Keenetic Extra Dsl Modem Alma

ARKADAŞLAR AŞAĞIDAKİ YAZAN MODEMDEN ALMAK İSTİYORUM EVIMDE TurkNet 100 MBPS İNT VAR ALTYAPI TÜRKTELEKOM MODEMDE TÜRKTELEKOMUN VERDİGİ MODEM BU MODEM FİBERİ DESTEKLİYOR DEĞİL Mİ BİLGİSİ OLAN YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM TÜRK TELEKOMDAKİ ÇALIŞAN BU MODEM OLMAZ DEDİ KENDİ TÜRKTELEKOMUN MODEMİNDEN BAŞKA OLMUYORMUŞ TurkNet ARADI ONLARA SORDUM DESTEKLEMIYOR DEDİ AMA SATIN ALANLAR HEP DESTEKLİYOR DİYOR YARDIMCI OLURMUSUNUZ HIZIMIN ARTMASINI İSTİYORUM ÖZELLİKLE WİFİ TEŞEKKÜRLER
Keenetic Extra DSL AC1200 4x5dBi Cloud VPN WPA3 Amplifier USB 4xFE VDSL2/ADSL2+ Fiber Mesh WiFi Modem Router

Fiber optik mi Vdsl mi onu anlamadım

Tam olarak fazla bilgiye sahip değilim evdeki internet fiber

Fiber optik : Gpon küçük bi cihaz yanında fiber router bulunur ondan ona bağlanır

Vdsl dsl kablosu ile telefon kutusundan çekilir

İkisindende 100 alına bilir . İkisinede fiber diyen çok kişi varda ondan

Evet küçük bi cihaz var birde modem var evde
Bu vdsl mi oluyor

Böyle değil mi bu fiber optik

1 Beğeni

Bu şekil o küçük cihazdan modeme tek sarı kablo gidiyor wan yazan yere

Eğer böyleyse modemin arkasında mac adres yazar o adresi diğer modeme yazarsan olucak :slight_smile:
Extra İlk modemi router konumuna getireceksin ondan sonra kabloyu wan yerine bağlayacaksın kurulum yapacaksın içine TurkNet verdiği modem için k.a ve şifresi gideceksin sonra modeme özel mac adresini yazacaksın böyle olması gerekiyor tam modemin içini bilmediğim için

Ozaman extra dsl alıyım kafamı karıştıran TurkNet deki müşteri hizmetleri de uyumlu degil dedi

Bende tekno video yayınladı ordan gördüm :slight_smile:

Çok teşekkürler bende izledim ama baglantı yapmadıkları için kararsız kaldım alsam olurmu diye riske girmek istemedim 5ghz de 80 83 yakın mesafede 2.de evin son odasında 35 e düşüyor

Sadece modemi fişe tak o sarı kabloyu büyük olandan çıkar extra wan yerine bağla okadar bozulmaz yine aynı takarsın çalışır

Sakın o ince kabloyla oynama çok narin dostum

Bu modemi degiştircem işte keenetic extara dsl de wan giriş yeri yok onda lan yerinemi takıcam aldıgım zaman

Modemlerde en son port girişi wan olarak sayılır üstünde yazar 1 2 3 4 5 diye en son hangisiyse o lan girişi dsl kablosudur orayada telefon kablosundan gelen kablo takılır onlara vdsl/adsl deniyor oraya takamazsın ) küçük olanın ince kablosuna hiç dokunma narin

Haa anladım teşekkürler ozaman alıyım ben :grin::grin: biraz cahil kalmışım

Sayfayı yenilersen bi kaç şey ekledim yazıya sana kalmış senin kararın

router bakabilirsin dostum onlarda işine yarar
1 giga portları olanları var ondan daha iyi durur

Altyapın gpon fiber altyapı. Dediğin gibiyse küçük kare bir cihaza ince bir kablo giriyor ve bu ont cihazından ethernet kablosu ile modeme giriyorsa ftth altyapı var demektir. Bu altyapıya Extra dsl alma verimli olmaz. Fiyatları yüksekten düşüğe sıraladım. Bütçen yetene al. Extra dsl alana kadar gigabit portlu ve çift usb girişli router tercih etmelisin. Sıralama şöyle: Keeentic Ultra, Giga, Hero DSL, Viva, Extra DSL, Extra şeklinde pahalıdan ucuza sıralanabilir. Benim sana tavsiyem bütçe varsa hem modem özelliği de olsun dersen Extra DSL yerine Hero DSL al. Bütçe yetmezse Viva al. Şiddetle tavsiyemdir. Bulut ağı, vpn, torrent vb gibi şeyler de kullanacaksan iyi bir cihaz öneririm.

Zaten görselde ki altyapı üzerinden hizmet alıyor iseniz cihazlar size kullanmanız için ücretsiz tahsis ediliyor diye biliyorum