Özgür iletişim ekstraya geçiş

Bilmiyorum ki dostum. Bu sabah 47 falan çıktı kısa bir süre ama tekrar gitti. Şuan işlemi tekrarda yapsak değişmez bence ki dün saat 15 te başvurdum ekstara pakete. Tanımlandı birkaç saatte

Hocam kısa bir süre önce bende 100 mbps lik pakede geçtim hızım aşırı dalgalıydı (70 - 20 arası gidip geliyordu) ve bana insanlar ‘‘ankastrenden modemine kadar cat6 kablo çek’’ tavsiyesi verdiler. Tamam dedim sorunun kaynağı ben olabilirim neticede TurkNet bana ‘‘bizim kontrollerimizde bir sıkıntı yok’’ diyor. Değiştirdim yine düzelmedi ardından modem değiştirdim yine düzelmedi. Ardından dolaylı yolda ulaştığım TurkNet yetkililerinden aldığım cevap bulunduğum santraldeki bant genişliği baya artmış, kullanım baya artmış dalgalanma bu yüzden olabilirmiş. Bende bezdim günlerce uğraştan sonra bir arpa boyu yol gidemedikten sonra dedim bari 35 e geri çekeyim en azından sabit 35 internet alırım. Demem o ki TurkNet benim için maalesef büyük hayal kırıklığı. Evde tek yaşasam direk ISS imi değiştirirdim. Kablo değiş modem değiş bu kadar emek ver bunları OİM den TurkNet 'e ilet ama onlar senin sorununu çözmek için yapıcı adımlar atmasın… Ne denebilir ki… İç tesisata ve modeme verdiğim para ile kaldım ortada modemi iade yolladım iç tesisatıda neyse yenilemiş olduk diye kendimi avutuyorum.

1 Beğeni

Hocam ben senin dediklerinin hepsini yaptım. Modemi aldım 350 tl ye cat6 siyah ttelkom kablosu aldım 500 tl ye internetim 35 mbpsydi 20 yi geçmiyordu. En sonda işte paket yükselttik şuan 9 mbps dahada kötü oldu. Yani şuna anlam vermek imkansız. Bu dolandırıcılığada girer herşeye girer yani brn bin adım atıyorum sende bir gram yardım et be insanı verdiği parayla rezil ediyorlar vallahi billahi. Şurada mesala iki saattir yazıyotum bir tane personel cevap vermiyor TurkNet Online İşlem Merkezi desen zaten zerre kadar umurlarında değil. Yani aboneliğiniz iptal edin diye bağıtıyorlar resmen

Eğer imkanınız dahilindeyse kendinizi kurtarın ama denemem lazım her şey bu kadar usulsüz ve saçma olamaz derseniz aynı hisleri bende yaşadım sizi anlarım. Bir üst sokağımda saha dolabı var ben 35 mbps internete mahkum ediliyorum…

1 Beğeni

Bakalım elbetteki, bu şekilde gidersr birkaç gün sonra belgeleri yollarım iptal için. Millenicom var en azından arayıp konuşursun sorun var dersin, aa insanla konuluyorum karşımda robot falan yok dersin. Kopyala yapıştır cevaplar almazdın. Aynı şekilde türk telekom

1 Beğeni

Hocam sorunlarımız çok benzer herhangi bir şekilde sorununuzu çözerseniz aklınıza gelirsem bana da nasıl çözdüğünüzü haber verirseniz mutlu olurum. Sağlıklı günler dilerim.

1 Beğeni

Tamamdır hocam ınşallah çözersem size buradan yazarım iyi günler.

Problemleri asla çözemezler ama işlerine gelmeyen gönderileri anında silerler :))

1 Beğeni

iptal ederseniz tekrar kurulum ücreti ödersiniz, nakil de bir seçenek

1 Beğeni

Bakalım bir şekilde yaparız onu. :slight_smile: senin versiğin cevapmı kaldırılmış

Hocam birşey iletmeyi unuttum sana. Ben bugün alt yapı kontrolü yaptım 75 mbps destekliyormuş benim ev. Ama TurkNet Online İşlem Merkezi de 100 tanımlanmış bununla alakalı olabilirmi?

Yok reis inanma 75e, modemde max oran 106,7mbps gözüküyordu dün attığın görselde. 100ü rahat vermesi lazım :slight_smile:
75 Türk Telekom’un sisteme girdiği tahmini değer, yasal mecburiyet altında kalmamak için yaptıkları bi oyun

1 Beğeni

1 Beğeni

Şuan zaten tekrar saturasyonmudur nesir o başladı :)) hiçbirşey açılmıyor. Ve gülüyorum haha ne yapacaz biz bu interrnetle

Şu orange ye anlam veren varmı? @talha nereye gittin?

35 pakette hızınız stabil miydi?

1 Beğeni

Reis speedtestten yap analizlerini. Hatta FDM gibi bir indirme yöneticisi kurarak büyük boyutlu bi dosya indirmeyi denesene?

https://speed.hetzner.de/1GB.bin

https://speed.hetzner.de/10GB.bin

indirmeye başladıktan 1 dakika kadar sonra maksimum hızlarını görebiliyor olman lazım, bakalım orada da düşük mü çıkacak.

Wifi bağlantısı ile telefonunla test yaptığında nasıl çıkıyor sonuçlar?

Orange dediğin test için bağlandığın sunucu. Son testte yurtdışına bağlanmışsın. Moldova bayrağına benziyor

1 Beğeni

Hocam merhaba tekrar. 20 25 civarında seyrediyordu ama paket yükseltikten sonra 10 12 yi gmiyor bazende kısa sürede 40 50 oluyor

Hepsini yaptım buyur kardeşim

Şuan o kadar kötü ki cevap vermekte bile güçlük çekiyorum. Tabi gündüzde çok kötü