Saha dolabı yenilendi

Adresimde adsl altyapısı mevcut bugün bağlı olduğum saha dolabının yenilenmiş olduğunu gördüm ve netspeedde altyapı sorgulaması yaptığımda 49mbps çıkıyor fakat turknette 15mbps. Saha dolabı değiştirildiğinde dolaba fiber çekiliyor diye biliyorum ama çekilmediği durumlar da olabiliyor mu?

Merhaba TurkNet 'te altyapı bilgisi güncellenmemiş olabilir fiber konusuna gelirsek telekom şuan da fiber dönüşüme önem veriyor hemen olmasa bile kısa sürede dönüşüm yapacaktır eğer fiberin hızlı gelmesini istiyorsanız imza toplayarak bulunduğunuz bölgedeki en yakın telekom müdürlüğüne dilekçe olarak iletebilirsiniz.

2 Beğeni

Merhaba

Ekleme yapayım : TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden destek kaydı açarak dolap yenilendiğini ve VDSL hizmet alıp alamayacağınızı sorabilirsiniz.

2 Beğeni

Telekoma iletişim sayfasından yazdım bakalım cevap bekliyorum. Benim aslında öğrenmek istediğim dolap değiştiğinde kesin olarak vdsl geçişi yapılıp yapılmadığıydı. Bu konuda bilginiz varsa öğrenmek isterim.

Otomatik geçiş yapılmıyor sizin talebiniz olursa saha dolabında da boş port var ise geçiş yapabilirsiniz.

2 Beğeni

Merhaba,
Dolap ilk kurulduğu anda direkt olarak aktif edilemeyebiliyor santral tarafında testler gerçekleştirildikten sonra ortak altyapı sistemi üzerinden tüm sağlayıcılar için güncelleme yapılacaktır.

2 Beğeni

Ben zaten vdsl olarak bağlıyım dolap bağlantısı yapıldığında direkt olarak hızım güncellenmez mi zaten?

Aynen vdsl altyapıdaysanız hizmetiniz direk bağlanır ama @Baran yöneticimizin dediği gibi dolap aktifleştikten sonra.

2 Beğeni

Ama diğer iss in sorgu sonucunda 49 mbps çıkmış? @Baran

Merhaba apartmanda oturuyor iseniz karşı dairenin adresini TurkNet altyapı sorgu sayfası üzerinden sorgularmısınız?

2 Beğeni

Alemdar soyismini duyunca adres sorgulamaya çekinirdim ben😁

1 Beğeni

Karşı dairenin de 15mbps çıkıyor ama cadde üzerindeki bir binada da 50 mbps çıkıyor TurkNet sorgulamasında.

Aynı apartmanda ki sorgu sonucu adsl çıkıyor TurkNet sistemlerinde bir güncelleme eksiği veya senkronizasyon eksikliği olabilir. @Oguzhan size özelden yanıt vermiştir diye düşünüyorum dönüş yaptığında duruma göre ilerleriz.

Evet özelden yanıt verdi fakat ben dolabın aktif olmadığını veya dolaba fiber çekilmediğini düşünüyorum.

Siz yapa da değilsiniz değil mi? VAE üzerinden hizmet alıyorsunuz?

Evet VAE üzerinden hizmet alıyorum.

1 Beğeni

Tamamdır @Oguzhan arkadaşım teknik teyit aldığında size dönüş yapacaktır.

2 Beğeni

Sen de mi Yapa dan Vdsl alıyorsun?

Hayır VAE bulunduğum yerde YAPA yok

Hala cevap bekliyorum. @ModeratriX @Oguzhan