Keenetic Hero Dsl Kopma Sorunu

Düz kablo da sorun olacağını sanmıyorum.

Reglet kısmını ve rj11 i kontrol edin.

Rj11 i kesip yeniden çakın, kabloları regletten söküp yak1 ile bağlayın…

Ya 2 kişi geldiler. Ankastre kutusundaki arkadaşı göremedim nasıl yaptı. Ben diğer arkadaşla modemin oradaydım. Ankastre deki arkadaş yak1 ile taktım dedi ama görmedim. Benim yanımdaki arkadaş ek yerini yak1 ile bağladı. Aradım sağolsun yarın ugrayayim dedi. Bakalım

Bu arada kabloları yine reglete cakmayacak mı? Başka bir yolu mu var

Telekom kablosu ile iç tesisat normalde reglette birleşir.

Eğer yak1 ile yaptıysa Telekom kablosunu da regletten sökmüş olmalı.

1 tane yak1 in içine 1 Telekom kablosu - 1 iç tesisat kablosu giriyor. 2 tel olduğundan 2 yak1 konnektör gerek.

Sıkıntı iç tesisatı çekende büyük ihtimalle. Reçber veya neXans getirsin yanında gelirken :slight_smile:

1 Beğeni

Eski santraller de kopma durumu çok oluyor. Benim hatta dolap kurulmadan önce 10-15 adsl, 8-25 Vdsl arasında dolanıp duruyordu. Santral mesafem 1km civarındaydı. Hiç bir şekilde hızı yüksektemediler. Sebebi ise hattımda herşeyi eski olması. 20 yıllık regletler. Eski saha dolabı, santral kısmı aşırı yoğunluktan Sinyal gürültüsünün çok fazla olması, çok sayıda ek olması. 3 yıl her gün kopma sorunu ile başbaşaydım. Sonra dolap kondu. 3 ay sürdü. 450m mesafeden 78-80 hız aldım. Hiç bir dalgalanma da kalmadı. Malesef 1 ay sonrada taşınmak zorunda kaldım.
Tavsiyem ekleri oynatarak bakın kopma yoksa sizin tarafta sorun yokturdur. Santral tarafında da kolay bir çözüm olacağını sanmıyorum. Kalıteli bir bağlantı için yeni konacak dolabı beklemek zorundasınız.

2 Beğeni