Özgür İletişim Paketi 100Mbps Geçiş sorunu

TurkNet 'e geçeli daha 1 gün oldu. Onca şikayete rağmen TurkNet 'i seçtim. İnşallah pişman olmam derken. Özgür iletişim paketi hakkında detaylı bilgi almak isterken muhattap bir türlü bulamadım. En son artık bir arkadaş sayesine burayı keşfettim. İnşallah yardımcı olan bir TurkNet yetkilisi çıkar.! Öncelikle TurkNet 'e geçmeden önce altyapımın 82 Mbps desteklendiği söylendi. Ama ilk geçişte 35 lik paket olacak. Daha Sonra Online İşlem merkezin den 100 lük pakete +10 TL farkla geçebileceğim söylendi. Buraya kadar sıkıntı yok. TurkNet 'e geçiş işlemlerim tamamlandı ve modem arayüzüne girip kullanıcı ve şifre girmem söylendi. Bu arada modem arayüzüne girdiğim de DSL hat durumuna baktığım da maximum alacağım hızın 89 Mbps yazıyordu. Her neyse TurkNet 'e geçiş işlemlerimi tamamladım. Daha sonra 100 lük pakete geçeyim dedim. Geçemedim ve destek talebi olusturdum. 24 Saat için de dönülecek dendi ve bekliyorum. Sonra modem arayüzüne girdiğim de aşağıya atacağım foto da ki değerleri gördüm. Maximum alacağım hız 59 ila 58 mbps ye düşmüş ve SNR değerlerime baktığım da da zaten en fazla 35 mbps ye ek 15 mbps daha hız alacağım oda yaklaşık 50mbps tekabül eder böyle bir değer gördüm ve resmen 100 lük paket hayalim suya düştü. Sanırım türktelekom DSLAM kiliti koymuş. Sonra TurkNet sitesinden ne hız alırım dan başka bir komşumun daire nosunu girerek bir bakayım dedim. Birde ne göreyim 82 çıkan sonuç 75 e düşmüş. Yani şimdi 100 lük paket hayalim iyice suya düştü gibi oldu ve şuan ne bileyim TurkNet için Türktelekomu bıraktığıma mı üzleyim. Geçtiğime sevineyim mi bilemedim. Destek talebin de de direk paket değişikliği diye konu açılmış. Oraya ek yazı yazdım bu durumu belirttim ama başka bir TurkNet kullanan arkadaşım senin işin yaş direk sana hız tanımlarlar snr değerin iyice düşer kopma yaşarsın durma dedi. Ayrıca sana 82 değil 75 falan verirler değerlerin düşmesin fazla diye dediler. Ama dslam kilidi koydularsa 55 anca alırsın falan dediler. Yani şuan bilgi alabileceğim içimi rahatlatacak detaylı bilgi verecek bir muhattap bulamıyorum. Gerçekten bu durum beni hayal kırıklığına uğrattı. Buradan inşallah bir yetkili çıkar da detaylı bir bilgilendirme yapar. Yayın yapıyorum oyunlarla ilgili. Kopma sorunu yaşamak istemiyorum. Bu durumun sonucu nedir lütfen bir bilgi istiyorum.

Kopma sorunu yaşamak istemiyorsanız en azından bu değerlerde paket yükselttirmesi yapmayın, pekte sağlıklı sonuçları olmayabilir. Elektrikçi çağırıp iç tesisatı kontrol ettirin istiyorsanız tabii. Arada ek, splitter vb. şeyler varsa da kaldırıp bir de öyle deneyin.

İç tesisat kontrolü yapın zayıflama fazla

Dediğim gibi efenim. Apartman altyapı daha dolabı herşey yeni. Sorun yok bunlarda. TurkNet 'e geçmeden önce modem arayüzünde maximum alacağım hız 89 mbps idi. TurkNet in sitesin de de geçiş sürecinde de TurkNet yetkilileri 82 mbps alırsınız demişlerdi. Fakat TurkNet geçtiğim de modem arayüzünde alacağım maximum hız 59 a düşmüş olarak gözüküyor. Bunun sebebi nedir ? Turktelekom dslam kilidi mi koymuş oluyor ? Yani başta vaad edilen 82 mbps hızı alamayağim anlamına mı geliyor. Benim merak ettiğim konu bu. Yani bu yüzden bir net bilgi istiyorum. TurkNet 'e geçiş sebebim benim 100 Luk paket idi.

