SAYE Kampanya Desteğiniz Gerekiyor!

Sık sık BTK kurul kararlarına göz gezdiriyorum ancak SAYE ile alakalı hiçbir gelişme gündeme gelmiş dahi gözükmüyor. Bence bu konu bir şekilde seçime doğru dillendirilip öne atılacak ancak seçimden sonra neler olacağı meçhul olur tamamen. Yine ben imzamı 5 gün önce falan attım, destek verilmesini tavsiye de ederim tabii ki.

1 Beğeni

BTK pandemiyi bahane ederek süreci uzatıyor şuan, seçimlik bir durum yok, onun garantisi yok çünkü daha fazla dillendirmek ve kampanyasının yapılması lazım aynı AKN’de yapıldığı gibi. Pandemiden dolayı 2-3 sefer erteleme kararı verdi ve son ertelenen tarihte yine bir şey yapmadan devam ediyor, bir şekilde gündeme gelmesi lazım.

Ya tabii ki pandemi de çok önemli bir etken ama tam aksine bana göre pandemide en çok kazanan yine internet sektörü ve internet sektörüne doğrudan bağlı, ilişkili sektörler oldu. Şahsen ben pandemiyi sadece bahane ettiklerini, cidden pandeminin bu durumu etkilemeyeceğini düşünüyorum. Aksine TT Port ücretlerini eşek yüküyle zamlı verip acayip iyi bir kâr da elde edebilirdi, ha tabii çok tepki de çekerdi orası ayrı. Bakalım gerçi bu konu gerçekten hayata geçtiğinde port ücretleri ne kadar olacak ve o zaman nasıl tepkiler verilecek onu da görmek umarım nasip olur :slight_smile:

Pandemi bu işin kılıfı, ne alakası var pandemi ile demek istiyorsun tabi ama maalesef karşında ne bir muhatap var ne de laf anlatılacak kimse. Adam daha az yükle daha fazla para kazanma derdinde iken neden yapsın ama böyle olmaz, olamaz. Artık şu tekel kafasından kurtulması lazım, fahiş fiyatın hiçbir gerekçesi olamaz. Port mu veriyor, Okyanus altından fiber optik kablo mu çekiyor belli değil, adam hem işi altyapı parasını hem de kiralama parasını almak istiyor, o kadar parayı verdikten sonra sana ne gerek var? BTK acil olarak bu olaya müdahil olup ivedi aksiyon almak zorunda.

2 Beğeni

87 kişiye daha ihtiyacımız var, kampanyayı paylaşıp destek olursanız sevinirim.

Daha ne yapayım en yüksek grup sayısı olan TurkNet destek face yerine attım daha ne olsun :slight_smile:

Ben de sürekli olarak paylaşıyorum, toplansın diye merakla bekliyoruz.

İmzaladımda umudum yok

Biz de merakla bekliyoruz, umarım bir gelişme olur.

1 Beğeni

Hala desteğinize ihtiyaç var, az bir rakam kaldı gerekli sayıya, ne kadar hızlı toplarsak o kadar hızlı aksiyon alınır.

Son 70 imzaya ihtiyaç var, buraya kadar getirdik desteğiniz ile tamamlamaya çalışalım.

Netspeed ve Gibirnet paylaşmış saye fiyatlarını sitelerinde 1000 megabit dowload 20 megabit upload’a 700-750₺ istiyorlar bu fiyatlara gelecekse gerek yok.

Netspeed: Netspeed Fiber Kampanyaları- Fiber Ev İnterneti Kampanyaları

Gibirnet: Sınırsız Fiber İnternet - GIBIRNet | İnternet

Yukarıdaki linklerden fiyat bilgisine ulaşabilirsin.

saye değil ki bunlar

Saye değilde ney kral gibirnet ve netspeed’in kendi altyapısı mı var shjsh

1 Beğeni

Telekom yeni hız paketleri çıkarıyor. Nasıl şuan telekom altyapısında 100 mbit alabiliyorsak mantık aynı. Yani saye değil.

Ben altyapı kontrolü yaptım. 1000 Mbps’e kadar yazıyor. Önceden 100 dü.

1000 megabite kadar yazarda fiyatları 700-750₺ arası diğer iss’lerde TurkNet, mileni ve türk telekom bir paket yayınlamadı hali hazırda.

1 Beğeni

evet yayınlamadı çünkü daha btk tarafından paketler onaylanmadı gıbır da o paketlerin satışını durdurdu.

TT tarafından iss lere gönderilen fiyat bilgisi de şu şekilde

Fiyatlar bu durumdayken heveslenecek bir şey yok biz internet kafe ya da firma kullanıcısı değilizki bu paraları karşılayabilelim ki kendi altyapısında 100₺’ye 1000 down ve 1000 upload veren iss var iken bu paketler çok absürt duruyor aslında 100 down 100 up bile verseler kişisel kullanıcıya yeterli olur bence ama takdir çoğunluğun.

Aynen satışı yok dediler o fiyatlarla onay almaz inşallah. Ekran görüntüsü 2021-10-03 200244