Mikrotik Router SFP Portu

Huawei MA5671A SFP ONT SFP modulunu ebay’den satin aldim fakat bu modulun MAC adresini degistiremedim. Terminal uzerinden de denedim fakat MAC adresini degistirecek komutu arastirmama ragmen bulamadim. Bu modulun web arayuzu varmis fakat aktif degilmis, web arayuzunu aktiflestirmek icin gerekli adimlar da asiri cetrefilli, modulun icini de acmak gerekiyormus web arayuzunu aktiflestirmek icin. Web arayuzunu aktiflestirmeden terminalden MAC adresini degistirmek guzel olurdu.

module erismek icin önce 192.168.1.x static route yazman gerek 192.168.1.10 pingledigini gorursen ssh ile baglanip 5 veya 6 tane komut giriyorsun web erisime aciliyor. sn kopyalama eski ont cihazinin sn gpon id ve vlan id kopyalabilirsin. muhtemelen sn ve vlan id yazdığın zaman erişebilirsin. hic bir sekilde erisemezsen usb ttl ile yazilim yazman lazim

Merhaba telnet bağlantısı için mikrotik üzerinde mac telnet bulunmakta. Adres atamadan sfp arayüzüne girebilirsiniz. Tools/telnet ardından mac telnet işaretleyin ve mac adresini değil serial no kısmını değiştireceksiniz. :slight_smile:
resim

En iyi Router üreticisi mikrotik mi?

Merhaba hangi kritere göre kıyaslama yapıldığına göre değişir. Esneklik ve verimlilik açısından evet diyebilirim.

1 Beğeni