Modem hat değerleri VDSL, Speed testde ADSL

merhaba arkadaşımı turknetli yaptım. hat degerlerinde vdsl gorunuyorken modeme gelen hız eski hız. adsl şeklinde hız geliyor. yani port degişimi falan mı olmadı acaba? modem de vdsl destekliyor. sorun nedir anlamadım. güncellemem gereken başka birşeymi var?

image

@EFG yardımcı olur musunuz. adsl den vdsl e geçiş yaptık.

Merhaba, hat değerlerinizi incelediğim zaman upload kısmında hat zayıflamanızın fazla olduğunu görüyorum ve buda kopma sorunları oluşturabilir. Hız testlerinizi kablolu olarak yapmanızı öneriyorum daha doğru sonuçlar alabilmeniz açısından.

Hat zayıflamanızın fazla olmasının sebepleri şunlar olabilir:

• İç tesisatın eski olması.
  • Modeme gelen kablolarda ek veya ezilme.

zaten kablolu yaptım. şuan speedtest de eski hızım çıkıyor. 1 mbps bile oynama yok. herşey birebir aynı onu demek istiyorum. yani vdsl e geçiş yaptık ama ping artışı dışında birşey artmadı.

ADSL iken bu hız gelmez ki?

Eski hızımın aynısı geliyor, sadece hat değerleri değişti, fakat hızda değişiklik yok.

Tamam şimdi anlaşıldı. Açık destek kaydınız varsa oraya ADSL sinyali aldığınızı VDSL modeminizin olduğunu ve VDSL sinyali verilmesini talep ediyorum şeklinde yazın

1 Beğeni

Geri dönüş yapacağım.

Dediğiniz şekilde destek kaydı oluşturdum, umarım olumlu sonuçlanır. Teşekkür ederim

Abi zaten modeme Vdsl sinyal geliyor gözükmüyor mu?

bu şekilde bir cevap geldi. teknik destek anlamadı galiba. nasıl anlayacagı dilden söyleyebilirim? yani ne yazsam anlar

Hat VDSL de sinyal adsl yani profilinden işlem yapılacak

1 Beğeni

ben nasıl söyleyebilirim. gerçekten anlamadım. ne dersem yardımcı olabilirler?

Tekrar yazın, modeme ulaşan hızı değerlerini bende görebiliyorum şeklinde. Kablolu kablosuz olarak aldığım hız adsl diye büyük büyük harflerle belirtin.

Mesai bitsin diye dakika sayıyor olabilir siz yine yazdığım şekilde iletin :man_shrugging:

yazdım. sizin ekran görüntüsünü mü atsam anlamadım

Hız testi ekran görüntüsünü atabilirsiniz.

Attım, umarım sorunu çözülür.

Gelecek cevaplarla bizi de bilgilendirin lütfen :blush:

1 Beğeni

Umarım sorun çözülür, modeme gelen vdsl, speedtest adsl,direkt modem hat değerlerine bakıyorlar, sorun çözülür umarım.

Abi hatta gelen sinyalnzaten VDSL değil mi ? Benim görüşüm farklı bir modemle test etmenizde fayda var.
Birde kurulumda problem olabilir eğer yapmadıysanız tekrar kurulum yapabilir misiniz?