Özgür iletişim ekstraya geçiş

https://speedtest.net üzerinden kablolu şekilde test yapabilir misiniz?

Şimdi böyle oldu

Destek kaydı açın, 15 dakika arayla nPerf üzerinden kablolu şekilde 3 tane hız testi yapın kayda ekleyin. Sorununuzun çözülmesi için gerekli işlemler yapılacaktır.

1 Beğeni

Tamam teşekkürler. Yapacağım dediğinizi

1 Beğeni

Hat değerleriniz de çok iyi, ya cihazınızda bi sıkıntı var (modem veya pc) ya da TT taraflı bi sıkıntı var. Gece uyuken kapatın modemi. Sistem sizi unutsun. Sabaha tekrar açın, yeni IP alırsınız. Hem bu arada teknik destek de sizi saatlerdir bağlantısı kesik göreceği için daha detaylı işlem yapar :))
Modem panelinizde download yönüne hata var bu arada. Enteresan. 93mbit almanız da enteresan aslında. O değerlerle 88 veya 100 almalıydınız. Sizin hız profili arada bir yerlerde kalmış.
Destek kaydı muhakkak açın…

edit : şu saturasyon muhabbetinden de etkileniyor olabilirsiniz

1 Beğeni

Kardeşim cevapların için teşekkür ederim. Dediğiniz doğru şuan açıkçası ne oluyor bende anlayamadım, biraz iyileşti 40 dakka önce 50 mbps ye yaklaşmıştı tekrar gitti şuan da 12 mbps hız var. Bu arada modemi resetledim. Yine aynı yani 12 15 bandında. Destek kaydını 2 gündür açtım az önce arka arkaya üç hız testi gönderdim bilmiyorum ne olacak. Bu modemlerde bin tane ayar var ayarlardan da pek anlamıyorum hangisi daha hangisi uygun şeklinde

Gündüz saatlerinde tekrar test yapıp atınız. Sadece akşamları hız düşükse satürasyon sorunu olabilir. Hız düşük ve ping yüksek hat değerleriniz ise iyi bu durumda sorun satürasyon gibi duruyor.

1 Beğeni

Modem kurulumu yapmayı biliyorsanız bi reset atın ( fabrika ayarlarına sıfırlama ) ve baştan kurulum yapın bir de öyle deneyin?
DİKKAT : kurulum yapamayacaksanız, sıfırlayınca bağlantınız hepten gider :))

1 Beğeni

Olabilir hocam yarın burdan yazarım tekrardan.

1 Beğeni

Reset attım tekrar kurulum yaptım aynı şuan 10 15 arası mbps hız var :slight_smile:

şu karıştırıyor kafayı biraz 90 mbps indirme. Ama testte 10 bile değil. Destek kaydı açtık yarına kadar bakalım ne olacak.

Bugünkü hız testim ve hergün gelen aynı destek mesajı. İnanın bana hiçbirşey yapılmııyor kopyala yapıştır mesajı gönderiliyor. Hergün sorun giderildi diyorlar

Yani şunu net söyleyebilirim. Dün paket yükselttim hız daha kötü oldu. Önceden 20 sabitti gündüzleri

Dediklerinizi yaptım hocam. Yeni paylaştığım fotoğraflar yukarıda. Sonuç şuan aynı valla

Test yaptım hocam yukarıda malesef sounuç değişmedi

DSLAM hız profilinin değiştirilerek tekrar 100M_8M profilinin tanımlanması talebi şeklinde iletir misin, profil değişikliği çözebilir belki.
Sanıyorum ki problemin devam ediyor.
Bir de büyük harflerle ARIZA KAYDI İLE İLGİLİ OLARAK XXXXXX TELEFON NUMARAMDAN TARAFINIZCA ARANMA TALEP EDİYORUM şeklinde bir not düş hocam.

1 Beğeni

Dediklerini ilettim hocam eyvallah. Ama destek şuana kadar hiçbir konuda sorunumu çözmedi diyebilirim. Buaraya gelen tt elemanı tanıdık o bazen ayar falan bişey yapıyordu ya da arıyordu bir yerleri. O da gitti kaldık böyle.

Paketinizi yükseltin dedi TurkNet internetin düzelir hız vs. Hani nerde?? 10 tl daha faturaya eklendi başka hiçbirşey yok ortada

Ordamısın hocam, destek mesaj attı sorunu çözdük dedi ama çözülmedi? Aynı mesajı 4 gün üst üste gönderdiler - çözdük- şeklinde buna anlam verebiliyor musunuz?

Acaba bu türk telekom dslam kutusu mu her neyse gelip ordan ayar mı yapmaları gerekiyor. Belki daha yapmamışlardır?

Hayır hız değişimlerinde fiziksel müdahaleye ihtiyaç yok, acaba tekrar 35mbit profile dönüp sonra 100e mi çıksanız, sizi telefonla ararsalar muhakkak bunu söyle, hızımı 35e çekip tekrar yükseltin öyle deneyelim de, aramazsalar da manuel olarak eski pakete dönüp tekrar yükseltme talep edebilrisin