Keenetic Hero DSL Modem

Hayırlı Olsun, Modemi kullandıktan sonra bağımlısı oldum bende.
Daha iyisi çıkana kadar devam :slight_smile:

Hero DSL kullanıcısı olarak ilgiyle takip ediyorum. Hayırlı olsun.

gigafiber kullanıcılarıda bu modemi kullanabilir mi ? Eğer nasip olursa 2 hafta yada 1 ay sonra gigafiber aktif olur bu modemi alıp TurkNet’in kendi verdiği modem yerine kullanabilirmiyiz

Merhaba, @Jax

Fiber ve DSL alt yapılarda kullana bilirsin.
Gigafiber için AX routerlar kullana bilirsin daha iyi performanslı olur çünkü daha üst düzey wifi sistemine sahip oluyor. Fiberde bakır alt yapı gibi dsl değeleri yok, hat zayıflaması yok, fiberde ne kadar hız verilirse onu direk suna biliyor.

1 Beğeni

anladım hocam masraf etmeyeyim o zaman boş yere teşekkür ederim.

1 Beğeni

https://www.google.com/search?q=tp+link+ax53&client=ms-android-samsung&sa=X&biw=412&bih=718&tbm=shop&sxsrf=ALiCzsaSeDmZTyWLybb-Feb7YeFfWUtV8g%3A1659956611008&ei=gu3wYtuyPNOIxc8Pq9ugmAs&oq=tp+link+ax53&gs_lcp=Cg5tb2JpbGUtc2gtc2VycBADMgQIIxAnMgYIABAeEAcyBggAEB4QGDIGCAAQHhAYMgYIABAeEBgyBggAEB4QGDIGCAAQHhAYMgYIABAeEBg6CAgAEB4QCBANOgoIABAeEAgQDRAYOggIABAeEAgQGDoHCCMQsAIQJzoICAAQHhANEBhKBAhBGABQzQNY2Rdg-xloAnAAeAKAAcABiAHoCJIBAzIuN5gBAKABAaoBEm1vYmlsZS1zaC13aXotc2VycMABAQ&sclient=mobile-sh-serp

Bu routerler çok iyi ax olarak fiber için çok ideal normallerine göre düşük fiyata satılıyor.

Fiber için sordu

merhaba, modeminiz hayırlı olsun.
kullanıcı deneyimlerinizi görmek için girdilerinize bakarken crc kaynaklı olarak tekrar vr2100 modeline geçtiğinizi gördüm.
size bir sorum olacaktı. heronun kapsama alanı ile vr2100’ü mukayese edebilir misiniz rica etsem? hero almayı düşünüyorum ve açıkçası fiyat olarak birbirine çok yakın olan bu iki modem de seçeneklerim arasında bulunuyor. teknik verilerden ziyade kullanıcı deneyeminizin karar vermemde çok etkisi olacak. aynı ev, aynı hat, aynı şartlar. paylaşırsanız çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim

Keenetic hero SNR ayarı olması iyidir.
Keenetic hero 4 antenli olması ve 4 anteni heryeri görecek şekilde tasarlanmıştır. Diğer modemin 3 çektiği yerde ful çekiyor ama antenleri yanlarda olduğu için öyle çekiyor normalde TP link de baya uzun wifi çekiyor sadece modemin arkasında 3 lü anten olması kötü olduğu anlamına gelmiyor. Doğru konum verirseniz heryerden çekiyor, antenler duvara baktıkarı için wifi azalıyor. Keenetic gibi tp link te sola sağa bakan anteni olsaydı ikisindede wifi farkı kalmazdı.
Normal 5 g olan modemlerin çekim alanından daha geniş kapsamları var.

Keenetic kullanırken volarant oynuyorum, biranda koparıyor tekrar bağlanıyor tekrar atıyor anlamış değilim, bütün yazılımları denedim hertürlü atıyor. Oyun dışında deneme yaptığımda az crc yiyorum diye bekliyorum biranda crc ortaya çıkıyor başkasında yaşamadığım kopmaları yaşadım. Sanırım benim santral uyumsuzluk yaşıyor.(SNR ayarıyla oynamadım.)
TP link takıyorum bir ay geçiyor anca crc yiyorum.

Aklıma gelmişken ekleyeyim.
TP link - CRC yerken koparmıyor yavaşlatıyor anlıyorsun crc çok fazla olduğunu yeniden başlatıyorsun enazından koparmıyor idare ettiriyor.
Keenetic - CRC yerken koparıyor kendi kendine bağlanıyor, bazen ardarda kopardığı bile oluyor seni çıldırtıyor habire, crc yedin diyelim tekrar bağlanır, sıfırlandı crc diye bakarsın ama öyle olmaya biliyor ardarda 5 kere kopardığı oluyor.
CRC sıfırlanınca uzun süre kopma, yavaşlama olmaz dersin de :smiley: Şaka gibi oyunda ardarda yapmaz diye düşündüm bir kere yaptı crc sıfırladı uzun süre olmaz dersin 5 dk sonra yine yaptı. :smiley: :smiley:

1 Beğeni

O banada çok oldu, tek kopmayan kişide sorun olmaya bilir ama biz ne yapalım. :smiley:

1 Beğeni

Sonradan iş yerinde servis değişirsem onun için tutuyorum.

Hat sıkıntılı ise ne yapılırsa yapılsın o crc eninde sonunda crc basılacak ve yavaşlama - kopma sorunları yaşanacak.

Benim hat cillop gibi. O yüzden hangi modemi takarsam takayım herhangi bir sorun yaşamıyorum.

Daha önce; Keenetic extra dsl, Zyxel vmg 1312b10d, Tplink tdw9970v3 kullandım. Şuanda Zyxel p2812 var elimde.

Saha dolabım lantiq.

MTK , broadcom, lantiq modem kullandığımda birbirine göre avantajını pek görmedim. Aşağı yukarı hepsi aynı performansı veriyor.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Sanırım 2 modem alıp birer gün test etmem gerekecek. Verileri burda paylaşacağım. İyi forumlar dilerim…

TurkNet geçince modemin wifisi ile 25 mb daha yukarısı alamadığım günleri unutmuyorum :wink:

Modem S.O : HG658V2

Bende eski acer leptopla maks hız alıyordum. PC’nin 2.4 G wifi kartı sanırım çift kanal kullanıyor. Telefonumun 2,4 G tek kanal kullanıyor. PC’nin 5 G kullanmak istediğimde, donma gerçekleşiyor.

Güzel :hugs:

merhabalar son durum nedir acaba ben de keenetic hero dsl almayı düşünüyorum
saha dolabım broadcom 75 mbps türk telekom vdsl kullanıcısıyım
uyum problemi yaşar mıyım acaba