Keenetic Extra DSL - Görüş, İstek, Öneri

Merhabalar keenetic extra dsl modem aldım kurulumu yaptık ancak internet sürekli kesiliyor. Bana aktarılan bilgi de gürültü marjı nin çok düşük olduğu için hattım kesiliyormus bununla ilgili bir problem var nasıl çözebiliriz

modeme gelen kabloda ki ekleri kontrol edin spliter varsa onu söküp modemi direkt bağlayın yine çözüm olmaz ise tarife değişikliği yapıp hızınızı düşürün.

Türknetliyim aslında ekleri kontrol ettim kabloyu değiştirdim splitter yoktu zaten ancak yine aynısı oldu ttnetin verdiği tplink modemde bir sorun yok çalışıyor

Hat değerlerinizi paylaşır mısınız ?

1 Beğeni

Kusura bakmayın net sürekli gittiği için anca atabildim

Bu değerlere göre 75 rahat alır gibi. Ama max hızda 88mbps kısıtlaması var gibi santral tarafında.

alıp almamaktan ziyade sürekli netim gidiyor. en fazla 5 dakka ayakta kalıyor internet sonra tekrar bağlanmaya çalışıyor turuncu oluyor dsl ışığı

Snr 8 in altına düştüğü için kopma olabilir kararlılık ayarını 8,9 veya 10 yaparak test edin hangisinde kopma olmazsa onu kullanın.

2 Beğeni

nasıl yapacağım onu?

@Hakan.Yildirim size yardımcı olacak.

Bu şekilde yapabilirsiniz.
image

2 Beğeni

İşte anlatmak istediğim bu max hız 88 olduğunda gürültü katsayısı düşmüş Hakan ın dediği gibi kararlılık ayarı ile 7,5db olan gürültü marjını yükseltin.

1 Beğeni

12 ve üstü yapıp denermisiniz ? Ben 4 snr da kullanıyorum günlerce kopmuyor sizin hattınız zayıf olabilir.

Su an 13 yaptım bağlantıyı bekliyorum

3 Beğeni

keenetic güzel modem ama bazen verimsiz çalışanları olabiliyor. bende omni dsl modelini aldım ama performansından memnun kalmadım. ttnetin 10 senelik modemini kullanıyorum, keenetici de router olarak kullanıyorum. kablosuz olarak çok övdükleri için evdekilere router olarak ayarladım.

2 Beğeni

13 yaptım şu anlık kesinti yok ancak bu sefer de hızım düştü

1 Beğeni

snr yi yükseltince hızın düşmesi normal.
snr yi yükseltmekte ki amaç hızı biraz düşürüp stabil hale getirmek. sinyal gürültüsü ile hattaki diğer gürültüleri hattın lehine olacak şekilde dengelemek amaç.

1 Beğeni

peki hem kopmadan hem de hızımın düşmesini sağlamadan nasıl ayarlama yapabilirim :smiley:

Öyle bir seçenek yok ne yazıkki.

1 Beğeni