Nvidia gforce now bant kısitlamasi

üstadım olmuş mu

eu southeast testi

@fkopmazkaya olmus. gonderilinebilinir

1 Beğeni

Merhaba, öncelikle karşılaşmış olduğunuz sorun nedeniyle üzgün olduğumuzu bilmenizi isterim. Rica etsem bu durumu akşam tekrar test ederek gözlemleyebilir misiniz? Eğer bir sorun varsa hızlıca konuyu Network ekip arkadaşlarımıza iletelim. İnceleyip size net bir cevap verelim.

1 Beğeni

değişen bir şey yok maalesef ilgilenirseniz sevinirim

iletebildiniz mi sorunu

Ben bu değerlerin doğru olduğunu düşünüyorum


35 mbps internetle oyun bulanık gözüküyor
Arkadaşım 16 mbps kullanıyor ancak benden daha kaliteli oynuyor oyunları

1 Beğeni

ağ testi yapıp burada yayınlarımsın yetkililer sorunun tum türknet kullanıcıları ıcın gecerlı oldugunu gorsunler

sizde bence online işlemler merkezinden bu sorunla alakalı şikayet açın ve ekran goruntulerını testlerın gonderın

Onlarca kişi bu sorunu yaşıyor bu forumda bile açılmış bu konuyla ilintili başka başlıklar da burada dururken destek ekibinden gelen mesaj tam bir komedi takdirinize bırakıyorum

Merhabalar, ben bu konuyu en detaylı ayrıntısına kadar incelettiriyorum. Biraz sabırlı olmanızı isterim. Konu hakkında bir gelişme olması durumunda bu konu altından yine sizlere bilgi vereceğim.

3 Beğeni

ilgine çok teşekkür ederim beklemedeyim üstadım

1 Beğeni

Türknet network ekibinin konuyla ilgilendiği söyledi bana .Bende konu canlı kalsın sorunumuz devam ediyor diye mesajlarıma devam ediyorum sizde canlı tutmak için sorununuz devam ediyorsa yazarsanız sevinirim

1 Beğeni

Arkadaşlar sizlere yaşadığımız bu sorunla ilgili geri dönüş oldu mu?

arkadaşlar selamlar bana böyle bir cevap geldi admin tarafından bilginize

1 Beğeni

Selamlar, sorunu yaşayan kullanıcılarımız bana özel mesaj üzerinden bilgilerini yaşadığı sorunun detayı ile paylaşırsa sevinirim. @fkopmazkaya teşekkürler :pray:

Lütfen yazdıklarımız şahsın olarak üzerine alma
Türkiye Sunucuları !!!
güzel olan her şeyin bir sonu mu var TURKNET?
bu arada unutmuş değilim yurtdısı sunucularına ulaşımda kısıtlama getırmıssınız yalandan ıligılenıyoruz bakıyoruz sorunu cozmeye calısıyoruz falan yazmayın artık ayıp oluyor tam 2 ay oldu mıllet marsa kesıf aracı gonderdı 2 aydır neyı arastırıyorsunuz?

Arkadaşlar konuyu şurada ayrıntılı anlattım;

1 Beğeni

Merhabalar, Noc ve Network Operasyon ekiplerimiz gerekli incelemelerini hemen hemen her İSS hizmetinden oyun oynarak sorunu deneyimledi…

Vodafone, TurkTelekom ve Superonline tarafında da bu durum ile iligli sorunlar yaşanıyor. Sadece bu sorun TurkNet’e özel değil. Ek olarak GeForceNow uygulaması ile Avrupa sunucularına doğru bu testleri yaparken aldığımız wireshark çıktılarında gördüğümüz 4-5 tane Nvidia IP’si var.

Bu IP’lerden 3’nün IP için who is sorgusu yaptığımızda IP’lerin Amerika’da bulunduğunu görüyoruz, tracert çıktılarını incelediğimizde bir çıktının 13. hopunda losangeles’a gittiği görünüyor.

Bu testler ve bilgiler doğrultusunda farklı lokasyon ve farklı internet sağlayıcıları üzerinden benzer sonuçlar alındığı görünmektedir. Birkaç ay önce TurkNet ve TT üzerinden kendi yaptığımız testlere göre sonuçların daha kötü olması dolayısıyla sorunun TurkNet Networkü ile alakalı olmadığını düşünüyoruz.

Yapılabilecek ilk işlem IP’lerin neden Amerika’da bulunduğunu Nvidia tarafına sormak gibi görünüyor. Ki bunu sorduk, cevap bekliyoruz. Herkesin bilgisine…

1 Beğeni

Durum aynen devam…

1 Beğeni