Saha Dolabı Güncellemesi Sonrası İnternet Kesintisi

Türk Telekom saha dolabını bakır kablodan fiber kabloya dönüştürdü. Bugün işlemi tamamladılar herkesin interneti geldi TurkNet yapamadı. Arıza kaydı oluşturdum.
Modem ayarlarımı kontrol ettim. Yetmedi reset atıp tekrar kurdum. Zaten saha dolabı değişmeden önce sorunum yoktu. Teknik bilgiler sayfasında da model buluşuyor yazıyor ama IP almıyor. Araştırdım burada benzer şeyler yaşayanları gördüm bir de buraya yazayım dedim. Teknik bilgi sayfasının ekran görüntüsünü atıyorum.

Modeme sinyal geliyor diye görünmesine rağmen internet alamamın nasıl bir açıklaması olabilir? Gerçekten aklım almıyor. Lütfen yardımcı olun.

Merhaba sizin soruna benzer sorunu bende yasadim ve 3 gun TurkNet destekten yazmama ragmen derdimi anlatamadim donanimhaber forumdaki turknetdestek le mesajlasmam sonucu arkadas yardimci oldu ama esas sorun 8 saatlik elektrik kesintisi sonucu duzeldi

Modem ip alamiyor derdimi 3 gundur anlatamadim

Zaten sizin post’unuzu gördükten sonra Online İşlemler’i biraz kurcaladım. O şekilde benzer sorunumuz olduğunu farkettim. Zaten kullanıcı adımı belirlerken de sizden kopya çektim :slight_smile:
Donanımhaber üyeliğim yoktu. Bari şansımı bir de orada deneyeyim. TurkNet sorunu çözene kadar daha neler yapacağım acaba. Şimdi yağmur yağıyor umarım elektrik kesilir de internet düzelir diye geçiriyorum içimden.
Telefonun interneti bitti bitecek hiç gelişme yok. Teknik destek sayfasına modemi resetledim kullanıcı adımı kontrol ettim eskiden sorun yoktu zaten falan diye yazdım ama bakalım. Bana düşen İzzet Bey’in size yazdıkları şeyleri yazmasından korkuyorum.

twitterdan turknetdestek https://twitter.com/TurkNetDestek?s=09 burayada yazin yada direk dm atin ben her yerden saldirdim bi sekilde bilen birisi cikiyor birde forumda gokselbasol var o arkadasda yardimci oluyor :grin:

Twitter’a da yazdım ama ümidim azalıyor. TurkNet teknik destek topu Türk Telekom’a attı.

Kendi sistemlerinde modem buluşuyor yazarken nasıl Türk Telekom’dan kaynaklı oluyor onu da anlamadım. Bu sefer de bekleyeyim olmadı Türk Telekom yolları göründü bana.

Maalesef TurkNet forumda çözüm sunulmuyor. Donanım haber forumdaki TurkNet desteğe yazın halleder.

Donanımhaber’e de yazdım ama umudum düştü. Özellikle başkalarının yaşadıkları sorunları ve cevapları görünce. Ah ah TurkNet’in performansı ilk sorunu yaşayana kadarmış. TurkNet p işmanlıktır derlerdi yok ya iyi derdim. Çok yanılmışım.