Modem crc hatası

Teknik ve fiziki işleyiş nasıl işliyor bilmiyorum ama zannımca maliyet den kaçmak için sanırım saha dolaplarını tıka basa dolduruyorlar diye düşünüyorum. 20 kişilik otobüse 50 kişi bindirirsenn, araba gider ama belli biryerde tıkanır. Devamlılık da patlaklar vermeye başlar. Su kaynatır misali…

2 Beğeni

Dediğin doğru olabilir çünkü 3 4 kere port değişikliği yaptım kablo değiştirdim tanıdık telekom saha ekibinden birini çağırdım direkteki kutuyu düzenlettirdim hiç bir değişiklik olmadı saten anlık olan bişe 10 15 dk içinde oluyor bazende dediğim gibi 1 hafta kullan 2 3 bini geçmiyor

1 Beğeni

Bende de aynısı dejavü :grin:

1 Beğeni

Benim saha dolabına kadar fiber altyapı. Ona rağmen imza toplayın başvurun diyorlar. O bile kesin değil :smiley:

Aynen tahminler bu yönde. Keşke çok seri bir şekilde her yere TurkNet kendi altyapısına getirebilse. Yani Aynı anda en azından 30 40 şehirde hızlı bir yayılım olsa çok süper olur. Fakat işte TR şartları bazı şeyleri kısıtlıyor. Ciddi yatırım gerektiren bir iş ve süreçç…

2 Beğeni

Polis merkezindekiler forza horizon 5 indiriyor sıkıntı yok :+1:

2 Beğeni

Hat değerlerine baka baka artık kafayı yiyeceğiz. :smiley:

5 Beğeni

Zaten yemedik mi kafayı :smiley: ah ah 24 mbps de kalaydık da böyle dertlerim olmayaydı … Şimdi bir kere tadına vardık, vazgeçemiyoruz bu hızlar dan :smiley:

1 Beğeni

8 mbps ile kafa tutarım :sunglasses:

2 Beğeni

8 mbt daha yeni sözleşme yaparken biranda kullanım kotası kalktığı gün unutamadım :face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth: ucuza kullanmıştım ondan sonra ver elini TurkNet

TurkNet 4. Firmam TT,vodafone,turkcell,TurkNet hepsinin tadına baktım.

1 Beğeni

CRC hataları devam ediyor cat6 kabloya geçmeme rağmen prizide kontrol edeceğim bakalım ordan bir şey çıkacak mı. Prizi kontrol ederken nelere dikkat etmeliyim?

1 Beğeni

hocam sizin zayıflamanız yüksek görünüyor kontrolleri gerçekleştirdiniz mi?

1 Beğeni

Siz de DSLIM kilidi var gözüküyor. Eğer 75 mbpslik paket kullanmıyorsanız.

1 Beğeni

hocam ankastre değişikliği talep edince mi böyle bir cevap geldi? cidden yazık böyle firmaya.

1 Beğeni

Bakır kabloda her an her şey olabilir. GPON fiber için TT’ye başvurmak gerek. Bazı yerlerde daireden apartmanın girişine kadar tüm apartmanın kablo çekimini kendiniz(elektrikçi yardımıyla) yapmanızı istiyorlar. Onlar 1 km fiber kablo veriyorlar.

1 Beğeni

hocam düzcenin tam merkezindeyim.dolaba kadar fiber geliyor. düzcede çarşı dışında fiber olan yer yok sanırım. başvuru yapsak eve kadar yada en azından binaya kadar fiber çekme şansları nedir?

1 Beğeni

Tabiki de var ama dediğim gibi her yerde farklı.

1 Beğeni

dilekçe verip şansımızı denemek lazım o zaman teşekkürler hocam.

2 Beğeni

Gigafiber daha küçük yerlere geleceğini zannetmiyorum. Şuanda İstanbul Ankara İzmir Antalya bölgelerinde yapılıyor.

1 Beğeni

Önemli değil. Umarım bir gün herkes fibere geçer.

2 Beğeni