Özgür iletişim ekstraya geçiş

bazen de bu çıkıyor mesala. Veriyi modeme gelmesini engelleyen birşey var sanki

Aynı sorun bende var arıza kaydı felan derken en son aradılar beni gelip yerinde bakacaklar arıza var mı yok mu diye modem arayüzde 140 mb gosteriyo paket 75 mb bana gelen 10 mb arıza yok dedim bakalım dediler yoksa tt daha cok baskı yapacaz dediler tamam dedim cözülürse bana da haber ver

2 Beğeni

Banada 99 tl ye eleman gelip bakacak dediler daha önce hızım 35 e çıkmıyor dediğimde. Bende gelmesin dedim :slight_smile:

Ben artık bezdim sanki bu hayattaki tüm amacım internetimi düzeltmek miş gibi hissediyorum bazen. Yani bu nedir allah aşkına onu yap bunu yap nereye kadar sürecek bu şekilde? Birtane denetim mekamizması yokmu bu ülkede insanların mağduriyetlerine sahip çıkacak. Bu btk denen şey nedir neyin nesidir?

Malesef yok. TT’u hakem heyetine vermiştim, başvuruyu anlayamayıp olumsuz sonuç vermişler. Mahkemeye taşıdım bi 6 ay daha bekleyeceğim böyle…

Siz 35mbit pakete geri dönün bugün, yarın tekrar 100e çıkartın bakalım, umarım ayda maksimum 1 kere paket değişebilir falan demezler

1 Beğeni

Öyler diyebilirler valla:)

Abi cevabınızı bekliyorum

Merhabalar, online işlemlerde paketiniz ne olarak gözükmekte? Eğer hâlâ eski paket yani 85 TL’lik paket gözüküyor ise, müşteri ekranındaki paket değişim işlemi tamamlanmadığından dolayı arkaplanda aldığınız hız size yansımaz. Paket bilgileri kısmına girip ekran görüntüsü atar mısınız? Eğer hâlâ 85 TL’lik paket gözüküyor ise, destek merkezi>paket, tarife & kampanya adımlarından destek kaydı oluşturunuz ve müşteri ekranındaki (online işlemlerdeki) gözüken paketinizin Özgür iletişim ekstra 100’e yükseltilmesini talep ediniz.

Ayrıca şuan tüm Türkiye genelinde bazi bölgeleri kapsayan TurkNet kaynaklı satürasyon problemi mevcut. Bu sebeple 19-1 arasında vaat edilen hızları almakta zorlanabilirsiniz. Yapacağınız testleri bu saatlerin dışında yapmanızı tavsiye ederim.

Tanımlanmış ve günün her saati böyle

1 Beğeni

Merhabalar, buraya değil, buraya bakacaksınız
Buradan ekran görüntüsü atınız.

Paket & Kullanım>Paket Bilgileri

Buyur hocam aynı 100 mbps tanımlanmış

Bu durumda ya sorun bölgenizdeki altyapı sahibi yani Türk Telekom ile alakalı veyahut TurkNet ile alakalı. Modemi resetleyio denediğinizi düşünüyorum, o yüzden problemin sizden kaynaklı olduğunu zannetmiyorum. Maalesef bu noktadan sonra bu sorun forumdakilerin yardımıyla çözülemez diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Türk telekom 75 e kadar altyapınız destekliyor diyor. Zaten TurkNet 100 kadar destekliyor gözüküyor ki 100 mbps paket tanımlamışlar. Hat değerlerim çok iyi. Mesala sabah hız 50 mbps oldu kısa süre sonra tekrar gitti

Paket düşürme ve tekrardan yükseltme işlemi yaparak yeniden şansınızı deneyebilirsiniz ancak, sizin de konuda daha önce gönderdiğiniz bir ekran görüntüsünde göründüğü gibi, daha önce bağlı bulunduğunuz santralde bir problem yaşanmış ve yüksek ihtimalle yeniden bu problemle karşı karşıyasınız. Bu nedenle birde arıza kaydı açmanızı tavsiye ederim.

2 Beğeni

Arıza kaydı açık iki gündür ağ kaybı vardı giderildi diyorlar ve çözüldüğüne dair cevap bekliyorlar ama çözülmedi tabiki. Eskiden hep sık sık kopma oluyordu ama o giderildi artık kopma olmuyor. Paketimi tekrar düşürüp yükseltecem ama bence yine aynı olacak.

1 Beğeni

Bu sorunun çözümü için çalışılıyor. Kalıcı bir durum değil.

Çünkü verdiğiniz bilgi yanlış. Öyle gez dolaş gel sonra yine kod kullan, git olmuyor.

Bunun kanıdını sunabilir misiniz? Ciddi bir itham.

Yerinde destek ekibini kabul etmenizi önerirdim. En azından iç tesisat ile ilgili şüpheleri ortadan kaldırmış olurdunuz. Ve destek ekibini raporu ile kayıt telekoma aktarılırdı.

Hocam ben bir öğrenciyim, iş güç burs hiçbirşey yok. Tamam yinede kabul ederim gelsinler eğer şu yükselttiğim paketin sadece yüzde 40 ını versin hız olarak yani 40 50 mbps civarı stabil olsun 2 kere 99 tl veririm. Ama gelip bakacak sonra?? Benim modemimde kablomda hiçbir sorun yok çünkü en iyi kabloyu çektim modemide sıdır aldım ankastrede yakın. Şuan bu hızı neden alamıyorum hayret ediyorum gerçekten.

1 Beğeni