Özgür İletişim Paketi 100Mbps Geçiş sorunu

Fiziksel müdehale olmadan modemim de gözüken maximum alabileceğim hız 89 dan 58 e nasıl düştü 1 günde bende bunu anlayamıyorum ve gün içinde ttnet saha ekibinde calısan arkadaşım dan rica da bulunup daire içi ve dısarıdan gelen sinyalde bir sorun olup olmadığını sordugumda herhangi bir sorun olmadığını iletti tarafıma. Turknetten kaynaklı sorun yaşadığımı dile getirdiler yani. Zaten bina içi ve altyapım da sorun olmadğını biliyordum. Çünkü altyapım daha 1 senelik döşenirken kendim başında idim. Saha dolabı da 1 senelik ki boş port dahi var. Dolu da değil. Oturduğum bina zaten yeni satın aldım ve cat6 kablolama mevcut :slight_smile: yani bu sorun neyin nesi bilmiyorum. Gerçi bu bir sorun mu onu da bilmiyorum. 35 lik paket olduğu için mi maksimum hızım düşürüldü ve snr değerim orta düzeye çekildi bilmiyorum. Paket yükseltimi yapıldıktan sonra snr değerlerim ve maksimum hız değerlerim otomatikmen mi artıcak orasını da bilmiyorum :slight_smile: Hala bu sorunumu detaylı anlatacak biride bulamadım. Sizin de başınızı ağrıttım kusura bakmayın.

Değerleri değiştirebilir hatta bana olduğu gibi alınabilir hızı limitli değerin üstüne çıkarabilirler

Sonrasında da düzeltmek için bin dereden su getirtirler :joy::joy: bu arada gitti benim gül gibi upload

adam sorun olmadığını söylemiş, kablolamada sorun olsa ttnette de aynı sorunları yaşaması lazım? işi kullanıcıya değil de birazda ıss lere bulsanız şaşıracağım yemin ederim. ağzını açan sorunu iç tesisat gibi şeylere buluyor. gerçekten şaşırıyorum . bende iç tesisatimi yeniledim ek yok vs yok. benimde hat değerlerimde saçmalama oluyor ? bunu nasıl açıklarsin. sonuçta elektrik gittiğinde anında müdahale ediliyor . bence artık bazı şeyleri karşıdan bekleyin . sorun hep kullanıcıda olmuyor yani.

1 Beğeni

AMAN AMAN bana başta geçişte vaad edilen verilsin yeter :). Ayrica blackowl konuyu detaylı okumadınız sanırım. Turktelekom un saha ekibine hatır minnet çay kahve yalakalık yaparak bir nevi hat değerlerime dün baktırdım. ! Bir sorun yok. Kalkmış hala su iç tesisat muhabbetini bırakın ya artık.

Burada sorun budur kesin diyemeyiz bunu ancak ölçümü yapan yada kontrol eden teknik personel söyleyebilir. Burada olasılığı söyleriz. Sadece fikir belirtmiş arkadaş.

hakan benim arkadaşım. Onun yaşadığı sorunları duysanız aklınız çıkar. Adam komple cat6 döşeme yaptı dairesine :smiley: İş emri vermiyor TurkNet. Bu yüzden sorunu bir türlü çözülemiyor.

3 Beğeni

hocam böyle akıla gelen hazır cevaplar olduğumu sakinliğimi koruyamıyorum. denemediğimiz değişmedimiz bişe yok . sorunu yaşayan bilir siniri stresini. değişmediğim tek şey suan TurkNet . onuda değişemiyoruz malesef elim ayağım bağlı. port sorunları yüzünden. bu siniri stresi port eklenene kadar çekicez. belki çözmeyi başaran bir adam çıkarda bizde kurtuluruz.

1 Beğeni

Evet destek kaydı sonucu burda beyler:D TurkNet destek ekibi tamda tahmin ettiğim gibi cevap verdi ve destek talebimi kapadı.

Yok abi destek kayıdında ne yazdığımızı okumuyorlar bugün aynı destek kayıdını 3üncü açışım 3ününde cevabı aynı.

Aynı cevabi Birdaha verirlerse hard core küfür yiyecekler.

Ben hakaret vs küfür etmem etmedim ama ne yazdığımı okusalar sorun çözülecek zaten okumuyorlar ya inat ettiler sonumuz hayırlısı.

Ben sabırlı bir adam değilim. Kandirilmak hiç hoşuma gitmeyen bir şeydir. Hele hele halkımın gasp edilmesi hiç hoşuma gitmeyen bir şeydir. Açtığım konuyu takip ettiğin de görürsün. Ben fazla birşey istemiyorum. TurkNet 'e neden geçtim ? 1.si yüksek hız 2.si fiyat. Ben yüksek hız alamicak olduktan sonra 10 TL fazla verip TT de kalırdım daha iyiydi yani. En azindan telefonla direk muhattap bulurdum ve arıza olduğunda direk müdahale edilirdi. Böyle saçma çözümsüz destek almazdım.

4 Beğeni

Ulan yaaa. Ne güldüm :joy::joy::joy:

1 Beğeni

Ağlancak halimize güldürüyoruz işte:D

1 Beğeni

bina içi tesisatta cat6 yerine normal telefon kablosu kullansaydınız. internetteki okuduğum bilgilere göre modeme gelen kablo telefon kablosu olduğu zaman daha verimli oluyormuş. cat6 daha kalın bir kabloymuş telefon kablosuna göre. kablo ne kadar kalın olursa o kadar dirençli olurmuş sinyale. ve de hızın düşük olmasına sebep olurmuş. ha modemden sonra kısa olmak şartıyla diğer cihazlara ethetnet üzerinden cat kablosu olabilir o ayrı. konuştuğum bi elektrikçide bu konuda beni onaylamıştı. bu internet hızı ile ilgili sorunlara 1000 tane sebep olabilir. hiç aklınıza gelmeyen bir şey. çözüm bazen dibinizde olur. tek yapmanız gereken onu fark etmek :slight_smile:

1 Beğeni

size twitterdan da yazmışım. mutlaka direkteki telekom kablonun bağlantısını kontrol ettirin…

1 Beğeni

bende aynı fıkırdeyım . ne yapayım bilemedim :upside_down_face: halen sorun yok dıyorlar kafayı yıyorum . neyseki 4. ayın sonunda iş emri çıkarabildiler turk telekoma . işleyiş nasıl olcak görecez

snr margin değerin sınırda. hattın ha koptu ha kopacak modunda :slight_smile:

1 Beğeni

Şuan snr değerim 7.5 de .d modem kararlılığını ısrarla sürdürüyor ve ha koptu kopacak .d daha benim hız işini çözemediler.d

1 Beğeni