Modem crc hatası

hocam böyle sorunlar varsa giga gelene kadar sol kullanmak mantıklı gibi ama işte bütçe mevzusu ve taahhütde işin içine giriyor.

2 Beğeni

Belli olmaz. Bir binada 3 farklı internet sağlayıcısının fiber dolabı bulanabilir.

2 Beğeni

umarız hocam bakırdan kurtulalım bir an önce.

2 Beğeni

ankastre değişimi işi çözer aslında ama türk telekom işte kalite yok maalesef işlerinde.

1 Beğeni

Apartmana fiber çektirmek ankastre değiştirmekten daha kolay olacağını düşünüyorum. :smiley:

2 Beğeni

İç tesisatinizda sorun olmadığını düşünüyorum crc hatası sinyalin bozulmuş şekilde veya dalgalı biçimde gelmesi ile oluşur sana gelen verilerin vermiş olduğu hatadır port hızın ile paket hızın birbirine yakın seviyede biraz hızınızı düşürüp test edin derim ben

1 Beğeni

snr değerini 10-12 seviyelerine çekip mi denemem iyi olur hocam?

1 Beğeni

Ayn öyle 10 kabul edilebilir değerdir daha altında tabiki olmaz mı diye bişey yok olur ama sağlıklı olmadığı takdirde snr margin yükseltmekte fayda var

1 Beğeni

tamam hocam 10 ile deneyeceğim bakalım ne olacak

2 Beğeni

hocam 10 değerinde hala 100012 tanımlanıyordu bende 11e çektim şuan 97600 gibi bir hız gözüküyor bir tık taha yükseltmeme gerek var mı?

1 Beğeni

Hala çok fazla dsl kabloyu çıkart modemin adaptörünü de çekin 15dk bekleyin yine deneyin

1 Beğeni

İç hat sorunlu hocam. Benim de zayıflama 3.6 down 0.1 up değerindeydi. İç tesisat değişimi sonrası bu değerler değişmedi ama crc ler 0 a yaklaştı. Bu arada bariz belli ediyor sorun olduğunu çünkü down tarafı zayıflamanın up tarafından düşük olması sorun olmadığı sürece imkansıza yakın.

priz girişlerinde sanırım hocam sorun modeme gelen kabloyu değiştirdim çünkü. bakalım ona bir baktırayım. teşekkür ederim yorumunuz için.

Bence sen prizi ortadan kaldır. Dışar dan prize gelen kablo hangi kablolara bağlanıyor aklında not al. Kaliteli bir dsl kablo al. Alacağın dsl kablosunun 2 ucuda genelde rj11 çakılı olur. Modeme uzanacak kadar mesafede bir ucunu kes. Sonra yak1 ile birleştir. Sadece yak1 kısmında ek olmuş olacak. Onuda zaten yak1 ile güvence altına almış olacaksın. Daha sorun çözülmez ise yan binadan senin dairene gelen kablo da veya portda sorun olduğu anlaşılacak. Ben port da sorun olacağını sanmıyorum ama tabi bu belli olmaz…

1 Beğeni

tamam mehdi hocam teşekkür ederim bunu yaptırayım.

1 Beğeni

snr değeri 11’de modeme 89000kb indirme hızı ulaşıyor fakat bu seferde fec hatası yükseliyor snr değeri 8ken sadece crc oluşuyordu pek anlamadım bu işi.

11 db snr e yükseltince bu seferde hattının gücü fazla parazitlenmeyi kaldırmıyor uzak bağlantı paket hatası FEC oluşuyor deneyerek düşürmeni öneririm.

10da deneyeyim bir süre sonra 9a düşürürüm o zaman duruma göre teşekkürler hocam.

1 Beğeni