Nvidia gforce now bant kısitlamasi

YAPMIŞ OLDUĞUM TÜM TESTLERDE SORUNUN TÜRKNETİN ÇIKIŞINDAN KAYNAKLI OLDUĞU KANATINDEYİM ŞU AN CEP TELEFONU INTERNETIMDEN BILE BAGLANDIGIM DA BANT GENISLIGINI ASIYORUM VPN KULLANDIGIDA ASIYORUM SORUN TURKNET IP LERI UZERINDEN CIKISLARDA BIR SINIRLANDIRMA VAR UMARIM BU SEFER BU SORUNUMUZA ÇARE BULURLAR

fatih kopmazkaya

VPN’deki veriler yanlış fazladan gösterir. Peki Steam veya epicgameste durum nedir ?

@fkopmazkaya vae deysen 1TB 2TB aylik kullanirsan, turknet, turktelekoma normalinden fazla port transmisyon ucreti oder. Onlem almis olabilirler.

Soyle bir formulu var

abk yi 1 aylik ortalama kullandigin hiz olarak dusunebilirsin. tam olarak oyle degil daha farkli hesaplaniyor.

mesela 1 ay boyunca surekli 100mbps hizinda indirme yaptin. abk 1024*100 olur. oradan 1000 kusur lira port transmisyon ucreti cikar. aylik 3 TB indirme yaparsan tahmini 5000 abk cikar. o da asagi yukari 50 tl yapar.

vae de isen yazdiklarim gecerli!
https://toptan.turktelekom.com.tr/port-transmisyon

peki bu arkadaslara ben portu kendılerının kısıtladıgını nasıl ıspat edebılırım ve kabul ettıre bılırım ben problemımı soyledıgımde bana habıre aynı cevabı gonderıyor ne yapmalıyım sızce

sinirlamayi genel olarak tum turknet kullanicilarinin nvidia geforce sunucularina baglantisinda uygulamis olabilirler. kablonet twitch e upload a yapmisti. ayni sekilde olabilir. kisisel yaptiklarini zannetmiyorum. aylik kullaniminiz nedir.

yaklasık 800 gb seviyesinde

bakın cesıtlı testlerın ekran goruntulerını paylastım sızınle hatta turknette vpn uzerınden ve hatta turkıye sunucusu uzerınden cıkıs yaptıgımda dahı daha ıyı bır sonuc verıyor anlttaki foto sade turk net 2. foto vpn turkıye serverlı turknet 3.foto cep telefonundan turkcell paylasımı

normal baglantinizda paket kaybi var mi? paket kaybi hic olmamasi gerekir. kablolu test yapin.

1 Beğeni

test sonucum kablolu

https://packetlosstest.com/ packet loss testi aliniz

1 Beğeni

modemin arayunuzden crc/paket hatalari var mi?

1 Beğeni

şu an evde degılım aksam gıttıgımde bakıp yazsam ustadım

bendede aynı şekilde max 13 çıkıyor

buda başka bir cloud gaming servisinin hız testi

image

1 Beğeni

geforce testi baglandigi sunucu ip sini bulup, traceroute testi yaptim. turknet destegine bunu gonderebilirsin. ayni ip sen de test edip gonderebilirsin.

1 Beğeni

ustadım cok tesekkur ederım bu teknık tabloyu yorumlayack bılgı bırıkımıne sahıp degılım sız yorumlarmısınız bu kısıtlama varmı ve bu testı ben nasıl yapabılırım ustadım

konsol acip
tracert 77.111.249.200
komutu verip ekran goruntusunu turknet e gonderebilirsiniz. benim koydugum ss i de gonderebilirsiniz. onlar bu durumu arastirir.

1 Beğeni

Bu değerlerin doğru olduğunu düşünmüyorum Nvidia’nın test sunucularında bence bir şekilde bir sorun var. 3 ay Turknet 35Mbit internetim ile GeforceNow kullandım 35mbiti de kullanıyordu aktif bir şekilde. Şu an 75mbit kullanıyorum aynı şekilde 45 50mbite kadar çıkan bir kullanım görüyorum oyun sırasında. Testlerde bende de bu şekilde her seferinde hata veriyor ama oyun içinde hiçbir sorun yok. Daha önce benzer bir konu açılmıştı oraya koyduğum ekleri bulursam buraya da koyayım. Turknetin genel bir sınırlama yaptığını düşünmüyorum o yüzden bu konuda.

Böyle sonuç çıktı ne anlama gelıyor

üstadım olmuş mu

eu southeast testi

@fkopmazkaya olmus. gonderilinebilinir

1 Beğeni