Nokia ont taktıklar huawei ile değiştirme şansımız var mi?

Evet sırf bu nedenle açtığım bir iki kaydı saçma sapan cevaplarla cevaplayıp kapattı TurkNet. Tonla kanıt sunmuşum inceleyin bari.

suan acık olan kayda gelecek olan cevabı cok net biliyorum aslında. apartmana kadar kontrol yapıldı herhagi bir sorun görülmemiştir. boyle bir cevapla geri donecekler banada eminim.

TT kendi altyapısında kendi abonesine bile böyle cevaplar veriyor kaldı ki TurkNet de Telekom dan aldığı cevabı size iletecek. Hatta Huawei bile kesin cevap verememiş iken. Bilemedim yani :person_shrugging:

ama sacmalık hocam boyle olması. eve kadar fiber veriyorum diyorlar ama bakınca okadar kayıp olur diyorlar. xdsl mi kullanıyoruz ne kaybı ki yani.

1 Beğeni

Benim ki çok daha güzel. 75 lik paketten 40 mbps alabiliyorum :hugs:

bakınca Allah baska dert vermesin gibi oluyor hocam ama sonucta fiber alt yapıda olan abonelerin bu tarz eksik hız alaması/verilmesi hiç ama hiç dogru degil.

1 Beğeni

Bu konuda şikayet için kanıt toplarken birden çok xDSL abonelierinin bufferbloat testlerini inceledim. Çoğu F üzeri A - B - C gibi sonuçlar almış. Ben fiber abonesiyim her testim F. Bu nasıl iş.

1 Beğeni

Evet o kan emici firma ne yapmış ne etmiş yıllar süren AR-GE çalışmaları sonucunda Fiberden VDSL sinyali vermeyi başarmış. Nobel ödülünü hak ediyor.

2 Beğeni

benim apartmanımda türk telekom hipernet altyapısı var ve ankastre üzerinde türk telekom fiber burada yazıyor fakat türkmet vdsl kullanıyorum. ben neden fiber kullanamıyorum?

Adresinizi sorgulatın TurkNet üzerinden.

TurkNet altyapı sorgulama ekran görüntüsünü atabilirmisiniz merak ettim de

vdsl 100 mbps çıkıyor

hocam biraz okudum okumaya devam edicem ayrıcada şunu okudum, mevcut ontsini huawei ile değiştirtenler olmus. yani olt ile aynı marka sartı yok sadece mac adresi eşleşmesi yapılamsı gerekiyormus ip alması için

1 Beğeni

Başka web sitelerinde sonuç aynı ise değişik durum onu talep etmeniz lazım diye biliyorum.

Fttb/dsl dir o, bundan VDSL hizmet alırsınız

Fttb/eth fiberdir

Bulabilsem kendim huawei ont alacağım.

yani yapabileceğimiz bir şey yok mu?

Bende fibere geçeceğim de bu ont cihazını seçebiliyor muyuz bu nokia muhabbetine kafam takıldı en baştan doğrusunu seçelim bari :slight_smile: 94 ü geçmecekse fiberin anlamı olmaz benim için hali hazırda 93 94 görüyorum zaten vdslde.

seçme hakkı herhalde ancak telekomun ellinde birden fazla marka varsa olur. bana baglantıya geldiklerinde sadece nokia var dediler.

Dediğim gibiyse yok

Kutu bundan mı