Keenetic Extra DSL - Görüş, İstek, Öneri

Selam arkadaşlar,
Bu konuda “Keenetic Extra DSL” modemi hakkında görüş istek, önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

4 Beğeni

image
Snr değiştirip hızımı yükseltebildiğim, dns over tls ve https desteği bulunan ayrıca wpa3-psk destekleyen bir modem. Wifi çekim kalitesi de gayet yerinde. Bu da kablolu hızım
image

1 Beğeni

@Hakan.Yildirim bey kablosuz test atar mısın ?

Sıra ile hem kablolu hem kablosuz yaptığım test. (88 PROFİLİ)

yalnız şöyle bir durum var keenetic modemde.TurkNet dns olduğu zaman saat öğlen 12 .saat 16 ve saat gece 12 de internet ışığı 1 dakikalığına turuncuya dönüyor.keenetic destek log kayıtlarını inceledi dns de sorun tespit etti.başka dns önerdi.

KeenDNS ile çakışıyor olabilir belki.

2 Beğeni

Cloudflare DNS (1.1.1.1 / 1.0.0.1) kullanın. Ayrıca Dns Over TLS ve Dns over HTTPS’yi etkinleştirin.

6 Beğeni

teşekkür ederim test için pc’de kablosuz kullanmak zorundayım modem ters yerde cunku guzel verim alıyor telefonda pc’de belki 3 4 mbps kayıp olur.

1 Beğeni

Bende genelde pc de 5 mbps, telefonda 10mbps kayıp oluyor.[snr 4 de]

2 Beğeni

Gece 00:00 da TurkNet kaynaklı kısa bir kesinti oluyor bunu fark ettim. Tam gece yarısı gidip hemen geliyor

evet TurkNet dns problem varmış.benim log kayıtlarımı incelediler.dns değişince sorun kalmadı.
1.0.0.1
1.1.1.1
bu dns girince kalktı.
TurkNet dns olunca keenetic modem her 4 saatte bir internet ışığı turuncu yanıyordu.

2 Beğeni

Teşekkürler bilgi verdiğiniz için. Ben unutmaz isem bu gece 1111 yapıp kontrol edeceğim.

1 Beğeni

evet yeni alpha yazılım geldi.

Çözülen sorunlar :

• Kayıtsız cihazların ağ trafiğini hesaplama sorunu çözüldü;

• Engellenmiş cihazlara WoL paket iletimi sorunu çözüldü;

• Cihaz listesindeki mükerrer girişler düzeltildi;

• Wi-Fi: WPA2 destekli istemcilerin WPA2+WPA3 güvenliği olan access pointlere bağlantısı ile ilgili sorun düzeltildi;

• USB: backported ***** CDC-NCM updates from the kernel upstream;

• Web: İlk kurulum sihirbazına olan yönlendirme düzeltildi;

• Web: “bulunamadı: show/media” hatası düzeltildi.

• Backporting : Bir yazılımda daha yeni versiyonda geliştirilmiş olan bir bileşen veya özelliğin eski versiyonlara taşınması

keenetic böyle destek vermeye devam ederse.1 numara olacak.

Zaten 1 numara :smiley: ondan iyisi yok.

1 Beğeni

Bir fanboy daha doğuyor :joy::joy:

2 Beğeni

Keenetic kırmızı çizgimizdir :smiley:

2 Beğeni

keenetic 3.5.16 alpha yazılımı yayılandı.
Sürüm 3.5 Alfa 16: IPsec: mt7628’de AES CTR / CCM / GCM’nin kısmi donanım hızlandırmasını etkinleştir HTTP: HTTP proxy’leri için ayrı bir güvenlik düzeyi ayarı uyguladı: ip http proxy {name} güvenlik düzeyi (genel | özel) NTFS: uygulanan seyrek dosya desteği TSMB: dotfiles’a “gizli” ve “sistem” özellikleri eklendi USB: Quectel EG12 / EM12 modem desteği eklendi Netflow: uygulanan protokol sürümü ayarı: ip flow-export sürüm {sürüm} Web: USB depolama tablosuna “Dosya sistemi” sütunu eklendi Web: HTTP proxy ayarlarına HTTPS seçeneği eklendi Web: statik yollara bir açıklama alanı ekledi Web: TCP + UDP ağ kuralları desteği eklendi (@iskatel 'istendi) Web: soru işaretlerinin düzeltilmesi (@enterfaza bildirildi) iletim: “İndirme sırasını etkinleştir” onay kutusunu düzeltti (@engelsit bildirildi)Sürüm 3.5 Alfa 16: IPsec: mt7628’de AES CTR / CCM / GCM’nin kısmi donanım hızlandırmasını etkinleştir HTTP: HTTP proxy’leri için ayrı bir güvenlik düzeyi ayarı uyguladı: ip http proxy {name} güvenlik düzeyi (genel | özel) NTFS: uygulanan seyrek dosya desteği TSMB: dotfiles’a “gizli” ve “sistem” özellikleri eklendi USB: Quectel EG12 / EM12 modem desteği eklendi Netflow: uygulanan protokol sürümü ayarı: ip flow-export sürüm {sürüm} Web: USB depolama tablosuna “Dosya sistemi” sütunu eklendi Web: HTTP proxy ayarlarına HTTPS seçeneği eklendi Web: statik yollara bir açıklama alanı ekledi Web: TCP + UDP ağ kuralları desteği eklendi (@iskatel 'istendi) Web: soru işaretlerinin düzeltilmesi (@enterfaza bildirildi) iletim: “İndirme sırasını etkinleştir” onay kutusunu düzeltti (@engelsit bildirildi

Arkadaşlar bu modemi yeni aldım ancak birisi bağlanınca otomatikman bağlantı gidiyor modemde. Bu bahsettiğiniz dns ayarlarını nerden yapabilirim bilmiyorum yeniyim burada resimli anlatım yapabilir misiniz

@HKN bakar mısın müsait isen?