Saha dolabı yenilendi

Arıza VDSL dönüşümü olabiliyor mu? Bu şekilde arıza olduğu durumlarda modemde dsl kırmızı yanıyordu arayüzde de bağlantı hatası yazıyordu ama bu sefer hiç ışık yanmıyor ve arayüzde kabloyu kontrol edin uyarısı var acaba VDSLe geçiş yapılıyor olabilir mi? VDSL dönüşümü iki gün sürebiliyor mu? Bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

VDSL geçişi yapıldı. Paket yükseltme talebinde bulundum. Hat en fazla ne kadar destekler şuan SNR ayarı 4te.
hat

1 Beğeni

Merhaba

Hattınız baktığımda ortalama 75 yakın bir değer alma şansınız olabilir, snr ayarınızı kendiniz oynatsanız bile hızınız yükselmeyecektir en iyisi hız yükselmeden snr otomatikte kullanmanız hızınız yükseldiğinde tekrardan oynama yaparsınız.

SNR 8 ayarladığımda atanabilir hız 75 civarında oluyor. SNR otomatik seçeneği yok varsa da başka bir yerde mi acaba? Keenetic modemim.

1 Beğeni

Keenetic modemde snr değiştirdiğiniz bölümde ordan ayarlaya biliyorsunuz. DSL teknolojisi yazıyor.

DSL Teknolojisi modemin ADSL ve VDSL modunu ayarlamak için değil mi? SNR değeriyle alakasını anlayamadım.

1 Beğeni

Bu şekilde otomatik mod olarak yaptığınızda.

Tekrardan hat değerlerinizi göre bilir miyim.

Bu şekildeki haliyle 75mbps civarında oluyor atanabilir hız değeri.

1 Beğeni

Snr değeri kaç olarak değişti acaba yine 8 olarak mı gözüküyor ?

1 Beğeni

75mbps paket tanımlaması yapıldı. SNR 8 olarak ayarlı hali. 4e düşürdüğümde 75e kadar çıkıyor hız testinde fakat 2.5 civarında SNR görünüyor.
hatt

1 Beğeni

Merhaba

Hattınız iyi durumda snr düşürdüğünüzde kopma olmuyorsa sizin için çok iyi.
İyi kullanımlar dilerim :pray:

1 Beğeni

Teşekkür ederim. Yıllardır beklediğim VDSL altyapıya sonunda kavuştum. Umarım bir gün hepimiz daha yüksek hızlara kavuşuruz. Herkese hayırlı forumlar!

1 Beğeni