Sabit hız sorunu

internet paketim 75mbps. modem arayüzümde maks 90’a kadar alabiliyor görünüyorum. fakat hızım 24mbps olarak sabit oluyor. oim’de modemle 60mbps buluşuyor görünüyor. asus dsln16 modem kullanıyorum, snr margin değerini el ile değiştirebiliyordum fakat şuan düşürsem de 15 olarak otomatik geliyor. sorunu nasıl çözebilirim?

oimde açtığım kayıtta teknik bilgiler; 1
modem arayüz değerlerim;


snr marin değeri;

Modemi fabrika ayarlarına geri döndürüp tekrar kurulum yapın.

yine aynı geldi değerler.

Başka bir modem ile deneme şansınız var mı?

başka bir modem ile deneme yapın modemde yazılımsal sorun olmuş olabilir

Modemi 790 yazılımına geri dönderin.

@Baran @mohan41 elimde başka bir modem bulunmuyor maalesef.

@atagul98 güncel sürüm yerine 805 kullanıyordum zaten, 790 yükledim yine 24 oldu. bir önceki sürümü de deneyeyim.

1 Beğeni

Allah allah, böyle olmaması lazım aslında. NMS hız profilinizin tam olarak tüm ekranlarda (müşteri ekranı dahil) güncellenip güncellenmediğini -destek kaydı açmışsınızdır diye düşünüyorum- mevcut destek kaydınızdan sorun veyahut destek kaydı açıp sorun. Bir yerlerde tam olarak değişiklik yapılmamış belli ki yoksa bu hızı almanızda başka bir problem olamaz diye düşünüyorum. Eğer gerçekten her ekranda hız değişikliğiniz tamamlandıysa, o zaman sorun modemden kaynaklanıyor demektir.

23 agustosta türk telekom alt yapı çalışmasından sonra böyle sorunum olmaya başladı açıkçası. 50mbps alt yapım varken 90mbpsye kadar çıktı ama aldığım hızım 24e sabit.

1 Beğeni

Destek aç yeniden tanımlama iste dostum. Düzele bilir. Yeniden o hızı tanımlama yapsınlar

sorunum hala devam ediyor. oimde indirme hızım 54mbps civarı görünürken modemde 24mbps sabit gelmesi benim hattımdan mı kaynaklı yoksa saha dolabından mı anlamadım. bir kaç başlıkta gördüğüm dslam kilidi olabilir mi?

sorunum devam ettiği için turknetten yerinde destek hizmeti talep ettim. gelen teknisyen modem ve alt yapım da sorun olmadığını söyledi. porttan kaynaklı sorun varmış. turktelekom ve turknete bildireceğini söyledi. turknet çözüldü diye oim’den geri döndü ama hızım yine aynı. gelen teknisyen 2 günde yaparlar demişti ama turktelekom’un keyfine kaldık :smiley:

1 Beğeni

Şuan iyi durumda görünüyor. Hızını yükseltmek istiyorsun sadece 70 75 gibi olur.

paketim zaten 75mbpslik. modemin aldığı hız 24mbps.

1 Beğeni

Snr le hiç kurcalamadın değil mi

kurcaladım. hali hazırda 6db marginde ama onu işleme almıyor. 14db olarak sabit geliyor. daha öncesinde değişebiliyordum onu telekom çalışması sonrası böyle oldu.

DSLAM’ın hangi marka olduğu neden gözükmüyor? “Unknown” yazıyor…

bir bilgim yok o konuda.

Selam, sizin hattınız da atlak port var, port değişimi istenecektir. Sorun yine devam ederse buraya yazın.

1 Beğeni

oim üzerinde destek kaydım mevcut oradan takip ediyorum. iş, turktelekomun saha ekiplerinde, umarım düzeltirler en kısa sürede.