Modem ip alamiyor derdimi 3 gundur anlatamadim

4 gun once binama hat kablolarinin geldigi kutuda turk telekom ekipleri baska bir abonenin nakil islemlerini yapmislar ve o gun benim internet hattimda dsl sinyali komple gitti gece destekten ariza kaydi actim 24 sonra hattima dsl sinyali geldi ama modem bir turlu ip almiyor elimde keenetic extra dsl ve tplink 9970 iki adet modem var belli araliklarla iki modemlede hatta kontrolleri yapiyorum ama TurkNet destek teki arkadaslara durumu anlatamadim bana kullanici adimla sifremi modemi resetleyip tekrar girmemi anlatiyorlar sorun sifremde degil bunu modemlerden gelen resimlerlede anlatmaya calistim bu sorunu cozecek gercek bilgi sahibi bur teknik eleman yokmu koskoca turknette resimler asagida bana hat degerlerin normal demeyin sorun hat degerleri degil modem ip almiyor

2 Beğeni

2 Beğeni

Birde bu mesaji tekrar tekrar atiyorlar Allah askina bilen birisi yokmu bu arizalari

Merhaba ,Ben İzzet T. Talebiniz doğrultusunda hizmetinizi inceledim.Hat değerlerinizde sorun bulunmamaktadır.Ancak erişim sağlayabilmeniz için modem kurulumu yapmanız şart. Modeminizin fişini çekip 5 dakika bekleyip taktıktan sonra reset tuşuna en az 10 saniye(tüm ışıklar yanana kadar) basılı tutarak resetleyip bilgisayarınızı da açarak modem ara yüzüne bağlanıp, yeniden modem kurulum yapmanız gerekiyor. Size SMS yoluyla kullanıcı adı ve şifrenizi gönderdim. Kullanıcı adı ve şifrenizi doğru bir şekilde girerek ve kullanıcı adınızın sonuna @turk.net yazıp modem kurulumunu tamamladığınız takdirde internete erişim sağlayabilirsiniz. Modem kurulumu için, internet sitemizde kihttps://TurkNet/video-destek/ destek videolarından faydalanabilirsiniz .Ya da dilerseniz modemin üstünde yazan marka ve modelini google tarayıcıya girip karşınıza çıkacak videoları da takip ederek rahatlıkla kurulum gerçekleştirebilirsiniz. Keyifli kullanımlar dilerim. İyi günler. .

Muhtemelen bu arkadasdaki sorun bendede ayni onun sorun cozulmus

1 Beğeni

Benim 15 güne yakın oldu dsl ışığı stabil değil devamlı yanıp sönüyor sabit olmadığı için internet yok kablo için elektrikçi çağırdım baktılar sonra yeni modem aldım en son sorun sizden kaynaklı değilmiş bakır kablo sorunu var dediler Turk telekom keyfini bekliyorum yapması için

1 Beğeni

Bende ayin 7 sine kadar hic bir sorun yoktu ne zaman dagitim kutusundan baska bir abonenin nakil islemi icin bir kurcalama yaptilar o gun gitti TurkNet destege 3 gun bitti yarin 4 gun olcak bunu anlatamiyorum.

Sorun sifre degil elimde 2 adet modem var biri daha 1 aylik keenetic extra dsl ayni sorun iki modemdede olmaz sorun turktelekom tarafindan duzelcek ama bunu TurkNet isteyecek ve bunu isteyecek bilgili bir teknik eleman lazim

1 Beğeni

Gece saat 01:00 dan sonra genel bir elektrik bakimi sebebiyle butun ilcede sabah 09:00 a kadar elektrik kesikti elektrik geldi benim internette geldi artik ne olduysa santralde yada saha dolabinda

Dunden bu yana devamli modene kullanici adi sifreni gir diyen izzet bey birsey girmedim bakiniz modem ip de aldi

kardeşim hızını değiştir banada bole olmustu bı ara 24 mb hıza almıştılar 7 gun bu hatayla uğraştım sora 35 e aldılar sorun kalmadı

Bu hat değerleriyle neden 100 mbps kullanmıyorsunuz :thinking:

1 Beğeni

SNR kurtarmıyor bile bu değerlerle stabilite için 75 paketine geçin.

1 Beğeni