Sitede hızım 88 gözüküyor ama yükseltmiyorlar

merhaba turk.net sitesindeki altyapı sorgulama kısmından sorgulayınca 72 den 88 e yükseldiğini gördüm bana özgür 75 tanımlı talep açıp özgür 100 tanimlanmasini istedim ama kopmalar olacağını kullanmam gereken 75 olduğunu söylediler

burada bile 77 olarak gözüküyor arayüzde aynı şekilde yani 2mb bile önemli çünkü tek başıma kullanmıyorum interneti sizce bilerek mi yükseltmiyorlar yoksa gerçekten altyapım mı bu kadar destekliyor anlayamadım

siteden yaptığım altyapı sorgulaması

Modem hat değerlerinizi paylaşır mısınız? Böylece detaylı olarak inceleyip size bilgi verebilirim.

hat değerleri bu şekilde oldu kararlılığı 2 yapınca

1 Beğeni

SNR 8 yapıp yeniden paylaşır mısınız?

1 Beğeni

Arkadaşın dediğini yapıp paylaşır mısın

1 Beğeni

modem her yenilendiğinde tekrar internetin gelmesi 5 dakikayı buluyor gelsin atacağım hocam

Merhaba, modeminizde IPv6 açık mı?

hayır ipv6 açmak için paketin desteklemesi gerekiyor mu

Benim paketim desteklememesine rağmen IPv6’yı açmıştım ve modemi her yeniden başlattığım zaman açılması uzun sürüyordu.

Modeminizi güncellemeyi denediniz mi?

1 Beğeni

Evet hattınıza IPv6 atandı ise kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

hızım düştü hocam dediğinizi yaptım 70 lerden 30-40 Lara indi

devre dışı şuan onla alakası yok hocam

Modeminize ulaşan hız 78 Mbps olarak gözükmektedir. Kablosuz olarak mı test ediyorsunuz?

1 Beğeni

kablolu ve kablosuz aynı sonuçları alıyorum hocam kararlılık 2 yaptığımda ikisi içinde hızlandı devre disiyken kablolu 19-20mbps kablosuz 50-60mbps alıyordum tuhaf bir şekilde 8 e alınca pcden denemedim henüz ama yavaşladı yani indirme olarakta

ben de bunu anlamıyorum hocam orada gözüken hızı bir türlü göremiyorum speed test yapinca nperf veya görev yöneticisi performans bölümünde yine aynı aldığım hız 72yi geçemedi hiç

şuan tekrar yaptım 72mbpsye kadar çıktı nperfte

Aslında 6 SNR ve 8SNR da aynı hızı alıyorsunuz. Modemden 2SNR a çektiğiniz zaman 6 da sınırlandırılmış modem yazılımı veya DSLAM kaynaklı bir durum olabilir. İnternetten hız testi yaptığınız zaman birkaç Mbps daha düşük gösterir hız testi yaptığınız esnada Görev Yöneticisi - Performans - Ethernet bölümünü açın oradan ulaşan Download ve Upload hızlarını görebilirsiniz. Modemi direkt olarak ankastreye bağlayıp test etme şansınız varsa öyle denemenizi öneririm hat zayıflamasında değişim olursa iç hat kaynaklı sorun olup olmadığını anlamış oluruz.

hocam kendim kutudan cat6 çektim iç tesisat ile alakası yoktur bence kablo uzunluğu var sadece dslam kilidi vardır diye kaldırılması için talep oluşturdum bakalım.

yani sormak istediğim şu snr değerinin kaçta olması gerekiyor onu ayarlayıp sabit kalması için 8 de bırakıyorum yani kalıyor böyle?

CAT6 ise iç hattınızda varsa ek noktalarını kontrol etmenizi öneririm. DSLAM kilidine olumlu yanıt alamazsanız buradan belirtiniz. SNR standart değeri 8’ dir. Normal kullanımda 8 de kalmasını öneririm ancak daha yüksek hıza ihtiyacım var diyorsanız daha aşağılara çekebilirsiniz bu da kopmaya neden olabilir, modeminizde yazılım kaynaklı bir sorun olabilir 2 ye çektiğiniz halde 6 da kalmış modem yazılım sürümü hangisi şu anda?

1.1.2.3_858-gb01e6a7 suanki sürüm bu kontrol ettim son sürüm yüklü dedi