Dediğiniz şey kilit vs. değil port veya iç tesisat olabilir

Telekom da internet kullanımı yaptınız mı orada yüksek hız alıyor muydunuz paketiniz 55 üstü muydu?

Peki hakan bey TurkNet 'e geçmeden önce 89 mbps olan şeyin. TurkNet 'e geçişten sonra 59 a düşmüşi sizce neyi ifade ediyor ?

Ve TurkNet üzerinden karşı dairenin sorgu sonucunun ekran görüntüsünü paylaşır mısınız mümkünse?

Port değişmiş olabilir belki

1 Beğeni

Bu da bir ihtimal, ama ankastrede kontrol edilmesi gerekir.

Hayır göksel bey fakat turktelekom da geçmeden önce sorunsuz 92 mbps alabilecegim söylenmişti. Malum faiş fiyat yüzünden geçmemiştim. Bu arada turktelekom saha ekibi başka bir komşumun internet bağlamaya geldiğinde bende kendi hat değerlerimi bir cihaz ile kontrol ettirmiştim ve orada da kardeşim sen 95 mbps kadar hız alırsın hat değerlerin harika demişti. Evimin içine kadar baktırdım çay kahve vs ikramı yaparak. Gönül yaparsanız destek oluyorlar biliyorsunuz. Yani kısaca birseyler oldu ama ne oldu anlayamadım. Turktelekom turknetin bence önünü kapıyor. Portu değiştirdiklerini sanmıyorum açıkçası. Geçişten kısa bir süre değerleri düşürmesi 2 şey getiriyor insanın aklına. Cunku yapılan islemlemler mevcut portun üzerinden yapıldı. Transfer şeklinde geçtim. Ya turktelekomdan var sıkıntı yada turknetlik. Şuan 35 mbps in 34.5 ini alıyorum. Tamamını desek yeridir. Bu arada TurkNet sitesine giriş yapilamiyor. O yüzden değerleri atamiyorum

evet böyle bir cevap geldi. Yani bize yigdilar yine tüm yükü

bu arada kapı komşumun kini sorguladığımda aldığım değer.

1 Beğeni

Bu durumda sizin her türlü 75 mbps i almanız gerekiyor. Hız performans adımından kaydınız varsa oraya detaylı şekilde yazın. Gerekir ise bu sorgu sonucunun ekran görüntüsünü modem arayüzünden hat değerlerinin ekran görüntüsünü ekleyin.

başkan böyle açmışlar. Bende böyle yazdım.

Tamam tarife değişikliği için yapılmış tarife değişikliği sonrası Telekom un belirttiği sinyal yükseltmesi yapılabilir. Bu arada şunu da belirtmek isterim yeni hız profillerinde Upload hızı pandemi öncesi değerlere dönüyor bilginiz olsun.

Şuanlık tek derdim download. Uploadı bir şekilde halledeceğiz. Benim için önemli olan TurkNet tarafından vaad edilen hızın sorunsuz kopma yaşanmadan verilmesi. Turktelekom dslam kiliti koymaması hoş. Fakat TurkNet neden 89 mbps gelen maksimum hızı ve buna uyarlı snr değerlerimi düşürmüş hala anlamış değilim. Dursun 89 da niye ellersin de 58 e düşürürsün anlamış değilim. Pişman olmaya başladım şuan. Muhattap dahi bulamıyorum kendime.

Destek kaydına dönüş süresi ortalama 48 saat oradan gelecek cevaba göre tekrar karar verirsiniz. Altyapı sorgusunda size gösterilen hız ortalama hız. Zaten rakamın üzerinde de belirtmişler. İmkanınız varsa komşuların modem değerlerine bakın. Aynı apartmanda Telekom altyapısı üzerinden hizmet alan tüm kullanıcılar aynı değerleri alacaklardır. Umarım sorununuz kısa sürede çözülür

İnşallah sorun çözülür.

TurkNet ya da Telekom bildiğim kadarıyla sistemden hiçbir fiziksel müdahale yapmadan değerlerinizi düşüremiyor.