Modem ve hız

hat değerleri
Hat değerlerim bu alabildiğim hız ise 46 mbps

2 farklı modemden denedim ikisinde de sonuç aynı

1 Beğeni

2.4 ghz olarak mı hız testini yaptınız?
Kablolu bir şekilde nperf üzerinden hız testi yapıp sonuçları atar mıssınız?

1 Beğeni

Kablolu bir şekilde yaptım resim

Merhaba, hattınız mükemmel fakat hız testleri çok düşük. :thinking: Ek, dsl prizi, splitter var ise kaldırın/yenileyin.

1 Beğeni

Merhaba, her hangi bir ek yok.Direkt olarak modemim kabloya bağlı.müstakil olduğu için telekomdan gelen kablo direk modemime geliyor

@Ugur.Aydogan yardım edebilir misiniz?

Modem marka modeli nedir?

1 Beğeni

Tplink w9970v4 ve Huawei hg630a

Modemin/routerin birini iptal edin. Tek modem bağlayıp tekrar hız testi yapar mısın? Bağlantı ayarlarının ekran resmini atar mısın? (Daha detaylı yardımcı olabiliriz.)

2 Beğeni

Özelden M.no iletir misiniz ?

2 Beğeni

Tek modem zaten ayrı ayrı denedim

Yukarı da 2 modemden bahsetmişsin birini router olarak kullanıyorsun diye düşündüm. Ayrı ayrı denediysen “192.168.1.1” den “WAN” kısmından bağlantı ayarlarını paylaşır mısın?

2 Beğeni

2

Bence ayarlar da bir eksiklik yok. Başıma bu tarz durum gelmişti. Bozuk bir kablo ile testim de hızım 10mb falan çıkıyordu, daha sonra sağlam bir kablo ile 33mb’e aldım, 35mb’lik paketten. Öncelikle ethernet kablonuzu bir kontrol edin ve farklı bir sağlam ethernet kablosu kullanın.

1 Beğeni

4 farklı ethernet kablosu denedim sonuçlar aynı

Bilgisayar LAN/Ethernet driverlerini güncelleyin ve modemde ki farklı LAN portundan alın bağlantıyı.

hepsi güncel.farklı modemler farklı kablolar farklı pcler denedim ama sonuç hep 45-46 arasında gitti.Sorun ne olabilir onu da bilmiyorum

peki, bu problem olmadan önce herhangi bir fiziksel/yazılımsal bir ayar yaptınız mı? modeminizi bi alt ve üst sürüme güncelleyin ve biz buradan yardımcı olmaya çalışırken Destek kayıtı da açabilirsin.

yok hiç bir hayır yapmadım.

Tplink w9970 ve huawei hg630a da denedim sonuç aynı

1 Beğeni