Netteki dalgalanma

@EFG hocam var mı bir gelişme acaba, saha ekibinden gelen telefondaki vatandaş, hızınız 79 a sabitlenmiş servis sağlayıcınız tarafından demişti, dslam kilidi ile mi ilgidir bu, TurkNet uygulamasına da yazdım konuyu geri dönüş alamadım 2 gündür.

@safak970, sizin sorununuzu takip eden netuzman arkadaşımın bir üst yetkilisine durumunuzu detaylı olarak ilettim. Tam olarak bir gelişme aldığı olduğu zaman sizinle iletişime geçeceğiz.

1 Beğeni

2004 yılından bu yana sıkıntısız kullandığım (bu zaman zarfında sadece 4 ve 7 saatlik bakım onarım kesintisi dışında) türktelekom dan, hattım desteklediği halde sadece 50 ve 100 mbit lik paketlere geçebileceğim söylendiği için, (75 lik yok denildi bana) ve 50 mbitlik pakede verdikleri teklif 152 TL + 48 TL ev telefonu ücreti için;
çevremdende çoğunluktla olumlu düşünceler duyduğumdan dolayı 75mbit hız +ev telefonuna TurkNet 'e geçtim 1,5 ay önce…
Vesile ile burayı buldum ve bilgiler ve yardımlar sonucu, kutudan modeme eksiz cat8 kablo değişimi+ modemide keenetic hero dsl olarak değiştirdim…
Bunları yaptıktan sonra hattımın alabileceği hız 124 mbitlere çıkınca 100lük pakede geçtim. 10 gün kadar 100-102 mbiti 8-9 snr ayarı ile sıkıntısız kullandım. Yaklaşık 2 hafta öncesine kadar.
Her ne oldu ise!! ulaşılabilir hız ve aldığım hız düştü birdenbire.
Destek kayıtlarına yazdığım 5 kayıttan müspet sonuç çıkmayıp ve buradaki arkadaşların (onlara ayrıca teşekkür ederim, ilgi ve alakaları için) girişimlerinde de sonuç alamayınca bıraktım uğraşmayı artık. Yapılacak bişey kalmadı sanırım artık. Bu şekilde devam edeceğim.

@EFG size ayrıca teşekkür ederim… Konuyu kapatabilirsiniz…

2 Beğeni

Ben sizin için son bir kez daha destek kaydınız ile ilgili netuzman arkadaşlarıma yazıyorum.

1 Beğeni

@safak970, bu süre zarfında göstermiş olduğunuz anlayışınız için ben size çok teşekkür ederim. İsteğiniz üzerine konuyu kapatıyorum. Bir ihtiyacınız olması durumunda bana özel mesaj üzerinden ulaşabilirsiniz. İyi ve sağlıklı günler dilerim.

2 Beğeni