Mahalleme Tip 7 saha dolabı geldi

Direkt olarak aynı anda o hız tanımlanmaz bir süre beklemeniz gerekiyor sizden onay alındıktan sonra yeniden hız tanımlaması yapılıcak ardından modemi kapatıp açmanız gerekicek.

1 Beğeni

Ekran Alıntısı

aynı zamanda TT çalışan arkadaşla konuşuyorum o daha kablolar bağlanmamıştır dedi. Kontrol edeceğim dedi onu bekliyorum.

1 Beğeni

VDSL Özgür İletişim 35 Paketine geçiş yaptıktan sonra daha yüksek hızlara geçiş yapmak isterseniz size yazdığım şey geçerlidir.
Daha üst paket geçişi

Şimdi TT de çalışan arkadaştan bilgi aldım. Daha kabloların bağlanmadığını boşta olduğunu söyledi. Biraz daha beklememiz gerekecekmiş.

95 mbps bağlanmış. Demek oluyor ki senin de kabloların o dolaptan dolaşarak evine geliyor aynı benim gibi. Saçma sapan iş yapan tt

35 lik pakete gec dedim ve internetim kesildi. DSL isigi yaniyor ama
net yok. Modem arayuzune boyle bir sey geldi.

Modem e reset atip yeniden mi kurulum yapmam gerek.

Modem ayarlarınızdan VDSL e uygun kurduğunuzdan emin olunuz.

1 Beğeni

Kurulumu yaptım. Hatta TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi de VDSL olarak gözüküyorum ama hızım 7mbps download-1mbps upload bir şey değişmedi.

Ya daha bağlantılar olmadı ya da başka bir şey var.

16lik Adsl paket deyken 8-9mbps arasi hiz aliyordum. Simdi 6-7mbps hiz aliyorum. Tekrardan 16 lik pakete gecmeli miyim?

Hayır paketiniz kalsın bence arıza kaydı iletin daha iyi olur. En azından türk telekomdan da bilgi alırsınız

1 Beğeni

Öyle yaptim simdi. Bakalim bir sonuç alabilecek miyim?

Arkadaslar birde 35 lik vdsl paketine gecince hat zayiflamam 66-70db ye kadar cikti surekli kopma yasiyorum.

İç hattınız kaldırmıyor olabilir elektrikçi veya TurkNet Saha Ekibi’nden yardım isteyebilirsiniz kontrol edilmesi için.

Şimdi tekrardan 16 lık pakete geçiş yapıyorum. TT çalışanı arkadaş T-7 kabinin de kablolar daha bağlanmadığı için alamıyorsun dedi. Kablolar bağlanınca geçiş yaparsın dedi. Yaklaşık 10 gün sürer dedi. Bu paket geçişi ne kadar sürer. Bu gün 16 dan 35 lik pakete 20dk da geçti.

Geçiş tamamlandı tekrardan kurulum yaptım. 66-70db olan hat zayıflamam 10.3db ye düştü.

1 Beğeni

Arkadaşlar şu an snr margin değerim tam 6db de arada sırada internet e erişim sağlayamıyorum. max rate 11 bin küsür den 10 bin e düştü neden olduğu hakkında bir bilgim yok. Hat değerlerimi atacağım. Yardımcı olursanız sevinirim. Destek kaydı açmalı mıyım?
Yeni saha dolabına geçiş falan yapılıyor diye mi oluyor yoksa?

@Baran @atagul98 @emirhann @teyos000 @Rotwein @hasanali

1 Beğeni

Hatta şu anda SNR 5.2 ye düştü.