Modem crc hatası

Hocalarım iyi günler. Son 3 haftadır crc hatası yiyorum birkaç günde internet hızım yarı yarıya düşüyor. hat değerlerimde bir sorun olmadığı için az önce destek kaydı açtım fakat sizdende destek almak istedim. kablom eskiydi ondan dolayı crc yiyor olabilirim diye düşünüp dün akşam itibariyle cat6 kablo alıp değiştirdim fakat yine sabaha kadar 10k crc yemişim. hat değerlerim aşağıda bir fikriniz var mı acaba?

1 Beğeni

Merhabalar, CRC ve FEC error hataları fiziksel seviyede alınan hatalardır.Lokal kablolardaki sinyale kalitesinin kontrol edilmesi gerekiyor.

Siz kayıt açtıysanız biraz bekleyin. Arkadaşlarım incelemelerini gerçekleştirdikten sonra sizinle iletişime geçerek bilgi vereceklerdir.

1 Beğeni

Ensar en son yaptığımız ayarlar da değil mi modem ? Geliştirici modda mısın ? Ayrıca bağlantıyı nasıl sağladığını unuttum. Ankastre den direk modeme kablomu geliyordu senin ? Yoksa Dsl prizinden mi alıyordun ? Genelde bu gibi temiz hat durumların da sıkıntı kablo, ek vb durumlarda oluyor.

2 Beğeni

mehdi hocam yan evde ankastre var ordan kalın bakır kablo direkt prize verilmiş öyle bir hat kurmuşlar modem ayarları senle yaptığımız gibi destek kaydındada sorun bulunamazsa prizin bağlantılarını kontrol etmem iyi olabilir ev telefonu prizi üçlü duvar tarafı eskimiş falan olabilir açıp bakamadım oraya.

2 Beğeni

tamamdır Enes hocam sonucu bildiririm size.

1 Beğeni

Ordan kaynaklı olabilir. Şuan benimde CRC ler tavan yapmış hız düşmüş :smiley: dur bakalım genel bir sorun olabilir.

1 Beğeni

ah hocam en azından fiberimiz olsada şu dertlerle uğraşmasak keşke

1 Beğeni

Ahh keşke herşey TurkNet’in elinde olsa :frowning: Sizden haber bekliyor olacağım.

2 Beğeni

Ensar bende de durumlar fena. 6 snr de 100 alir iken suan snr oto 3 e dusmus 3 snr de crc yemeyen ben .d genel bir sorun olabilir.

inşallah kısa sürede düzeltilir o zaman hocam bende bu kadar olmadı da birden 100 200klara kadar yükseliyodu şimdi o kadar değil ama yinede çıkıyor işte

1 Beğenihocam benim kablolar bu şekilde geliyor evde ankastre yok yan evde bir kutu var dağıtım kutusu gibi ordan 2 3 eve dağıtılmış

bu 3lü tip prizler bazen hızı düşürebiliyor. bu prizi iptal ederek 20 megabit hız kazanmıştım 3 yıl önce :slight_smile:

1 Beğeni

hocam hız kaybım yok aslında ama yinede değiştirecektim prizi 3 kere aradım elektrikçiyi geleceğim diyip gelmedi bende bir daha aramadım sadece kablo yaptırıp değiştirdim.

Aynen. Tam onu diyecektim. Onu iptal edip, gelen kabloyu direk bağlama şansın varsa iyi olur.

Turknetten gelecek cevaba göre ayarlarım onu hocam teşekkür ederim öneriler için

2 Beğeni

Crc konusundan ben de muzdaribim. bazen 1 günde 300k crc alıyorum bazen 1 haftada anca 30k alıyorum. anlık crc ve fec patlamaları yaşıyorum çözüm yok maalesef.

genel bir sorun olabilir o zaman mehdi hocamında dediği gibi bakalım nasıl bir süreç bekliyor bizi

Bu konuda genel bir sorunumuzun olmadığını tüm içtenliğimle söyleyebilirim. Bölgelerin altyapılarından kaynaklı CRC ve FEC hatalarını kullanıcılarımız ara ara alıyorlar :frowning:

Hocam bir şey sorabilir miyim acaba ? bazen anlık olarak geceleri patlama yaşıyorum gece 02:00 interneti kimse kullanmıyor. yoğunluğun en az olduğu saatler 1 dakika içinde 50-100 bin crc yemişim. bu crcler hatalı paket ise gece interneti kimse kullanmadığı halde nasıl paketler hataya düşüyor aklım almıyor

Modemi sabah yeniden başlatmışım gece 22:46 ya kadar 931 crc almışım ne olduysa bir dakika içinde 3000 crc almışım. lokal bazlı bir sorun olsa her zaman crc yazması gerekmez mi

1 Beğeni

Bende bazen 15 dk içinde milyonu buluyor bazende 1 hafta kullanıyorum 2 3 bini geçmiyor sorun her bölgede oluyor ama sorunun neyden kaynaklandığını bilen veya cevap veren yok malesef

2 Beğeni